yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DJ Contest in the LEDApple Concert
#1
DJ Contest in the LEDApple Concert
LEDApple Konseri'nde DJ Yarışması


[Resim: sebCgy.jpg]

Söz verdiğimiz gibi, 1 Kasım 2014'te gerçekleşecek olan LEDApple Konseri, her zaman hatırlanacak gerçek bir K-POP şöleni olacak! Kişisel olarak buna dahil olmak için hazır mısınız?

Kendi şarkı listenizi oluşturabilen bir K-POP uzmanı mısınız? O halde, bunu kanıtlamanız için bir şansını var!

Bildiğiniz üzere uzun zamandır beklediğimiz LEDApple, sahneden ayrıldıktan sonra moralleri yerinde tutmak için Bronx'da bir parti olacak.

Sizleri, konserden sonraki bu partiye davet ediyoruz! Nasıl? O halde konser biletinizi (her kategori için geçerlidir) almalı, şarkı ile sanatçı isimleri ile oluşturduğunuz 20 dakikalık bir şarkı listesi hazırlamalı ve sayfamıza göndermelisiniz. Size oy vermeleri için Türkiye'de çoğunluğu sağlamalısınız!!!

En çok oy alan şarkı listesi, yarışmayı kazanacak ve Bronx'da K-POP şarkılarından oluşan ve 1.30 saat sürecek bir parti yapacak!

Oylama herkese açık olacak; ama konser bileti olanların oyların üç oy olarak kabul edilecek. Yani favori DJ'inizi en iyi şekilde desteklemek isterseniz konser bileti almak zorunda olacaksınız!

Yarışma önümüzdeki günlerde başlayacağı için sizler ve djler, haydi bu interaktif K-POP etkinliği için hazırlanın!

English

As we have promised, the LEDApple concert on the 1st of Nov. 2014 will be a true k-pop feast to remember! Are you ready to get more personally involved in this?

Are you a k-pop hits expert that can set the decks on fire with your playlist ? Well, here is the chance to prove it!

As you know, there is going to be a party at Bronx, to keep the spirits up, just after our long awaited LEDApple would have left the stage.

You are invited to claim your place on the decks for this party! How? Well, you just have to buy your concert ticket (all categories included), prepare a 20min sample of your playlist with song titles and artists names, submit it to our page and make the whole k-pop crowd in Turkey, vote you!!!

The sample playlist that gets most voted, will bring out the contest winner, who would have to supply the party with 1hour and 30min of k-pop fun, by being on the decks of Bronx!

Voting is open to everybody but the concert ticket holders triple their vote, which means if you wish to effectively support your favorite entrant DJ, you will have to buy a concert ticket!
So, let’s all get ready for the most interactive k-pop event we have ever lived – while you, future DJ’s, get to work, as in the following days the contest will open!


Cevapla
#2
Bilgilendirme için teşekkür ederiz.
Cevapla
#3
Teşekkürler.
Spoiler göster
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise