yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chaebol / 재벌
#1Chaebol / 재벌[Resim: rgf.png]Chaebol (Alternatif: Jaebol, Jaebeol) Güney Koreli bir iş yönetimi şekli manasına gelir. Çok uluslu ve dünya çapında güce sahip olan sayısız uluslararası işletmelerdir. Korece kelime anlamı olarak "aile işi" veya "tekel" kelimeleri kullanılır ya da sıkça İngilizce "holding" kelimesi olarak kullanılır.


Devletin girişkenlik desteği ve finansman yoluyla, Samsung, Hyundai ve LG gibi tanınmış uluslararası marka haline gelmiştir.

Chaebol, Güney Kore siyasetinde önemli rol oynamıştır. 1988 yılında chaebol ailesinin üyesi, Hyundai Heavy Industries başkanı Chung Mong-jun, başarıyla Millet Meclisliğinde çalıştı. Diğer iş liderleri de yarı temsilcilik ile Millet Meclisi üyeleri olarak seçilmiştir. 2000 yılından bu yana Hyundai, Kuzey Kore ve Güney Kore ilişkilerinde buzları eritmede rol oynamıştır.


Güney Kore ekonomisi küçüktü ve 20. yüzyılın ortasında ağırlıklı tarım olarak çoğaldı.Bazı chaebol diğerleri içinde serbestçe ayrılmış, ortak bir adı paylaşan, birbirleriyle bağlantılı ayrı şirket gruplarından oluşmasına rağmen büyük bir şirkettir.
İkinci durumda bile, her zaman sahip olduğu kontrol veya aynı aile grubu tarafından yönetilmektedir.Çeviri: özgü
LmH_weba teşekkürler. Opucuk


Kaynak: Wikipedia


English:Chaebol (alternatively Jaebol, Jaebeol) refers to a South Korean form of business conglomerate. They are powerful global multinationals owning numerous international enterprises. The Korean word means "business family" or "monopoly" and is often used the way "conglomerate" is used in English.

There are several dozen large Korean family-controlled corporate groups which fall under this definition. Through aggressive governmental support and finance, some have become well-known international brand names, such as Samsung, Hyundai and LG.

The chaebol has also played a some significant role in South Korean politics. In 1988 a member of a chaebol family, Chung Mong-jun, president of Hyundai Heavy Industries, successfully ran for the National Assembly. Other business leaders also were chosen to be members of the National Assembly through proportional representation. Since 2000, Hyundai has played a role in the thawing of North Korean and South Korean relations.South Korea's economy was small and predominantly agricultural well into the mid-20th century.


Some chaebol are one large corporation, while others have broken up into loosely connected groups of separate companies sharing a common name. Even in the latter case, each is almost always owned, controlled, and/or managed by the same family group.Source: WikipediaÇok istesemde eskisinden nadir ağlarım
Zaman geçer önümden çığlıklar atarak
Umudum ellerimde bir avuç kül


Spoiler göster


WWW
Cevapla
#2[Resim: catsjq.png]
Çok istesemde eskisinden nadir ağlarım
Zaman geçer önümden çığlıklar atarak
Umudum ellerimde bir avuç kül


Spoiler göster


WWW
Cevapla
#3
Ellerine saglik canim. Paylasim için tesekkürler. Biggrin
[Resim: istra.jpg]
Cevapla
#4
Emegine saglik kuzum. Smile
Cevapla
#5
Paylasim için tesekkürler. Smile

Geri Döndüm


Cevapla
#6
Ellerine saglik canim. Opucuk
Cevapla
#7
Detayli bir tanitim olmus, emegin için sagol canim... Alkis

let it be...
WWW
Cevapla
#8
Ellerine saglik. Paylasim için tesekkürler.
-Rüyada ölürsen gerçek hayatta uyanırsın.
+Peki ya gerçek hayatta ölürsek?
-Ölürsün salak, bu yüzden gerçek hayat diyoruz.
...
+Amy, bir gezegen yutmuşsun!
-Hamileyim.
+Kocamansın!
-Evet, hamileyim.
+Şuraya bak, dünyalar çarpışıyor!
-Doktor, hamileyim.
Cevapla
#9
Tesekkürler... Onay
[Resim: 05EJy1R.jpg]
Cevapla
#10
Paylasim için tesekkürler.
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise