yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Education System in South Korea
#1
Education System in South Korea

[Resim: 7v3NNm.png]

İlköğretim
Anaokulu, Güney Kore’de isteğe bağlıdır ve çoğu ebeveyn mümkün olduğunca küçük olanları evde tutmayı tercih ediyor. Ancak, 6 yaşındaki çocuklarını 6 yıl zorunlu olarak chodeung-hakgyo ilköğretime göndermeleri gerekir. Burada İngilizce, Güzel Sanatlar, Korece, Matematik, Ahlak Eğitimi, Müzik, Beden Eğitimi, Pratik Sanat, Fen ve Sosyal Bilimler tek bir öğretmen tarafından sunulup genellikle bu gibi tüm konuları öğrenirler. Bazı ebeveynler İngilizce’yi daha iyi öğrenmeleri için belli bir saatten sonra özel hagwon okullarına çocuklarını gönderebilirler.

Orta Eğitim
Orta dereceli okullarda yerler çekilişle belirlenir ve herkes eşit şansa sahiptir. Çalışmalar daha ciddi olarak yapılır çünkü ortaokulda 3 yıl geçiş zor olabilir. Disiplin olarak dakiklik kesinlikle zorunludur ve üniformalar, saç kesimlerinde çok katı kurallar vardır. Bu kez de uzman öğretmenler İngilizce, Korece, Matematik hem de Sosyal Bilimler ve Kuramsal Bilimler olmak üzere ana konuları derslikler arasında öğreterek hareket ederler. İsteğe bağlı programlar olarak Sanat, Ahlak, Tarih, Ev Ekonomisi, Müzik, Beden Eğitimi, Teknoloji ve Hanja Çince karakterleri içerir.

İkinci Öğretim
Okul eğitiminin son 3 yılı liselerde gerçekleştirilir. Bunlar öğretilen konularına göre (dillere karşı örneğin bilim) uzman ya da daha genel akademik müfredat sunabilir. Bazıları devlete ait olan ve bazıları özel sektör tarafından işletilenleri vardır. Onların sonuçlarının kalitesi bir efsanedir. Standartları yüksektir.

Mesleki Eğitim
Ortaokul mezunlarının yaklaşık % 25'i Tarım, Ticaret, Balıkçılık, Ev Ekonomisi ve Teknoloji olmak üzere 5 alanda beceri öğreten okullara gitmeyi tercih etmektedir. 3 sınıftan 1’er öğrenci uzmanlaştıktan sonra ortak bir program izler.

Yüksek Öğretim
Koreli lise öğrencilerinin büyük çoğunluğu daha okuyan bir bakış açısıyla üniversite okulları ile ilgili yetenek testine yazılır. Bazı öğrenciler anaokulu yıllarında erkenden hazırlanmaya başlar ve standartları yüksektir. Testin 5 bölümü İngilizce, Korece ve Matematik ve aynı zamanda Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Beşeri Bilimler ‘den seçmeli konularda bilgi araştırmakla ilgilidir.

Üniversitede, aileleri onları geçirmek için yardımcı olmaya dahil olurlar ve öğrenciler mükemmel yabancı standartlarıyla karşılaşabilirler. Sınav zamanlarında, işletmeler dahi bu durumun bilincinde olarak daha kısa saatler için açılır. Geçen bir öğrenci, üst düzey uluslararası standartlarını karşılayan bir nitelik kazanır ve o, kız ya da erkek bunun haklı gururunu yaşar. Kore - bilgi tabanlı ekonomi gücünün canlı bir ispatıdır.

Kaynak

Cevapla
#2
Education System in South Korea

[Resim: 7v3NNm.png]

Primary Education
Kindergarten is optional in South Korea and most parents prefer to keep their little ones at home as long as possible. However, at age 6 their child must move on to 6 years compulsory chodeung-hakgyo elementary education. There they learn subjects like English, Fine Arts, Korean, Maths, Moral Education, Music, Physical Education, Practical Arts, Science and Social Studies, usually all presented by a single teacher. Some parents send their children to private hagwon schools after hours, where English may be better taught.

Middle Education
Places in secondary schools are awarded by lottery and everybody gets an equal chance. The transition to 3 years of middle school can be difficult because studies are taken far more seriously. Discipline is stricter too with uniforms, haircuts and punctuality strictly enforced. This time though, specialist teachers move between classrooms teaching core subjects, including English, Korean, Maths, as well Social Science and Pure Science. Optional programs include Art, Ethics, History, Home Economics, Music, Physical Education, Technology, and Hanja Chinese Characters.

Secondary Education
The final 3 years of school education take place at high schools. These may specialize according to subjects taught (e.g. Science versus Languages), or present more general academic curriculae. Some are state owned and some are privately run. The quality of their results is legendary. Standards are high.

Vocational Education
Approximately 25% of middle school graduates prefer to go on to vocational schools where they are taught skills in 5 fields including Agriculture, Commerce, Fishery, Home Economics and Technology. The 1st of 3 grades follows a common program, where after students specialize.

Tertiary Education
The greater majority of Korean high school students write a college scholastic ability test with a view to studying further. Standards are high and some students start preparing as early as in kindergarten years. The 5 sections of the test investigate knowledge of English, Korean and Maths, and also elective subjects such as Social Sciences, Physical Sciences and the Humanities.

At university, students encounter unfamiliar standards of excellence and whole families become involved in helping them to pass. At examination times, businesses even open for shorter hours in recognition of this fact. A student who passes though, has a qualification that meets top international standards, and of which he or she may be justifiably proud. Korea - living proof of the power of a knowledge-based economy.

Source

Cevapla
#3
Teşekkürler Eda. ^^
#4everpcy
Cevapla
#4
Education System in South Korea
Translate: Eda ÖZGÜL

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise