yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
From Aegean To South Korea ''Science Bridge''
#1
From Aegean To South Korea ''Science Bridge''

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nin başlattığı, Ege Üniversitesi ve Gwangju Bilim ve Teknoloji Enstitüsü arasında imzalanan beş yıllık öğrenci değişim ve öğrenci akademik işbirliği antlaşması ile ilk kez bu iki üniversite arasında öğrenci değişimi yaşanacak.

[Resim: adszgr3.png]


Ege Üniversitesi ile Güney Kore'de bulunan Gwangju Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (Gwangju Institute of Science and Technology) arasında imzalanan anlaşmayla ilk kez iki ülkenin üniversiteleri arasında öğrenci değişimi programı başladı. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde gerçeklesen konferansta konuşan Gwangju Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Çevre Bilimleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kyoung-Woong Kim, Ege Üniversitesi ile böyle bir proje başlatmayı hep istediklerini ve bundan mutluluk duyduklarını belirterek, Türkiye ile olan ilişkilere önem verdiklerini söyledi.

Ege Üniversitesi ile Gwangju Bilim ve Teknoloji Enstitüsü arasında imzalanan beş yıllık öğrenci değişim ve akademik işbirliği antlaşması ile ilk kez Birleşmiş Milletler niteliğinde bir üniversite ile kardeş üniversite olunduğunu vurgulan Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nalan Kabay, "Biz Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden bir doktora öğrencisini dört aylığına Kore'ye gönderdik. Bizim okulumuzdan mezun olan ancak ortak çalışmalarımızın bulunduğu Süleyman Demirel Üniversitesi'nde doktorasını yapan bir öğrenciyi de dört aylığına önümüzdeki günlerde göndereceğiz. İlişkilerimiz bu anlaşma sayesinde gelişiyor. Fakültemizde ilk kez bilimsel anlamda Güney Kore'den misafir ağırlamaktan çok mutluyuz" dedi.

2007 yılının bahar aylarında Vietnamlı yada Koreli öğrencilerinden birini Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Laboratuvarına yollayacaklarını dile getiren Gwangju Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Çevre Bilimleri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kyoung-Woong Kim, öğrencilerin tüm masraflarının Kore hükümeti tarafından karşılanacağını, öğrencilerin yararlanmaları için burslar bulunduğunu ve yurt imkânlarının olduğunu kaydetti. Yabancı öğrencilerin de katıldığı konferansa ilgi yoğundu.

IHA, Yayın Tarihi: 22 Şubat 2007, Perşembe
WWW
Cevapla
#2
Çok güzel bu. Smile Sag ol canim.
Şerefiyle, Onuruyla ''TRABZONSPOR''Denizler İmparatoru
Cevapla
#3
Inanmiyorum ya... Bizim okuldan biri mi gitmis? Happy0064
Bu güzel haber.
Cevapla
#4
Paylasim için tesekkürler. Bu arada Ege Üniversitesi Gostroloji Bölümün'e Güney Kore'den master yapmak için ülkemize gelen doktorlari da var...
WWW
Cevapla
#5
Paylasim için tesekkürler! Onay


난 아주 행복 해요! ㅎㅎ ^^
♥ HyuNur ♥
█║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
© %1oo Kσяeαη ®Cevapla
#6
Çok güzel. Biggrin Ege Üniversitesi'nden olanlar kaçirmasin bu firsati derim. Smile
[Resim: 41026802.gif]

Cevapla
#7
Tip Fakültesi'nde okuyan ögrenciler de bu programa katilabilir mi?
Cevapla
#8
Bu harika bir haber ya.
Allah'ı bulan neyi kaybetmiş, Onu kaybeden neyi bulmuştur.
Cevapla
#9
Anam inanamiyorum. Zamaninda tuttugu halde Ege Üniversitesi'ni yazmadim. Yetmezmis gibi yüksek lisansta da basvurmadim. Uludag Üniversitesi'nden konuk ögrenci alip Kore'ye gönderirler mi acaba? Aglama
Aşk hiç bu kadar gamzeli olmamıştı.. Smile)
[Resim: normaljh11.jpg]

WWW
Cevapla
#10
Ya of ya, bilseydim Ege Gida Mühendisligi yazardim. Ne sans ya, simdi mi söylenir bu. Dertli


ben:kiminle evlenecekmişsin bakayım???
donghae:seninle tabiki seninle MARRY ME !SARANGE BETÜL

Smile

Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise