yukari
Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FORUM KURALLARI
#1
FORUM KURALLARI:

1. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymayan mesajlar, forumda kişi ve dizi ile ilgili karakterler ve yapılan yorumlar hakkında; hakaret, küfür ve cinsel içerikli, rencide edici ve küçük düşürücü ifadeler ile din ve ırkçılık içeren mesajlar gönderilemez. Gerek diger üyelere gerekse yöneticilere karşı laubali üslub kullanan üyeler forumdan uzaklaştırılır. Bu kurallara uymayan mesaj ve başlıklar uyarıda bulunmaksızın silinir. Bu üyeler derhal süresiz uzaklaştırılır.

2. Forumun dili Türkçedir. Kullanılan Türkçe dejenere edilmeden, cümlenin anlamını bozacak kisaltmalardan kaçınılarak mümkün olduğunca açık ve anlaşılabilir ifadeler dikkate alınarak kullanılmalıdir. Ayrıca kelimeler uzatılmamalıdır. Bu sayede yanlış anlaşılmaları engellemiş ve mesajlarınıza yanıt verilmesini sağlamış olursunuz.

3. Yeni üyelerin mutlaka sitenin ana sayfasını ve forumdaki başlıkları, içeriği incelemeleri gerekmektedir. Tam olarak incelemeden soru yada konu başlığı açılmamalıdır. Gerektiginde sorularınız için “yardım” başlığına mesaj yazabilir ve daha önce sorulmuş sorularin yanıtlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca cevap aradığınız sorulara bölüm moderatörleri yada yöneticilere özel mesaj göndererek de çözüm bulabilirsiniz.

4. Tek bir cümlelik cevaplar ya da sorular sorulmamalı, birkaç soru veya cevap bulunuyorsa bunlar tek mesajda toplanmalıdır. Ard arda chat vari, kısa ve tek cümlelik mesajlaşmalar yapılmamalıdır. Bu tip mesajlar uyarıya gerek görülmeden silinecektir.

5. Mesajlarınızın tamamı büyük harfle yazılmamalıdır. Büyük harf bağırmak demektir. Görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek adına, sitede kullanılan standart (2 punto) büyüklüklerin dışında harf boyutu kullanılarak yada koyulaştırılarak yazılan mesajlar uyarılmaksınızın silinir. Farklı renkte ve koyu renk de yazı yazma hakkı moderatör ve yöneticilere aittir.

6. Forumda gereksiz başlık açılmamalıdır. Birbiriyle bağlantılı ya da içeriği aynı olan benzer konular başlığın sorumlusu moderatör tarafindan uyarıya gerek kalmadan birleştirilir yada kaldırılır. Yalnızca bir fikri ya da bir resmi paylaşmak için başlık açılmamalıdır. Bu nitelikteki başlıklar ilgili yere taşınır ya da silinir. Uzun süreli cevaplandırılmayan ya da ilgi görmeyen baslıklar veya konusu itibariyle sonuçlanmış başlıklar moderatör ya da yöneticiler tarafından kilitlenir ya da silinir.

7. Forum kişisel tartışmaların yeri değildir. Bu forum dışında Özel mesaj ya da mail adresleri aracılığı ile yapılmalıdır.

8. Özel mesaj yoluyla reklam vermek, başka bir üyeyi rahatsiz etmek yasaktır. Bu tür mesajlar yöneticilere haber verilmelidir.

9. Forum içerisinde ticari amaçlı herhangi bir uygulamanın yapılması, web sitesinin, forum'un yada sitenin reklamının yapılması kesinlikle yasaktır. Bu konuya kullanılan Avatarlar, imzalarda ve resimlerde dahildir.

10. Açılan konuyla alakasız yazılar, sadece gülümseme, aşırıya kaçan görüş ifade edici uzatmalı harf kullanımı yasaktır.

11. 18+ içerik göndermek kesinlikle yasaktır.

12. Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Foruma kayıt yaptıran her üye bu kuralları okumus varsayılır.

13. Site düzenini ya da yöneticileri eleştiren mesajlar yazmak yasaktır.

14. Yöneticiler haricinde hiçbir üye bir diğerine uyarı yapamaz. Bir üyeyle ilgili sikayetiniz var ise yöneticilere bildirin.

15. Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük isleyebilir.

AVATAR ve İMZALAR

1. Avatar ve imzalar forum kurallarına aykırı olamaz.

2. Avatar ve imzalar forumun genel yapısını bozan hareketli ve gözü yorucu renk ve büyüklükte olmamalıdır. Ard arda yapılan eklemelerde bu hareketli imzalardan da her seferinde tekrarlandığından esas eklenilen yazı ve resimler fark edilmez duruma gelmektedir. Ayrıca bu durum forumdaki sayfaların çok geç açılmasına neden olmaktadır

3. Din ve ya politika ile ilgili yazı ve resimler kesinlikle kullanılamaz. Forumla ilgisiz yazı ve sloganlar kullanılamaz.

4. İmza ve avatarda başka bir sitenin reklamı yapılamaz. Linki verilemez.

5. İmzalarda küçük puntolar kullanılmalıdır ve uzun boşluklar birakılmamalıdır.

6. Büyük olması ve aşırı göze batması durumunda, imzanız silinecektir. Aynı konuda ısrarcı olunması halinde, 3. defadan sonra banlanma gündeme gelecektir.

7. Üyelerin imzasında bulunabilecek maksimum karakter sayısı 300'dür. Yönetici gruplarına özel bir durum olmayacaktır. İmzalara 2 resimden fazlası koyulamaz. Ancak küçük smile tarzi resimlerden (Örnegin: Smile ) 4-5 adet eklenebilir. Koyulan imza boyutları 400*103 PX olmalıdır. Ayrıca, imzada kullanılan gif boyutunun da 200-300 KB arasında olması gerekmektedir.

Bu kurallara uymayanların avatar ve imzaları haber verilmeksizin silinecektir. Tekrar kurala uymayanların imzası 1 ay, buna rağmen uymayanların imzası 1 sene boyunca yasaklanacaktır!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi