yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.33/5 - 3 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C.N.Blue Genel Tanıtım / General Information About C.N.Blue
#1

[Resim: Gob6zy.jpg]

Diğer İsmi: Code Name Blue
Yer: Kore Cumhuriyeti
Müzik Tarzı: Rock, İndie (Japonya’ya özgü)
Çıkış Yılı: 2009
Müzik Şirketi: AI Entertainment (Japonya) ve F&C Music (Güney Kore)
Fan Club: Boice
Renk: Mavi

Üyeler
Jung Yong Hwa
Lee Jong Hyun
Kang Min Hyuk
Lee Jung Shin

Eski Üye
Kwon Kwang Jin

Resmi Hesaplar
FNC Entertainmet (Şirketleri)
http://www.fncent.com/
Kore Resmi Sitesi
http://www.cnblue.co.kr/web/index
Japonya Resmi Sitesi
http://www.cnblue.jp/cnblue/jp/
Kore Youtube Hesabı
https://www.youtube.com/user/cnblue
Japonya Youtube Hesabı
https://www.youtube.com/user/CNBLUEofficialjp
Facebook
https://www.facebook.com/CNBLUEOfficial/
Twitter - CNBLUE
https://twitter.com/CNBLUE_4
Oricon
http://www.oricon.co.jp/?from=404b
Daum Cafe
http://cafe.daum.net/CNBLUE
Weibo - CNBLUE
http://www.weibo.com/cnblue

CN Blue rock grubu olarak 2009’ da Seoul’ de kuruldu. Grup Jung Hwa Yong (baş vokal, ritim gitar), Lee Jong Hyun (baş gitar, vokal), Lee Jung Shin (bas gitar, vokal) ve Kang Min Hyuk’ tan (vokal, davul) oluşuyor. 'Yakma' Lee Jong Hyun’ u , 'Sevimli' Kang Min Hyuk’ u, ‘Dokunulmaz' Lee Jung Shin’ i ve 'Duygusal' Jung Yong Hwa’ ı temsil ediyor.


Japonya’daki Kariyerleri
2009 yılı haziran ayı civarında sokak gösterileri yapmaya ve Japonya’ daki bazı gece kulüplerinde konser vermeye başladılar. 19 Ağustos 2009' da Japonya’ da bir indie grup olarak, tamamı İngilizce olan ilk resmi mini albümleri, “Now or Never” ı yayımladılar. Eylül sonunda, basçı Kwon Kwang Jin gruptan ayrıldı ve daha sonraki yıl Lee Jung Shin gruba dahil oldu.
25 Kasım 2009' da yine Japonya’ da “Voice” adındaki ikinci mini albümlerini yayımladılar. “Voice” zirve yaptı ve iki hafta Oricon’ da kaldı. 2010’ un mart ayında grup, Japonya' da ilk stüdyo albümleri “Thank U” için hazırlıklara başladı. Albümle Oricon listelerinde şimdiye kadarki en yüksek başarısını yaptı.
Nisan ayında, kendi resmi fan kulübünün adı, “Mavi” ve “Ses” in kombinasyonu, “BOICE” olarak ilan edildi. 23 Haziran' da ilk single "The Way" yayınladı. "I Don' t Know Why" singlelarıyla da Japonya’ da 1 numaralı indie grup haline geldiler. 9 Ocak 2011 tarihinde Japonya’ da CNBlue üçüncü Single' ı "Re-maintenance" yayınladı. 2. ve son indie albümleri "392" yi 1 Eylül 2011' de yayınladılar. 1 Şubat 2012’ de "Where You Are” adlı yeni bir single yayınladılar. Aramalarda 1 numara oldu ve listelerde 1. sıraya yerleşti.

[Resim: nLYzr1.jpg]


Kore’deki Kariyerleri
Ocak 2010’ da FNC Music Güney Kore’ de CN Blue’ nun ilk albümü için yeni teaser larını tanıttı. Sırayla ocağın 6’ sı, 8’ i, 11’ i ve 13’ ünde Jong Hyun, Min Hyuk, Jung Shin ve en son da Yong Hwa çıktı. “Bluetory” 14 Ocak 2010 tarihinde yayımlandı ve iki hafta boyunca Gaon Chart’ ta kaldı. "I'm a Loner" çıkış parçaları oldu. Grup ilk canlı performanslarını 15 Ocak’ ta KBS Music Bank’ ta sergilediler. 2010’ un mayıs ayında bir sonraki single "Love Light" ı yayımlandı. Şarkı Korean National listesinde 10. sıraya yerleşti. 19 Mayıs'ta, “Bluelove” ın genişletilmiş ikinci versiyonu yayımlandı. "I'm A Loner" ın başarısını “Love” unutturdu ve bu parça listelerde 2. sıraya kadar yükseldi.
Kang Min Hyuk ve Lee Jong Hyun Kore filmi "Akustik” te rol aldılar ve filmin OST’ unda "High Fly" adlı şarkıları yayınladı.
Şubat 2011’ de FNC Müzik Güney Kore’ de CNBlue’ nun dönüş teaserlarını yayınladı. Ancak, çıkış tarihi daha sonra 21 Mart olarak değiştirildi. “First Step” adlı stüdyo albümlerini yayımladılar. Albümün çıkış parçası "Intuition" dı. Ve bu albümle büyük bir başarıya imza attılar.
CN Blue ve F.T. Island 9 Mart 2012' de Los Angeles Nokia Tiyatrosu'nda ilk Amerika performanslarını sergilediler.
26 Mart 2012 tarihinde, grup üçüncü Kore mini albümü, “Ear Fun” yayınladı. Albümdeki "Still in Love" ve "Hey You" parçaları yine büyük başarılara imza attı. Ayrıca mini albüm promosyonu, üyelerinin bireysel çalışmaları ile Kore faaliyetlerini tamamladıktan ve sonra 5 Mayıs 2012' de Seoul' de ilk fan toplantıları düzenlendi.

[Resim: O7JYM0.jpg]

Albümleri
ThankU (20 Mart 2010)
First Step (21 Mart 2011)
392 (1 Eylül 2011)


Mini Albümleri
Now or Never (19 Ağustos 2009)
Voice (25 Kasım 2009)
Bluetory (14 Ocak 2010)
Bluelove (19 Mayıs 2010)
First Step +1 Thank You (29 Nisan 2011)
Ear Fun (26 Mart 2012)


Singleları
The Way (23 Haziran 2010)
I Don't Know Why (16 Eylül 2010)
Re-maintenance (9 Ocak 2011)
In My Head (19 Ekim 2011)
Where You Are (1 Şubat 2012)
Come On (2012)Ödülleri

2010
Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - Ayın Çaylağı (Ocak) (I' m a Loner)
GaOn Charts Ödülleri - Grup Ödülü (I' m a Loner)
Style Icon Ödülleri - Yeni Stil İkonu, Şarkıcı
12. Mnet Asya Müzik Ödülleri - En İyi Erkek Çaylak
25. Golden Disk Ödülleri - Bonsang Dijital Müzik (I' m a Loner, Love)
2. Melon Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Ödülü, 2010 TOP 10

2011
20. Büyük Seoul Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Ödülü
2010 Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - Yılın Çaylağı (I' m a Loner)
Cyworld Dijital Müzik Ödülleri - Ayın Şarkısı (Nisan) (Intuition)
2. Kore Popüler Kültür ve Sanat Ödülleri - Kültür Bakanlığı Maliye Ödülü
3. Melon Müzik Ödülleri - 2011 En İyi Rock (Intuition)
13. Mnet Asya Müzik Ödülleri - En İyi Grup Performansı (Intuition)
1. KOMCA Müzik Ödülleri - Rock Ödülü (I' m a Loner)


2012
26. Golden Disk Ödülleri: - Bonsang Albümü (First Step)
- Bonsang Dijital Müzik (Intuition)
- Vivi Hayal Ödülü
- En İyi Asyalı Grup Ödülü
2011 You2Play Ödülleri (Tayland) - Favori Asyalı Artist ÖdülüÇeviri: ileri - katildans


***


English


Also known as Code Name Blue
Origin Seoul, Republic of Korea
Genres Rock, indie (Japan)
Years active 2009–present
Labels AI Entertainment(Japan), F&C Music(South Korea)
Fan Club: Boice
Clour: Blue

Members
Jung Yong Hwa
Lee Jong Hyun
Kang Min Hyuk
Lee Jung Shin

Former members
Kwon Kwang Jin

Official Accounts
FNC Entertainmet (Their Company)
http://www.fncent.com/
Korea Official Website
http://www.cnblue.co.kr/web/index
Japan Official Website
http://www.cnblue.jp/cnblue/jp/
Korea Youtube Account
https://www.youtube.com/user/cnblue
Japan Youtube Account
https://www.youtube.com/user/CNBLUEofficialjp
Facebook
https://www.facebook.com/CNBLUEOfficial/
Twitter - CNBLUE
https://twitter.com/CNBLUE_4
Oricon
http://www.oricon.co.jp/?from=404b
Daum Cafe
http://cafe.daum.net/CNBLUE
Weibo - CNBLUE
http://www.weibo.com/cnblue

CN Blue (Korean: 씨엔블루 Japanese: シーエヌブルー ), stylized as CNBLUE, is a South Korean rock band formed in Seoul in 2009. The band consists of Jung Yong Hwa (lead vocals, rhythm guitar), Lee Jong Hyun (lead guitar, vocals), Lee Jung Shin (bass guitar, vocals) and Kang Min Hyuk (drums, vocals). "CN is an abbreviation of ‘Code Name’ while BLUE is an abbreviation of the members’ individual images," said by one of the members. ‘Burning’ represents Lee Jong Hyun, ‘Lovely’ represents Kang Min Hyuk, ‘Untouchable’ represents Lee Jung Shin, and ‘Emotional’ represents Jung Yong Hwa.


Career in Japan
Around June 2009, C.N.BLUE began making street performances and performing gigs in live clubs in Japan. They made their formal debut as an indie band in Japan with their all-English tracks first mini-album, Now or Never on August 19, 2009. In late September, their original bassist Kwon Kwang Jin left the band and was replaced by Lee Jung Shin later that year.
On November 25, 2009, the band released their second mini-album, called Voice, in Japan. Recorded with both English and Japanese tracks, Voice peaked at No. 227 and stayed on the Oricon for two weeks.In March, the band started preparations for their first full-length album Thank U in Japan. It was released on March 20, 2010 with two new tracks.The album peaked at No. 90 on the Oricon charts, their highest position thus far.
In April, their official fan club name was announced as BOICE, a combination of "blue" and "voice."They released their first single "The Way" on June 23. For the first time, they charted in the Oricon Top 40 at No. 26. The release was followed by "I Don't Know Why" on September 16. The song reached No. 8 on the Oricon Daily Chart, marking the first time the band made it inside the Top 10. On the weekly chart, they peaked at No. 15. On the Japanese indie top chart, the band reached No. 1.The band embarked on a small tour across Japan in order to promote the single.


Career in South Korea
It was revealed in January 2010 that C.N.BLUE will make their official debut in South Korea with a debut mini-album, Bluetory, on January 14, 2010 and stayed at the top of the Gaon Chart for two weeks. The group released four teasers for their 1st album Bluetory, starring one member per each of the videos in the sequence of Jonghyun, Minhyuk, Jungshin and lastly, Yonghwa on the 6th, 8th, 11th and 13th of January respectively. "I'm a Loner" (Korean: 외톨이야) was promoted as the title track. The song peaked at No. 2, solidifying their break into the industry. The group had their first televised live stage on KBS Music Bank on January 15. in May and released their next single, "Love Light" (Korean: 사랑 빛), on May 10, 2010. The song peaked at No. 10 on the Korean national chart and foreshadowed their upcoming release. On May 19, their second extended play Bluelove was released.
CN Blue members Kang Min Hyuk and Lee Jong Hyun starred in the Korean movie "Acoustic". They released a song from the OST on October 7 entitled "High Fly".
FNC Music, their entertainment agency in South Korea, released teasers for a CN Blue comeback in February 2011. However, the release date was later changed to March 21. The teaser was noted for having "more of the same departure from their pop rock sound into a heavier concept." CN Blue released their first full-length album First Step with the title track "Intuition" (Korean: 직감 ) on March 21.
CN Blue and fellow label-mates F.T. Island performed in America for the first time at Los Angeles' Nokia Theater on March 9.
After finishing their overseas activities, CN Blue returned to Korea to prepare their comeback. On March 26, the band released their third Korean mini album, Ear Fun. The singles of the album, "Still in Love" (Korean: 아직 사랑한다) released on March 16 ahead of the album release and the title track "Hey You" both of the songs got positive response from the fans which fastly topping Korean major online music charts on the day the songs released.
After completing their mini album promotion CN Blue continue their Korean activities with individual works of the members in drama and also held their first fan meeting in Seoul on May 5.Albums
ThankU (March 20, 2010)
First Step (March 21, 2011)
392 (September 1, 2011)


Mini-albums
Now or Never (August 19, 2009)
Voice (November 25, 2009)
Bluetory (January 14, 2010)
Bluelove (May 19, 2010)
First Step +1 Thank You (April 29, 2011)
Ear Fun (March 26, 2012)


Singles
The Way (June 23, 2010)
I Don't Know Why (September 16, 2010)
Re-maintenance (January 9, 2011)
In My Head (October 19, 2011)
Where You Are (February 1, 2012)
Come On (2012)


Awards

2010
Cyworld Digital Music Awards - Rookie of the Month (January) (I' m a Loner)
GaOn Charts - Awards Streaming Award (I' m a Loner)
Style Icon Awards - New Style Icon, Singer
12th Mnet Asian Music Awards - Best Male Rookie
25th Golden Disk Awards - Digital Music Bonsang (I' m a Loner, Love)
2nd Melon Music Awards - Best Newcomer Award, 2010 TOP 10


2011
20th High1 Seoul Music Awards - Best Newcomer Award
2010 Cyworld Digital Music Awards - Rookie of the Year (I'm a Loner)
Cyworld Digital Music Awards - Song of the Month (April) (Intuition)
2nd Korean Popular Culture and Arts Awards - Cultural Minister of Finance Award
3rd Melon Music Awards - 2011 Music Style Best Rock (Intuition)
13th Mnet Asian Music Awards - Best Band Performance (Intuition)
1st KOMCA Music Awards - Rock Award (I'm a Loner)

2012
26th Golden Disk Awards: - Disk Bonsang (First Step)
- Digital Music Bonsang (Intuition)
- Vivi Dream Award
- Best Asian Group Award
You2Play Awards 2011 (Thailand) - Favorite Asian ArtistKaynak / Source

rmmbr - kim is love - ceren_yung - OneLeN - ThisMyFriend - ceyankbyz - yoyeha - Double_S*501 - saranqi - mavisülün


Jay Park <3

ıl-2PM-lı
Cevapla
#2
Üyeler
Jung Yong Hwa
[Resim: nLGYYN.jpg]

Lee Jong Hyun
[Resim: L1odd0.jpg]

Kang Min Hyuk
[Resim: lvzBBQ.jpg]

Lee Jung Shin
[Resim: vnoYYA.jpg]


rmmbr - kim is love - ceren_yung - OneLeN - ThisMyFriend - ceyankbyz - yoyeha - Double_S*501 - saranqi - mavisülün


Jay Park <3

ıl-2PM-lı
Cevapla
#3
[Resim: cnbluebyminichoco.jpg]

[Resim: cnbluewallpaperbyciael.png]

[Resim: cnbluebluelovebysacchoo.jpg]

[Resim: cnblue1920x1200bykpopho.jpg]

[Resim: cnbluelovebykawaiizero.jpg]

[Resim: visualbggallery.jpg]

rmmbr - kim is love - ceren_yung - OneLeN - ThisMyFriend - ceyankbyz - yoyeha - Double_S*501 - saranqi - mavisülün


Jay Park <3

ıl-2PM-lı
Cevapla
#4
Güzel bir gruba benziyor; ama ilk defa gördüm.
Cevapla
#5
Süper bir K-rock grubu, tüm sarkilarini begeniyorum, Yong Hwa'yi da çok begeniyorum tabi. XD
Cevapla
#6
Bilgilendirme için tesekkürler.Alkis
♥ R.I.P KIM JONGHYUN ♥

♥ SS501♥Block B♥EXO♥VIXX
♥ TripleS & BBC & EXO-L & Starlight ♥ A.R.M.Y
♥KHJ ♥ZICO ♥Xiumin ♥LEO ♥Jimin

Cevapla
#7
Çok güzel ve oldukça detayli bir tanitim olmus. Ben bu grubu çok seviyorum, eminim gelecekte çok daha iyi projeler ortaya çikaracaklar.
Cevapla
#8
Süper bir grup CN Blue severek dinliyorum. Smile
Paylasim ve tanitim için tesekkürler. Alkis
BIGBANG2NE1BlOCK BMBLAQINFINITEMISS A2PM

☆ YG FAMILY | JYP NATION ☆
Cevapla
#9
Çok iyi bir grup. Onay
Sesleride kendileride süper. Muzikgrubu
Tanitim için tesekkürler. Alkis
Cevapla
#10
Bu grubun sarkilari evet benimde hosuma gidiyor. Daha tam kulak vererek dinlemis olmasamda, iyi söylüyorlar. Ileride K-Rock kategorisinde adindan oldukça söz ettirecek gibi görünüyorlar. Tanitim için tesekkürler Mervecigim. Onay

Spoiler göster
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise