yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Children Of Bursa Promote To The World Peace School Project In Slovenia and S. Korea
#1
Children Of Bursa Promote To The World Peace School Project In Slovenia and S. Korea

[Resim: bursalicocuklarbarisokulw4.jpg]

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından Slovenya ve Güney Kore'de düzenlenecek 'Dünya Çocuk Günü' etkinliklerinde 'Barış Okulu' projesini tanıtacak olan Bursalı çocuklar kura ile belirlendi. Projeye katılarak belirlenen 1000 Euro'luk bağış toplama barajını aşan 71 öğrenciye ise törenle sertifikaları verildi.

Nilüfer Belediyesi ve Bursa UNICEF Gönüllüleri'nin katkılarıyla, yaşadıkları kente bir okul kazandırmak için el ele veren ve topladıkları paralarla Barış İlköğretim Okulu'nun yapımına katkıda bulunan Nilüferli çocuklar sertifika sevinci yaşadı. Birleşmiş Milletler(BM)'in 'Bin yıl kalkınma hedefleri'nden olan 'İlköğretimin bütün dünyada yaygınlaşması ve herkese temel eğitim olanağının sağlanması' hedefine katkıda bulunmak amacıyla 'Barış Okulu için 500 çocuk Elele' projesine katılarak, bu projede belirlenen 1000 Euro'luk bağış toplama barajını aşan 71 öğrenci, sertifikalarını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in elinden aldılar.

Atatürk Kent Ormanı'nda düzenlenen törende konuşan Başkan Mustafa Bozbey, Barış Okulu için el ele vererek gece gündüz çalışan bütün öğrencilere teşekkür etti. Okulun bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Gençlik Bayramı'na yetişmediğini anımsatan Bozbey, gelecek yıla yetişeceğini vurgulayarak; "Bu projenin dünyada bir eşi daha yok, ilk defa Nilüfer'de hayat bulacak. 500 öğrencimizin katkılarıyla okulu 2008-2009 Eğitim Öğretim yılına yetiştireceğiz." dedi. Barış Okulu projesine katkıda bulunan ailelere de teşekkür eden Bozbey, "Bağışın küçüğü büyüğü olmaz. Çocuklarımıza destek olan kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederim. Okul inşaatımızın yüzde 40'ı tamamlandı. Çalışmalarımızı biraz daha hızlandıracağız." diye konuştu. UNICEF tarafından Ekim ayında Slovenya'da düzenlenecek "Dünya Çocuk Günü" ve Güney Kore'de düzenlenen festivalde 'Barış Okulu' projesini dünya çocuklarına anlatmak üzere Bursa'dan gidecek 8 öğrenci Başkan Mustafa Bozbey'in çektiği kura ile belirlendi. Kurada Slovenya'ya gidecek öğrenciler; Hasan Temmuz Şahin, Bihter Uzel, Ece Paşalıoğlu ve Gökçen Alkış olarak belirlendi. UNİCEF tarafından Güney Kore'ye götürülecek öğrenciler ise Barış Gülen, Ece Dayanıklı, Serenay Emül ve Ataberk Karataş oldu. Çekilişin ardından konuşan UNICEF Bursa Temsilcisi Sebahat Temizarabacı 'Barış Okulu'nu 2008-2009 Eğitim öğretim sezonuna yetiştirmek için 500 Nilüferli öğrencinin gece gündüz çalıştığını belirterek, "Okuldan sonra hedefimiz bir de Barış Spor Kompleksini Bursa'ya kazandırmak. Bunun projesini de mimarlık fakültesi son sınıf öğrencilerinin katılacağı bir yarışma ile belirlemek istiyoruz. Nilüfer Belediyesi'nin desteği ve hayırsever işadamlarımızın da katkılarıyla Türkiye'ye olduğu kadar Dünya'ya örnek olacak bu projeler Nilüfer'de hayat bulacak. Kura ile belirlenen 8 öğrencimiz Nilüfer'de yaptığımız 'Barış Okulu' projesini Sloveya ve Güney Kore'de dünya çocuklarına anlatacak." şeklinde konuştu.

Kaynak / Source
Cevapla
#2
Konu çok güzel Seda arkadasim, ellerine saglik. Onlara basari dilemekten baska çare gelmiyor elimden, sagol.
Dong_Yul ( Aylık Forum Dergisi )

Heart is

Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır.

İmzadaki gif 300kb'dan fazla olduğu için silinmiştir.
Cevapla
#3
Tesekkürler. Smile
Cevapla
#4
Paylasim için tesekkürler! Onay


난 아주 행복 해요! ㅎㅎ ^^
♥ HyuNur ♥
█║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
© %1oo Kσяeαη ®Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise