yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ask Me What You Want to Know About Education in Korea
Merhaba.^^
Önceki gün üniversite sınavı sonuçları açıklandı Kore'de üniversiteye gidebilmek için ÖSYM sonuçları önemli yani ona bakılıyor mu? Ben tıp okumak istiyorum bunun için ne gerekli mesela? Ve konunun mesajlarını okudum ortalama yüksekse burs imkanı fazla olur yazıyordu. Bu kesin bir şey mi burs alabilmem? Ve ücretlerini öğrenebilir miyim? Ya da bu alanda en iyi üniversite hangisi? Birde ingilizce dil seviyem orta düzeyde az çok insanlarla iletişim kuracak seviyede ama yeterli değildir eminim. Başka bir sitede bazı üniversitelerin Korece eğitimi verdiğini duydum ki Korece ve Türkçe aynı aileden olduğu için 5 ay gibi bi sürede insanlarla anlaşabilir seviyeye gelebiliyormuşunuz bu doğru mu? Bunlar hakkında bilgi verirseniz çok teşekkür ederim. Ve son olarak da Kore ile Türkiye arasında denklik yok değil mi? Ayrı bir sınava girmemiz gerekiyor bunu yapmak için. Çok soru sordum biliyorum ama bir de şöyle sorayım benim lise ortalamam 83.73dü. ÖSYM'de de 29bin civarında bir sıralamaya sahibim ben bu konumdayken bir üniversiteye başvuruda bulunsam kabul görme şansım ne kadar sizce? ya da burs alabilme olanağım?

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Ask Me What You Want to Know About Education in Korea - Yazar: Dahlia* - 03-07-2013, Saat: 23:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

Quick Links

User Links

Advertise