yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do)
#7
CherowonSaemtong Göçmen Kuşu
Saemtong kışın donmayan doğal bir göldür (0,5 hektar). Gölet çevresindeki alan, 2 kilometrelik yarıçap içindedir, Mart-Kasım ayında göçmen kuşlar için bir cennet olur. Dünyadaki 1300 kadar turnalar ve beyaz turnaların, yaklaşık 800 tanesi bu dönemde Cheorwon'da olabilir. Bu alanda turna hatıra resmi İngiltere Kraliçesi Elizabeth için bir hediye olarak verildi.

Goseokjeong Köşkü
Bu iki katlı kule Silla Hanedanlığı Kral Jinpyeong adı altında kurulmuştur. Goseokjeong Köşkü mavi, berrak suları ve kayalıklarla çevrili bir vadinin üzerine inşa edilmiştir. Savaş koruma ofisi, DMZ turunun başlangıç ​​noktası, burada yer almaktadır.
Woljeong-ri İstasyonu
Kore bölünmeden önce geçici bir istasyon olarak kullanılan, ama şimdi DMZ'nin güney sınırının en kuzeyindeki terminal istasyonudur. İstasyonun önünde büyük işaret okunur 'tren çalışmak istiyor' ulusal bölünme trajedisi semboliktir.
İkinci Yeraltı Tüneli
Mart 19,1975 tarihinde keşfedilen İkinci Yeraltı Tüneli 30.000 asker ve tankın saat başına geçmesine izin vermek için yeterince büyüktür. Ziyaretçiler tüneli gezebilir, böylece tünel bir turizm sitesi haline gelmiştir.
Cheorui Samgakji (Demir Üçgen Bölgesi)
Bu gözlemevi aynı anda 300 kişi taşıma kapasitesine sahiptir. Sekiz kaliteli teleskopu sayesinde ziyaretçiler DMZ, Pyeonggang dağlık ve propaganda köyü (kasıtlı olarak Kuzey Kore'nin yüksek yaşam standartları zevk olduğunu göstermek için kurulmuş bir köy), Kim Il Sung memleketi olan ev ve Kuzey Kore "Kanlı Ridge"i görebilir.
İşçi Partisi Binası
Zorunlu çalışma altında ve komünist hükümeti tarafından temin fonları ile, 1946 yılında inşa edilen, İşçi Partisi binası somut Sovyet tipi bir yapıdır. Güvenlik nedeniyle, sadece partizanların bina içinde çalışmasına izin verildi.
Seungilgyo Köprüsü
Kuzey ve Güney Kore'nin birlikte inşa ettiği bir köprü: kalan kısmı Güney tarafından tamamlanmıştır, Kuzey temel inşaat ve iki iskele tamamlandı. Köprü Seungilgyo seçildi - 'Seung' geç Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Seung Man adından ve 'il' Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim il Sung adından geldi.

Çeviri: trenchtown

-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/

English

Saemtong Migratory Bird‘s
Saemtong is a natural pond (0.5 hectares) that does not freeze during the winter. The area surrounding the pond, in a 2-kilometer radius, becomes a haven for migratory birds form November to March. Of the 1,300 cranes and white-naped cranes around the world, approximately 800 of them can be spotted in Cheorwon during this period. A commemorative picture of the cranes in this area was given as a gift to Queen Elizabeth of England.

Goseokjeong Pavilion
This two-story tower was established under King Jinpyeong of the Silla Dynasty. Goseokjeong Pavilion was built on top of a valley surrounded by blue, clear waters and cliffs. The battlefield conservation office, the starting point of the DMZ tour, is located here.
Woljeong-ri Station
This used to be a provisional station before the division of Korea, but now it is the northern most terminal station from the southern boundary of the DMZ. A large sign in front of the station that reads 'The train wants to run' is symbolic of the tragedy of the national division.
The Second Underground Tunnel
Discovered on March 19,1975, the Second Underground Tunnel is huge enough to allow 30,000 soldiers to pass through it per hour and tanks. The tunnel has been developed into a tourist site so that visitors can tour the tunnel.
Cheorui Samgakji(The Iron Triangle Zone)
This observatory has the capacity to carry 300 people at the same time. Through the eight high quality telescopes visitors can see the DMZ, Pyeonggang highlands and propaganda village (a village purposefully built to show that North Korea is enjoying high living standards), Kim il sung's native home, and "Bloody Ridge" in North Korea.
Labor Party Building
Built in 1946, under compulsory labor and with funds procured by the communist government, the Labor Party building is a concrete soviet type building. For security reasons, only devoted partisans were allowed to work within the building
Seungilgyo Bridge
A bridge that North and South Korea built together: The North completed the basic construction and two piers while the remaining parts were completed by the South. The bridge was named Seungilgyo - the 'Seung' was taken from the name of the late South Korean President Lee Seung Man, and the 'il' came from the name of North Korean President Kim il Sung.
WWW
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: YDK - 24-07-2012, Saat: 22:43
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: volver - 24-07-2012, Saat: 22:45
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: YDK - 24-07-2012, Saat: 22:50
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: trenchtown - 24-07-2012, Saat: 22:52
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: YDK - 25-07-2012, Saat: 0:44
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: nazlım - 25-07-2012, Saat: 0:48
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: *s_v_g* - 25-07-2012, Saat: 0:52
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: irfaner - 25-07-2012, Saat: 1:22
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: raybak - 25-07-2012, Saat: 1:22
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: irfaner - 27-08-2012, Saat: 21:04
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: beyzarda - 09-09-2012, Saat: 22:19
RE: Gangwon Province (강원도 / Gangwon-do) - Yazar: earendil - 19-01-2016, Saat: 16:00Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise