yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boseong County (보성군 / Boseong-gun)
#1
Boseong County (보성군 / Boseong-gun)

[Resim: LZ6AyV.png]

Ülke: Güney Kore
Bölge: Honam
İdari bölümleri: 2 eup, 10 myeon
Toplam bölge: 663.16 km² (256.05 sq mi)
Nüfus (2015): 45,781
Lehçe: Jeolla
Website: http://english.boseong.go.kr/index.boseong

Boseong İlçesi kuzeyde; Hwasun, Jangheung, ve Goheung İlçesi ve Suncheon'a güneyde; Hoecheon, Deukrynag, Joseong, ve Beolgyo'ya yakın olan Güney Jeolla İli'nin güneyinde yer almaktadır. İlçe çoğunlukla dağlıktır, tek düz bölgesi güney kıyısının bitişiğindedir. Boseong yeşil çay yapraklarıyla ünlüdür. Aynı zamanda Koreli bağımsızlık eylemcisi Philip Jaisohn'ın doğumyeridir.

Tarih

Samhan döneminde Boseong, Mahan konfederasyonuna aitti sonrasında Baekje hanedanlığı egemenliği altında Bokhol İlçesi (伏忽郡) oldu. ''Boseong'' adı Birleşmiş Silla'da verildi. İlçelerinden biri olan Beolgyo (벌교), Japonların Kore halkını pirincinden mahrum bıraktığı ana yerlerden birisiydi.

Coğrafya

Geniş alanlar Mangil-Bong, Jonje Dağı ve Joowol Dağı gibi dağlardan oluşmaktadır. Boseong Nehri, Boseong'un merkezi boyunca akar. 1990'da Boseong Nehri üzerine çokamaçlı Juam Barajı inşa edildi.

İklim

Boseong, Güney Kore'deki en çok yağış alan yerlerden biridir. Ilıman iklime sahiptir. Yıllık ortalama sıcaklığı 12.6℃'dir. Ocak ayı ortalama sıcaklığı -0.5℃ ve Ağustos ayı ortalama sıcaklığı ise 27.8℃'dir. Yıllık ortalama yağış miktarı 1,450㎜'dir.

İdari Bölümleri

Boseong iki beldeden oluşur-Boseong beldesi ve Beolgyo beldesi. Beldelerin nüfusları giderek azalmaktadır.
Boseong : Bir ilçe ofisinin merkezidir. Buna ek olarak, 1930'dan beri önemli bir ulaşım noktasıdır ve tarım ürünlerinin dağıtım merkezidir. Boseong'un güney kısmında Güney Kore'nin en büyük çay bahçesi bulunmaktadır.
Beolgyo : Boseong'daki önemli bir ulaşım noktasıdır. Japon işgalinden bu yana gelişmekteydi ancak son yıllarda düşüşe geçti.

Boseong Yeşil Çayı

Boseong Yeşil Çayı, Bodsung bölgesinde üretilen özel bir üründür, iyi kalitesiyle bilinmektedir.

Boseong, Kore'nin yeşil çay başkenti olarak bilinmektedir. Çevredeki iklim ve toprak, ayrı bir tat ve kokuya sahip olan eşsiz bir yeşil çayın yetişmesi için iyi koşulları sağlıyor. Neredeyse tüm çay tarımı arazilerinin üçte biri Boseong'da yer almaktadır ve Kore'nin çay üretiminin neredeyse yarısı bu bölgeden karşılanıyor. Kısmen yeşil çay alanıyla olan uzun geçmişi sayesinde bu durum son yıllarda el emeğiyle yapılmıştır.

Yeşil çay Boseong'da geçmiş 1600 yıldan beri üretilmektedir. Kore'de yeşil çayın en eski tarihi bahsi MS orta-7'nci yüzyılda Silla'nın Kraliçesi Seondeok'un saltanatından beridir. Yaklaşık iki yüzyıl sonra tarihi kayıtlar, yeşil çay tohumlarının Jirisan Dağı'nın eteklerinde dikili olduğunu gösteriyor. Yeşil çay, Joseon hanedanlığı sırasında Budizm ile yakinen bağlantılı olarak gözden düşmeye başladı ama yine de toplumun bazı bölümleri tarafından sevilmiş ve Jirisan fidanlığı geliştirilmeye devam edilmiştir. Ama 1930'lu yıllara kadar yeşil çay büyük ölçekte üretilmemişti. 1970'li yıllara gelindiğinde, 250 hektarlık büyük, teraslanmış çiftlikler yerel dağlıklar arasında yaygınlaşmaya başladı. 1980'ler, yeşil çay üretiminin düşmesi ve ürünlerin bozulmasıyla sonuçlanan yeşil çay talebinin düşmesiyle göze çarptı. Daha sonra yerel hükümet, yerel yeşil çay işletmelerini sübvanse ederek ve yerel üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle işbirliği yaparak, kaliteyi artırmak için yeni, daha verimli araçlar geliştirerek yeşil çay endüstrisini yeniden canlandırmaya karar verdi. Yerel medya kuruluşları da Boseong'un ülkenin yeşil çay başkenti olarak betimlenmesi için çaba sarfetti ve yerel işletmeler aracılığıyla endüstrideki baskınlığı artırdı ve ülkenin dört bir yanından turist çekti.


Hwangseong Dağı, Daehan Yeşil Çay Fidanlığı olan Boseong'daki en büyük fidanlığa sahiptir. Bu fidanlık bölgedeki tüm çay üretiminin üçte birinden sorumludur. Dağın yamacı, dağın alt kısımlarına uzanan teraslı bir tasarıma sahiptir ve düzgünce biçim verilmiştir, tepeden görüldüğünde etkileyici bir manzaraya sahiptir. Bu manzara karayoluyla erişilebilir ve turistler için önemli bir durak haline geldi. Boseong Çay Festivali her yıl Mayıs ayında düzenlendi. Festival, çay meraklılarına çay yaprağı toplama, çay kasesi yapma veya yeşil çay aromasıyla beslenen yerel mutfağı deneme şansını veriyor.

Boseong Yeşil Çayı, Rus Tıbbi Biyoloji Laboratuarı'nın katı kalite muayenesini geçti ve resmi olarak bir astronotun özel diyetine uygun bir içecek olarak kabul edildi.

Ulaşım

2 No'lu Ulusal Yol, Boseong üzerinden gider ve Gyeongjeon Hattı ise birçok kasaba üzerinden geçmektedir. Boseong istasyonu, Dukryang İstasyonu, Yedang İstasyonu, Joseong İstasyonu ve Beolgyo İstasyonu gibi beş istasyon bulunmaktadır. Kıyı bölgesi iyi bağlantılı bir ulaşım ağına sahiptir. Ancak Boseong'un iç kesimleri dağlardan dolayı yetersiz bir ulaşım ağına sahiptir.

İkiz şehirler - Kardeş şehirler

Boseong,
Gangnam-gu, Güney Kore
Gangbuk-gu, Güney Kore
Yeonje-gu, Güney Kore
Buk-gu, Güney Kore
Sujiatun, Çin
ile kardeştir.

Semboller

İlçe Markası

[Resim: njDMJ5.gif]

Maskot: Uidoli and Dahayngi

[Resim: vXD5Jm.gif]

Logo

[Resim: 1VovGY.gif]

Çiçek: Kraliyet Açelyası

[Resim: LZ6AOa.gif]

Ağaç: Çay Ağacı

[Resim: r6DMJV.gif]

Kuş: Güvercin

[Resim: 77LgyP.gif]

Kaynak 1
Kaynak 2
#소고했어요 #종현아
#RIP
1990 - ∞
Cevapla
#2
||English||

Boseong County (보성군 / Boseong-gun)

[Resim: LZ6AyV.png]

Country: South Korea
Region: Honam
Administrative divisions: 2 eup, 10 myeon
Area total: 663.16 km² (256.05 sq mi)
Population (2015): 45,781
Dialect: Jeolla
Website: http://english.boseong.go.kr/index.boseong

Boseong County is located in Southern South Jeolla Province, neighboring Hwasun, Jangheung, and Goheung County and Suncheon in the north and Hoecheon, Deukrynag, Joseong, and Beolgyo in the south. Most of the county is mountainous, the only plain area is along the south coast. Boseong is famous for its green tea leaves. It is also the birthplace of the Korean independence activist Philip Jaisohn.

History

In the Samhan era, Boseong belonged to the Mahan confederacy and later became Bokhol County (伏忽郡) under the rule of the Baekje dynasty. The name "Boseong" was given in Unified Silla. One of the townships, Beolgyo (벌교), was one of the primary locations where the Japanese deprived Korean people of rice.

Geography

Large areas consist of mountains such as Mangil-Bong, Jonje Mountain and Joowol Mountain. The Boseong River flows through the center of Boseong. The multipurpose Juam Dam was built on the Boseong River in 1990.

Climates

Boseong is one of the rainiest place in South Korea. It has a moderate climate. The average annual temperature is 12.6℃. The average temperature in January is -0.5℃ and the average temperature in August is 27.8℃. Annual mean precipitation is 1,450㎜.

Administrative Districts

Boseong consist of two towns-Boseong town and Beolgyo town. Every town of population is gradually decreased.
Boseong : It is the seat of a county office. In addition, it is a major transportation point since 1930 and it is the distribution center of agricultural products. In the southern part of the Boseong, there are the largest tea garden in South Korea.
Beolgyo : It is also major transportation point in Boseong. It had flourished since the Japanese occupation but it is little decline in recent years.

Boseong Green Tea

Boseong Green Tea is a special product produced in Bodsung district and well known for great quality.

Boseong is known as the green tea capital of Korea. The surrounding climate and soil provide good conditions for growing a unique green tea that has a distinct taste and aroma. Almost one third of all tea farmland is located in Boseong and nearly half of all green tea production in Korea comes from the area. This status has been carefully crafted in recent decades, partly due to the long history green tea has with the area.

Green tea has been produced in Boseong for the past 1600 years. The earliest historical mention of green tea in Korea was from the reign of Queen Seondeok of Silla in the mid-7th century AD. Nearly two hundred years later, historical records indicate green tea seeds were planted at the foot of nearby Jirisan Mountain. During the Joseon dynasty, green tea began to fall out of favor due to its close association with Buddhism, but was still enjoyed by certain parts of the population and the Jirisan plantation continued to thrive. But it was not until the 1930s that green tea was produced on a large-scale basis. By the 1970s, huge, terraced farms as large as 250 acres became commonplace among local mountainsides. The 1980s marked the beginning of a decline in green tea demand which resulted in lower green tea output and a degradation of crops. It was then that the local government decided to reinvigorate the green tea industry by subsidizing local green tea businesses and developing newer, more efficient means to increase output and quality by collaborating with local universities and research institutes. Local media outlets also made efforts to paint Boseong as the green tea capital of the country to increase dominance in the industry by local businesses and draw in tourists from around the country.

Mt. Hwangseong features the largest plantation in Boseong, the Daehan Green Tea Plantation. This plantation is responsible for over one third of all tea production in the area. The mountainside features a terraced design that extends along the lower reaches of the mountain and is carefully manicured, providing an impressive view when seen from the top. This view is accessible by road and has become a famous stop for tourists. The Boseong Tea Festival is also staged in May of each year. The festival gives tea enthusiasts the chance to pick tea leaves, make tea bowls or sample local cuisine infused with green tea flavoring.

Boseong Green Tea passed the strict quality inspection of the Russian Medical Biology Lab, and was officially recognized as a beverage suitable for an astronaut’s special diet.

Transportation

National Road No. 2 goes through Boseong, and the Gyeongjeon Line transits several towns. There are mainly five stations including Boseong Station, Dukryang Station, Yedang Station, Joseong Station and Beolgyo Station. Coastal region has well-connected transportation. However inland of Boseong has a poor transportation because of mountains.

Twin towns – Sister cities

Boseong is twinned with:
Gangnam-gu, South Korea
Gangbuk-gu, South Korea
Yeonje-gu, South Korea
Buk-gu, South Korea
Sujiatun, China

Symbols

County Trademark

[Resim: njDMJ5.gif]

Mascot: Uidoli and Dahayngi

[Resim: vXD5Jm.gif]

Logo

[Resim: 1VovGY.gif]

Flower: Royal Azalea

[Resim: LZ6AOa.gif]

Tree: Tea Tree

[Resim: r6DMJV.gif]

Bird: Dove

[Resim: 77LgyP.gif]

Source 1
Source 2
#소고했어요 #종현아
#RIP
1990 - ∞
Cevapla
#3
[Resim: 6rdWqW.jpg]

[Resim: Wgm39L.jpg]

[Resim: 3vQGj4.png]

[Resim: R12z9j.jpg]

[Resim: pXlJ8L.jpg]
#소고했어요 #종현아
#RIP
1990 - ∞
Cevapla
#4
Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkür ederiz. Smile
[Resim: ZEEa1g.gif]
`·.¸¸.·´´¯`TTTOP`·.¸¸.·´´
ONLY BIGBANG ONLY V.I.P
CHOI SEUNG HYUN | KWON HYUK
Cevapla
#5
Paylaşım için teşekkürler! Smile
WWW
Cevapla
#6
Teşekkür ederiz. Smile
Cevapla
#7
Boseong County (보성군 / Boseong-gun)
Translated by Gizem Nur YAZICI

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Cevapla
#8
Teşekkür ederiz. Alkis
You're a sky
full of stars

[Resim: 0E8dXo.gif]
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise