yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daegu Arts University / 대구예술대학교
#1
Daegu Arts University / 대구예술대학교

Kuruluş: 1997
Kurum Tipi: Sanat Okulu
Adres: San 117-6, Dabu-ri, Gasan-myeon, Chilgok-gun
Şehir: Gyeongsangbuk-do
Posta Kodu: 718-912
Telefon Numarası: +82 (54) 973 5311
Fax: +82 (54) 973 5319
Website: http://www.dgau.ac.kr/

MÜZİK
Kore Müziği Bölümü
[Resim: Course01_03.jpg]
Hem geleneksel Kore müziği hem de çağdaş Kore müziği alanında usta müzisyenler yetiştirirler.
Bu bölüm yaylı müzik, nefesli müzik, perküsyon müziği, vokal müzik, teori, beste ve Kore Hristiyan müziği de dahil olmak üzere her bireyin tam potansiyellerini geliştirmeleri için programlar dahilinde büyük bir seçim sunar.Güçlü ve mevcut geleneksel müzik eğitiminin zayıflıkları teşhis edilerek ve geliştirerek, en etkili eğitim yöntemleri kullanır.
Bu bölüm mezunları belediye veya il Kore müziği orkestrasında bir sanatçı, Kore klasik opera topluluğu, Kore müziği misyonu, vb. gibi ya da geleneksel bir sahne sanat planlayıcısı, teorisyen, vb. gibi işlerde çalışabilir.
Bölüm mezunları bir uygulama sertifikası alarak ilkokul, ortaokul veya liselerde bir Kore müzik pratiği öğretmeni olarak hizmet verebilirler.

Piano Bölümü
[Resim: Course02_04.jpg]
Teori ve tekniklerle donatılmış piyanistler topluluğudur.
Bu bölümün amacı kuram ve teknikler ile donatılmış piyanistler yetiştirmektir.Teorik derslerin yanı sıra, öğrencilerin performans becerilerini yükseltmek için yoğun teknik eğitim vardır.Buna ek olarak, her öğrenci kendi yeteneklerine göre birebir eğitim yoluyla ders alır.
Bu bölüm mezunları profesyonel bir piyanist, profesör, teknik eğitmen, oda orkestrası üyesi veya akompanist olarak görev yaparlar ya da bir müzik akademisi veya müzik organizasyonu çalıştırabilirler.

Nefesli Müzik Bölümü
[Resim: Course03_04.jpg]
Bu bölümde öğrenciler, sadece kendi ana enstrüman becerileri değil, aynı zamanda genel müzik bilgisi ve areography, topluluk, orkestra ve iletken gibi teknikler konusunda bilgi edinebilirler.
Lisans öğrencilerinin yoğun ve etkili pratik eğitimi vardır ve hatta mezuniyet sonrası onların kariyer gelişimi için sürekli sistematik destek sağlanmaktadır.
Bu bölüm mezunları bir orkestra üyesi, topluluk üyesi, özel öğretmen, vb. gibi işlerde görev yapabilirler.

Jazz & Mesleki Müzik Bölümü
[Resim: Course04_04.jpg]
Profesyoneller ile profesyoneller yetiştirirler.
Bu bölüm popülerlik ve sanat ile birlikte pratik müzisyenler yetiştirmeyi amaçlamıştır.
İyi müzisyenlerinden oluşan öğretim üyeleri ve öğretim elemanları, öğretim becerileri ve teoriler vardır.
Bu bölümden mezun bir sanatçı, besteci veya aranjör olarak görev yapabilir ya da yayıncılık dahil olmak üzere, ticari müzik, eğitim ve performans planlama / yönetimi gibi işlerde çalışabilir.

Piano Eğitimi Bölümü
[Resim: Course05_04.jpg]
Derslerde beceriler ve öğrenim felsefesi öğrenilir.
Bu bölümün amacı, teknik eğitim ve çeşitli yeni müfredatlar aracılığıyla toplumda talep edilen profesyonel piyano öğretmenleri üretmektir.Öğrenciler çeşitli sertifikalar kazanmak ve mezuniyet sonrası daha kolay iş bulabilmek için çeşitli kurumlarda çeşitli teknik eğitim programları ve saha uygulamalarına giderler.
Bu bölüm mezunları piyano öğretmeni, profesyonel sanatçı, müzik organizasyon personeli, müzik şirketi çalışanı, müzik akademisi operatörü, vb. gibi olanaklar arasından kendi mesleğini seçebilir veya lisansüstü okulda ya da yurtdışında da çalışabilirler.

Çağdaş Hristiyan Müziği(CCM) Bölümü
[Resim: Course06_03.jpg]
Beceri ve maneviyat dolu kilise müzisyenleri yetiştirirler.
Bu bölümün amacı, pratik ve popüler müzik ve Hıristiyan müziği birleştirerek çağdaş kilise tarafından talep edilen kilise müzisyenleri üretmektir.Yeni kurulan bir bölüm olarak genel teori ve pratik müzik tekniklerinin yanı sıra Hristiyan değerlerini de öğretirler.
Bu bölüm mezunları bir ibadet hizmet lideri, müzik papazlığı, müzik misyoneri, CCM şarkıcısı, profesyonel sanatçı, profesör, müzik akademisi öğretmeni, vb. olarak görev yapabilirler.

FOTOĞRAFÇILIK VE SANAT TERAPİSİ
Fotoğrafçılık & Film Bölümü
[Resim: Course07_04.jpg]
Fotoğraf ve görüntü tasarımı gibi çeşitli alanlarda başarı için fırsatları yakalarlar.
Bu bölüm fotoğrafçılık temel teori ve uygulamalar yoluyla temel olarak alır, sonra da sanatsal fotoğrafçılık, ticari fotoğrafçılık, haber fotoğrafçılığı, şahıs fotoğrafçılığı, yüksek teknoloji dijital fotoğrafçılık ve görüntü tasarımı gibi ileri dersler vermektedir.
Bu bölüm mezunları gazete, yayın, yayıncılık ve magazin veya araştırma dahil olmak üzere çeşitli medya uzmanı olarak ve lisansüstü okulda akademik fotoğrafçılık ve görüntü tasarımı konusunda eğitim verebilirler.Ayrıca üretim, film arşivi ve son zamanlarda popüler stüdyo işi gibi birçok umut verici alanlarda görev yapma olanakları vardır.

Sanat Terapisi Bölümü

Ulusal refah çağında ilgi odağı olan sanat terapisi öğrenirler.
Bu bölüm amaçları müzik, güzel sanatlar, edebiyat ve terapi ile psikoloji gibi sanatları bütünleştirerek sanat terapistleri eğitmektir.Ulusal refahın yükselen seviyesi göz önüne alındığında, sanat terapisti çok umut verici bir iştir.
Lisans dersleri süresince öğrenciler uzman düzeyinde müzik, güzel sanatlar, edebiyat ve tedavi edici teknikler öğrenebilir ve sanat terapisi ile ilgili çeşitli sertifika alabilirler.
Bu bölüm mezunları bir sosyal yardım tesisi veya hastanede bir sanat terapisti, klinik merkezi veya araştırma enstitüsünde araştırmacı olarak ya da bir profesyonel sanat terapisi öğretmeni ya da evde veya yurtdışında lisansüstü olarak çalışabilirler.

GÜZEL SANATLAR BÖLÜMÜ
Kore Resimleri Bölümü
[Resim: Course09_04.jpg]
Güzel sanatların farklı alanlarında çeşitli içerikleri edinme ve geliştirme bölümüdür.
Bu bölümün amacı, etkin güzel sanatların çağdaş durumlarla başa çıkabilir geniş ve derin içeriği ile yetenekli sanatçı yetiştirmektir.Öğrenciler 1. yıl güzel sanatlar üzerine giriş dersleri, 2. yıl içinde çeşitli medya ve güzel sanatlar teorileri anlama dersleri ve 3-4. yıllarda da önemli ileri düzeyde ders eğitimi alırlar.
Bu bölüm mezunları çeşitli alanlarda bir ressam, yerleştirme sanatçısı, Kore kağıt bebek sanatçısı, sergi planlayıcısı, sanat öğretmeni, müze müdürlüğü, bilgisayar grafik uzmanı, renklendirici, animatör veya güzel sanatlar dergisi muhabiri olarak çalışabilir.

Boyama Bölümü
[Resim: Course10_04.jpg]
Duyarlılık ve tutku sayesinde sanatçının geleceğini açar.
Bu bölümün amacı hassasiyet ile donatılmıştır sanatçılar, öznel anlatım iradesine sahip ve ifade malzemelerin çeşitli bireyselleştirilmiş görsel deneyimler ve deneyler aracılığıyla olağanüstü yetenekler yetiştirmektir.Öğrencilere ayrıca doğrudan ana uygulamalar ve yaratıcı faaliyetler ile ilgili dengeli teorik dersleri verilir.
Bu bölüm mezunları yüksek lisans okuluna gidebilir, ev ya da yurtdışında öğretim kariyeri yapabilir ya da Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nden bir öğretmen sertifikası alarak ortaokul veya liselerde güzel sanatlar öğretmeni olarak çalışabilirler.Onlar da güzel sanatlar akademisinde veya müze müdürü olarak çalışabilir, sanat yönetmeni vb. gibi işlerde görev yapabilirler.

TASARIM BÖLÜMÜ
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü
[Resim: Course12_04.jpg]
Görünen her şey başarı için yaratıcı bir fırsattır.
Bu bölümde uygulama odaları ve yüksek teknoloji ekipmanları ile donatılmıştır ve araçlar 365 gün 24 saat tutku ile geleceğin görsel tasarımcılarını desteklemek için kullanılır.Genç ve yetkili kişiler samimi olarak yoğun dersler vermektedir.
Bu bölüm mezunları bir şirket tasarımcısı ya da bağımsız bir uzman olarak hareket eden reklam tasarımcılığı, ambalaj tasarımı, başyazı tasarımı, kitap tasarımı, yazı tasarımı, çizimci, vb. gibi görev yapabilirler.

Moda Tasarımı Bölümü
[Resim: Course13_04.jpg]
Geleceğin moda tasarım liderlerini üretirler.
Bu bölüm küresel moda sektöründe değişikliklerin duyarlı bir şekilde üstesinden gelecek ve Kore moda tasarım sektöründe yükselebilecek yetenekli insanlar yetiştirmeyi hedefliyor.Bunun için, bölüm pratik programları ve değer alanına odaklı tasarım eğitimi, tekstil, giyim işlevselliği ve üretim sistemi sunmaktadır.Uygulamacılığa dayanan tasarım eğitimi çeşitli tasarım sahiplerinin sık sık ödül kazanmalarına yol açar.
Bu bölümden mezun biri tekstil ve moda firmasında tasarımcı olarak çalışabilirler. Eğer onlar kendi yeteneklerini geliştirir ve daha coşkuyla çalışırlarsa, onların kendi markaları ile ünlü bir tasarımcı olmaları mümkün olabilir.
Cevapla
#2
3D/ Karikatür & Resim Bölümü
[Resim: Course14_04.jpg]
3D animasyon konusunda uzmanlaşmış seçkin kişilerden oluşan bir bölümdür.
Bu bölümün amacı, animasyon üretmektir.Görsel kültür ve sanayiye yol açacak profesyoneller yetiştirmektir.Bu bölümde öğrenciler, temel uygulamalar ve animasyon teorileri, hareket yakalama, senaryo yazma, ses ve programlama dahil olmak üzere profesyonel animatörlüğe doğru gelişen bilgiler elde edinebilirsiniz.
Bu bölüm mezunları film yapım, yayın, yayıncılık ve müzik de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda görev yapabilirler.Gelişmiş yetenekler ve deneyimler elde ettikten sonra, ilgili bir alanda kendi işlerinde çalışabilirler.

İç Mimari Tasarım Bölümü
[Resim: Course15_04.jpg]
Şık mekanlar yaratmak önemli beyinlerin ürünüdür.
İç tasarımcılar insan merkezli bir yaşam ortamı ve mekansal kültürü oluşturmada önemli aktörlerdir.Onların geleceği insanların giderek daha yoğun ilgileri ile yaratıcı ve estetik tasarım alanlarında parlayacaktır.Öğrenciler teorileri ve malzemeleri, renkleri, mobilya, aydınlatma, ve konut alanlarını, ticari alanları ve kültürel sergi boşlukları dahil alanlarda çeşitli türler için görüntüleme ile ilgili uygulamaları öğrenirler.
Bu bölümden mezun biri iç mimar, sahne tasarımcısı, aydınlatma yönetmeni, koordinatör, sergi yapımı ya da dekoratör olarak çalışabilir.
Ayrıca şirketler, mimari tasarım firmaları, iç tasarım firmaları ve yayın şirketleri de dahil olmak üzere pek çok ilgili alanları vardır.

YAYIN SANATLARI
Dans Bölümü
[Resim: Course16_04.jpg]
Dansın herhangi bir türünü seçerek uzman dansçılar yetiştirirler.
Bu bölümün amacı, dansın herhangi bir türünde mükemmel ve profesyonel dansçılar yetiştirmektir.
Dört yıl boyunca öğrenciler çeşitli dans türlerini içine alan jazz dansı, hip hop, Latin dansı, adım dansı dahil olmak üzere bale, çağdaş dans ve Kore dansını da öğrenirler.Güzel sanatlar ve müzik gibi komşu sanatların yakın alışverişi sayesinde bölüm performans ve sahne duyuları ile donatılmış çok yönlü bir dansçı ve koreograflar eğitir.
Bu bölüm mezunları çeşitli faaliyetlere katılabilirler.

Eğlence Yayınları Bölümü
[Resim: Course17_04.jpg]
Tutkulara yönelik rüyalar!Ruh ve yetenek ile mücadele!
Bu bölüm oyunculuk, güzellik ve yayın alanlarında video yapımı, film, oyun, müzik gibi alanlarda profesyoneller yetiştirmek için özelleştirilmiş uygulamalı eğitim odağı sağlar.
Bu bölümü bitirdikten sonra:
1)Oyunculuk alanında eğitimi olanların bir TV yetenek, filmlerde aktör/aktris, oyun ve müzikallerde aktör/aktris, komedyen, alışveriş evsahibi, dergi ve CF modeli, MC, muhabir, vb. olarak çalışabilir;
2)Makyaj tasarımcısı olarak güzellik alanında eğitimi olanların makyaj tasarımcısı, yayın güzellik stilist, imaj danışmanı, şovmen stilisti, sahne performansı veya makyaj sanatçısı ya da film şirketi, yayın şirketi, eğlence ajansı, makyaj akademisi, reklam ajansı, düğün ajansı, güzellik salonu, vb.; ve
3)Video prodüksiyonları alanında eğitimi olanların video planlama, yön, film yapma, bir yayın şirketinde ses personel veya video gazeteci, CATV, üretim, kamu kurumu, büyük bir kurumsal halkla ilişkiler departmanı, okul, vb. gibi işlerde görev alabilirler.

SPOR
Güvenlik Hizmeti & Yönetimi Bölümü
[Resim: Course18_04.jpg]
Bekçi, güvenlik danışmanı ve dövüş sanatı hocası için geniş bir seçim sağlayın.
Bu bölüm amaçları seçkin bekçi, güvenlik ve dövüş sanatları konusunda uzman, ahlaki ve fiziksel eğitim almış uzmanlar yetiştirmektir.Bölümümüzde öğrenciler tekvando, judo, yongmudo, aikido ve karışık dövüş sanatları gibi çeşitli dövüş sanatları tekniklerini öğrenmektedir.Bununla birlikte, bölüm koruma ve güvenlik kurumları, dövüş sanatları eğitim merkezleri ve yabancı dövüş sanatları dernekleri bunun yanı sıra yurtdışı eğitim gezileri ve iş bilgi alışverişi ile yakın işbirliği sayesinde güvenlik ve dövüş sanatları alanlarında öğrencilerin hizmetlerini destekler.
Bu bölüm mezunları Başkanlık Güvenlik Servisi de dahil olmak üzere geniş bir meslek seçim alanları vardır.Onlar bir araştırmacı, havaalanı güvenlik ajanı, güvenlik danışmanı, özel sekreter, özel polis birimi, dövüş sanatı hocası ya da spor eğitmeni veya enstitü de eğitim görevlisi olarak görev yapabilirler.

Sosyal Sporlar Bölümü
[Resim: Course19_04.jpg]
En az beş sporda uzmanlaşmış spor liderleri yetiştirin.
Bu bölüm teorik ve kültürel eğitim veren, çeşitli alanlarda öğrenme ve araştırmaya dayalı ve aynı zamanda beş veya daha fazla sporda mesleki beceri ile her öğrencinin donatılarak sporda çoklu oyuncu üretmeyi hedeflemektedir.Öğrenciler çalışma programları ile alanında hemen kullanılabilir üst düzey teknikleri geliştirerek, alan ve spor kulübü etkinliklerine dayalı eğitim alırlar.
Bu bölüm mezunları sosyal spor organizasyonları, beden eğitimi kurumları, beden eğitimi araştırma merkezleri, spor medya, spor ve obezite kliniklerinde, çeşitli spor ajansları, spor yönetimi ve pazarlama alanları, vb. gibi işlerde yükselebilirler.Buna ek olarak, beden eğitimi veya yüksek lisans da bir ilgili disiplin kurulunda çalışabilirler.

SOSYAL GÖREV
Polis Yönetimi Bölümü
[Resim: Course20_04.jpg]
Çeşitli ulusal sınavlar meydan okuyarak geleceğin öncüsü olmak.
Diğer bölümler ile karşılaştırıldığında, bu bölümü sosyal suçları önleme ve çözme konularında daha pratik ve gerçekçidir.Bu bölümün eğitim hedefi uygulamalı sınıflar ve kapsamlı kariyer rehberliği yoluyla son derece profesyonel polis ve idare personel yetiştirmektir.
Bu bölüm mezunları Baro sınavına veya memuriyet sınavına başvurabilir ya da Kore Milli İstihbarat Servisi (7. sınıf / 9. sınıf), savcılık (7. sınıf / 9. sınıf), polis (Polis memuru / sıradan polis), ordu (yetkili / astsubay) vb. gibi sınavlara başvurabilirler.

Japon Dili Bölümü
[Resim: Course21_04.jpg]
Dil becerileri ve kültürel yakınlık ile donatılmış Japon uzmanları yetiştirir.
Bu bölümün amacı, Japonca dilinde usta ve Kore-Japonya arasındaki ilişkiye katkıda bulunabilecek uluslararası uzmanlar yetiştirmektir.Bölümümüzdeki öğrenciler Japonya'yı ziyaret ve her yıl tatil sırasında Japon kültürü konusunda bilgilerini artırmaktadır.Tanıtım müfredatlarına konsantre olup, konferanslar aracılığıyla Japonca öğrenme, konuşma ve multimedya eğitim ve temel derslerinde gelişmiş Japonca, Japon edebiyatı ve Japonca çalışma öğretilmiştir.Bu dersler sayesinde öğrencilerin Japonca dil becerileri ve kültürü ile donatılmıştır.
Bu bölümden mezunları Kore'de Japon firmalarında öğretim, yorumlama, çeviri ve hava mürettebatı gibi çeşitli meslek olanakları vardır.

Sosyal Yardım Bölümü
[Resim: Course22_04.jpg]
Birçok iş olanağı ve büyüme için sonsuz potansiyel.
Çekirdek aile ve yaşlı toplumun çağında, daha fazla uzman personel ve hizmetler talep edilmektedir.Bu tür sosyal değişimlere tepki olarak, bu bölüm sosyal refah alanında hizmet verebilir yetenekli sosyal refah uzmanları üretmeyi hedeflemektedir.Bu geleceğe yönelik pek çok iş imkanı ile alanının yanı sıra büyüme için büyük bir potansiyeldir.
Bu bölüm mezunları yetkili bir sosyal hizmet uzmanı olarak çalışabilirler. Onlar gibi 2. sınıf Sosyal Çalışmacı (1. sınıf Sosyal Çalışmacı için önkoşul), 2. sınıf Kreş Öğretmeni ve Sağlıklı Aile Destekçisi olarak ulusal sertifika alabilirler.İlgili dernekler tarafından da sertifika alırsanız, meslek konusunda daha geniş bir seçimleri olabilir.Deneyimler birikimi ve yüksek bir sertifika aldıktan sonra, kendi imkanlarınızla çalışabilirsiniz.

Kaynak!
Cevapla
#3
English

Established in: 1997
Type of Institution: Art School
Address: San 117-6, Dabu-ri, Gasan-myeon, Chilgok-gun
City: Gyeongsangbuk-do
Postal Code: 718-912
Tel: +82 (54) 973 5311
Fax: +82 (54) 973 5319
Homepage: http://www.dgau.ac.kr/

MUSIC
Korean Music Dept.

[Resim: Course01_03.jpg]
Raise musicians skillful in both traditional and contemporary
Korean music.
This department offers a large choice of programs including string music, wind music, percussion music, vocal music, theory, composition and Korean Christian music so that each individual can develop their potential to the full. By diagnosing and improving thestrengths and weaknesses of existing traditional music education, it employs the most effective education methods.
Graduates from this department can work as a performer at municipal or provincial Korean music orchestra, Korean classical opera troupe, Korean music mission, etc., or as a traditional performing art planner, theorist, etc.
With the acquisition of a certificate as a practice teacher, they may serve as a Korean music practice teacher in elementary, middle or high school.

Piano Dept.
[Resim: Course02_04.jpg]
The cradle of pianists equipped with theories and techniques.
This department purposes to educate pianists equipped with both theories and techniques. Along with theoretical classes, students have intensive technical training for upgrading their performance skills. In addition, each student receives thorough one-to-one instruction according to his/her abilities.
Graduates from this department can act as a professional pianist, professor, technique trainer, chamber orchestra member, or accompanist, or run a music academy or musical organization.

Wind Music Dept.
[Resim: Course03_04.jpg]
Develop not only practical skills of the major but also general musical abilities.
In thisdepartment, students can acquire not only skills in their major instrument but also general musical knowledge and techniques including areography, ensemble, orchestra, and conducting. Undergraduate students have intensive and efficient practical education, and even after graduation they are provided with continuous systematic support for their career development.
Graduates from this department can act as an orchestra member, ensemble member, private tutor, etc.

Jazz & Commercial Music Dept.
[Resim: Course04_04.jpg]
Professionals educate professionals.
This department aims to educate musicians with both popularity and artistry who can lead practical music.
The faculty and teaching staff consisting of the best musicians are teaching skills and theories.
Graduates from this department can act as a performer, composer or arranger, or workin various areas including broadcasting, commercial music, teaching,
and performance planning/management.

Piano Pedagogy Dept.
[Resim: Course05_04.jpg]
Learn lesson skills and teaching philosophy.
The objective of this department is producing professional piano teachers demanded in society through technical training and various new curriculums. Students acquire several certificates and go through diverse technical training programs and field practices at various institutions for easier employment after graduation.
Graduates from this department can choose their career among piano teacher, professional performer, music organization staff, music company worker, music academy operator, etc., or can study further in graduate school or in overseas.

Contemporary Christian Music Dept.
[Resim: Course06_03.jpg]
Produce church musicians full of skills and spirituality.
The objective of this department is producing church musicians demanded by contemporary churches by combining practical and popular music and Christian music. As a newly launched department, it teaches general theories and techniques of practical music as well as Christian values.
Graduates from this department can act as a worship service leader, music pastor, music missionary, CCM singer, professional performer, professor, music academy teacher, etc.

PHOTOGRAPHY AND ARTS THERAPY
Photography & Film Dept.

[Resim: Course07_04.jpg]
Capture opportunities for success in various areas of photography and image design.
This department lays the base through basic theories and practices on photography, and then teaches advanced courses such as artistic photography, commercial photography, news photography, figure photography, high-tech digital photography, and image design.
Graduates from this department can be a specialist in various media including newspaper, broadcasting, publishing and magazine, or research and educate photography and image design academically in graduate school. Furthermore, there are many promising fields like production, film library and recently popular studio business.

Art Therapy

Learn art therapy spotlighted in the age of national welfare.
This department purposes to educate art therapists by integrating arts like music, fine arts, literature and psychology with therapy. Considering the rising level of national welfare, art therapist is a very promising job. Through the undergraduate course, students learn music, fine arts, literature and therapeutic techniques at a level of specialist, and can obtain various certificates related to art therapy.
Graduates from this department can work as an art therapist at a welfare facility or hospital, act as a researcher at a clinical center or research institute or as a professional art therapy teacher, or study further in graduate at home or overseas.

DIVISION OF FINE ARTS
Contents of Painting in Korea Dept.

[Resim: Course09_04.jpg]
Acquire various contents and advance to diverse areas of fine arts.
The objective of this department is raising talented artists with broad and deep contents who can cope with contemporary situations of fine arts actively. Students learn introductory courses on fine arts in the 1st year, understand various media and fine arts theories in the 2nd year, and take advanced courses of their major in the 3rd and 4th years.
Graduates from this department can work in various areas as a painter, installation artist, Korean paper doll artist, exhibition planner, art teacher, curator, computer graphic specialist, colorist, animator, or fine arts magazine reporter.

Painting Dept.
[Resim: Course10_04.jpg]
Open the future of artist through sensitivity and passion.
The objective of this department is educating artists equipped with
atheisticsensitivity, subjective will of expression, and outstandingabilities through various individualized visual experiences and trials of expression materials. Students are also provided with balanced theoretical classes directly related to their major practices and creative activities.
Graduates from this department may enter a graduate school at
home or overseas and accumulate teaching career, or acquire a
teacher certificate at the Graduate School of Education and work as
a fine arts teacher in middle or high school. They may also run a fine arts academy or work as a curator, art director, etc.

DESIGN DIVISION
Visual Communication Design Dept.

[Resim: Course12_04.jpg]
Everything visible is an object of creation and an opportunity for
success.
This department is equipped with practice rooms and high-tech equipment and tools available 365 days and 24 hours for supporting future visual designers with passion, and the young and competent faculty gives intensive classes in man-to-man style.
Graduates from this department may work as a designer for a company, or act as an independent specialist in advertising design, package design, editorial design, book design, font design, illustration, etc

Fashion Design Dept.
[Resim: Course13_04.jpg]
Produce future fashion design leaders.
This departmentaims at raising talented people who can cope sensitively with changesin the global fashion industry and lead the Korean fashion design industry. For this, the department offers practical programs and field-oriented education focused on design, textile, the functionality of apparel, and production system. Design education based on pragmatism leads to the students’ frequent prize winning in various design contents.
Graduates from this department can work as a designer at a textile or fashion company. If they refine their talent further and work more enthusiastically, they may be able to be a renowned designer with own brands.
Cevapla
#4
3D / Cartoon & Image Dept.
[Resim: Course14_04.jpg]
Leap into a distinguished department specializing in 3D animation
The objective of this department is producing animation. professionals who would lead the 21st-century visual culture and industry. At this department, students can obtain knowledge for growing into a professional animator including basic practices and theories of animation, motion capture, scenario writing, sound, and programming. Keeping pace withthe advance of 3D images, it provides state-of-the-art 3D education systems, and the faculty with rich experience in 3D production and close cooperation with companies are also the strengths of the department.
Graduates from this department can act in various areas including movie production, broadcasting, publishing and music. After attaining advanced abilities and experiences, they may run their own business in a relevant area.

Architecture Interior Design Dept.
[Resim: Course15_04.jpg]
Produce key brains who create stylish spaces.
Interior designers are key actors who create human-centered living environment and spatial culture. Their future is bright with people’s increasingly high interest in the creative and aesthetic design of spaces. Students learn theories and practices related to materials, colors, furniture, lighting, and display for various types of spaces including residential spaces, commercial spaces, and cultural exhibition spaces.
Graduates from this department can work as an interior designer, stage designer, lighting director, coordinator, displayer, or decorator. Furthermore, there are many related areas including companies, architectural design firms, indoor design firms, and broadcasting companies.

BROADCAST ARTS
Dance Dept.

[Resim: Course16_04.jpg]
Produce dance specialists who can digest any genre of dance.
The objective of this department is producing outstanding
professional dancers who can digest any genre of dance.
During the four years’ course, students learn various genres of
dance including jazz dance, hip hop, Latin dance, tap dance,
ballet, contemporary dance, and Korean dance. Through close
exchange with adjacent arts like fine arts and music, the department trains versatile dancers and choreographers equipped with the senses of performance and stage.
Graduates from this department can join various

Broadcasting Entertainment Dept.
[Resim: Course17_04.jpg]
Passion toward dreams! Challenge with spirit and talent!
This department is subdivided into acting, beauty and video production in the areas of broadcasting, movie, play, and musical, and provides customized education thoroughly focused on practice for raising professionals in the areas.
After graduation from this department: 1) those who majored in acting can work as a TV talent, movie actor/actress, play and musical actor/actress, comedian, shopping host, magazine and CF model, MC, reporter, etc.; 2) those who majored in beauty as makeup designer, broadcasting beauty stylist, image consultant, entertainer stylist, stage performance, or makeup artist, or at a movie company, broadcasting company, entertainment agency, makeup academy, advertising agency, wedding agency, beauty salon, etc.; and 3) those who majored in video productionas video planning, direction, filming, edition or sound staff video journalist at a broadcastingcompany, CATV, production, public institution, the public relation department of a major enterprise, school, etc.

SPORTS
Security Service & Management Dept.

[Resim: Course18_04.jpg]
Open a broad choice from guard to security agent and martial art instructor.
This department purposes to educate specialist in elite guard, security and martial arts who are trained well intellectually, morally, and physically. Students in the department learn various martial arts techniques including taekwondo, judo, yongmudo, aikido, and mixed martial arts. Furthermore, thedepartment supports the students’ employment in the fields of security and martial arts through close cooperation with guard and security agencies, martial arts training centers, and foreign martial arts associations, as well as overseas field trips and exchange of job information.
Graduates from this department have a wide choice of career including the Presidential Security Service. They may also work as a researcher, airport security agent, security consultant, private secretary, special police unit, martial art instructor, or sports trainer, or study further in graduate school.

Social Sports Dept.
[Resim: Course19_04.jpg]
Raise sports leaders specializing at least in five events each.
This department aims to produce sports multi-players by equipping each student with professional skills in five or more events based on various field learning and research and, at the same time, giving theoretical and cultural education. Students can develop high-level techniques usable immediately in thefield through employment programs, lectures based on field training, and sports club activities.
Graduates from this department can advance to social sports organizations, physical education institutions, physical education research centers, sports media, fitness and obesity clinics, various event agencies, sports management and marketing areas, etc. In addition, they may study physical education or a related discipline further in graduate school.

SOCIAL BUSINESS
Police Administration Dept.

[Resim: Course20_04.jpg]
Pioneer the future by challenging various national examinations.
Compared to other departments, this department covers subjects more practical and realistic for preventing and solving social crimes. The educational goal of this department is raising highly professional police and administration personnel through practical classes and thorough career guidance.
Graduates from this department can apply for the bar examination, civil service examination, or examinations for Korean National Intelligence Service (7th class/ 9th class), prosecution service (7th class/ 9th class), police (police officer/ordinary policeman), army (commissioned/noncommissioned officer), etc. They may also advance to social welfare facilities, administrative agencies, guard training centers, security agencies, etc.

Japanese Language Dept.
[Resim: Course21_04.jpg]
Raise Japanese specialists equipped with language skills and cultural familiarity.
The objective of this department is raising international specialists who are skillful in the Japanese languageand can contribute to the relation between Korea and Japan. Students in the department visit Japan and increase their understanding of Japanese culture during the vacationevery year. The introductory curriculums concentrate on Japanese learning through lectures, conversations, and multimedia education, and major courses teach advanced Japanese, Japanese literature and Japanese studies. Through these courses, the students are equipped with Japanese language skills and culture.
Graduates from thisdepartment have various career opportunities from Japanese companies in Korea to teaching, interpretation, translation, and air crew.

Social Welfare Dept.
[Resim: Course22_04.jpg]
Many job opportunities and infinite potential for growth.
In the age of nuclear family and aged society, more specialized personnel and services are demanded. In response to such social changes, this departmentaims to produce capable social welfare specialists who can serve in the field of social welfare. This is a future-oriented area with many job opportunities as well as great potential for growth.
Graduates from this department can work as a certified social worker. They can obtain national certificates such as 2nd-class Social Worker (prerequisite for 1st-class Social Worker), 2nd-class Nursery Teacher, and Healthy Family Supporter. If they obtain certificates from related associations, they may have even a wider choice of career. After accumulating experiences and obtaining a higher certificate, they may run their own facility.

Source!

Cevapla
#5
sungkyu_vı, teşekkür ederiz...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Cevapla
#6
Ayrıntılı bir konu olmuş Esra, teşekkür ederiz...Smile
D.Mod. » 01.07.2011
Mod. » 19.07.2011
Süper Mod. » 18.08.2011
Koordinatör » 26.10.2011
Co-admin » 27.01.2012
Admin » 24.03.2012
S.Admin » 30.11.2012
Cevapla
#7
Konu için teşekkürler. ^^
Cevapla
#8
Bu güzel ve ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler.
[Resim: 2s5z6o9_th.jpg]
Cevapla
#9
Konu için teşekkürler. ^^
[Resim: tn4.gif]
Cevapla
#10
Açıklamalar için teşekkürler. Tam bilgilendirici, güzel olmuş.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise