yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andong City (안동시 / Andong-si)
#1
Andong City (안동시 / Andong-si)

The Capital of the Korean Spirit / Kore Ruhunun Başkenti[Resim: 65j6XN.jpg]


Gyeongsangbuk Adası’nın Kuzeyinde kurulmuş bir şehirdir. Alanı, 1,517.77km2’dir. Nüfusu, 194,210’dir (1994). Doğu’da, Youngyang Eyaleti ve Cheongsong Eyaleti ile; Batı’da, Yecheon Eyaleti ile; Güney’de, Uiseong Eyaleti ile ve Kuzey’de ise Youngju şehri ve Bonghwa Eyaleti ile komşudur. Changnyeong-guk (昌寧國)’u içinde barındıran Guryeong-guk (驅令國), Sora-guk (召羅國) vs. Erken Silla Çağı’na ait olan şu anki Andong’da kabile devletleriydi. Fakat daha sonra Silla’nın Gotaya Eyaletinin bir parçası haline geldi. 757’de (Kral Gyeongdeok’un 16. yılında) Gochang Eyaleti olarak yeniden adlandırıldı ve 930’da ( Kral Taejo’nun 13. yılında) Andong-bu(安東府)’ya terfi etti. Zaman geçtikçe, isim değişti ve birkaç kez şehrin statüsü yükselip düştü. Daha sonra 1895’de (Kral Gojong’un 32. yılında) Gyeongsang Adası’nın Kuzeydoğu’sunda silahlı 17 silahlı kişi tarafından yönetilen Gwanchalbu (觀察府), 23 Gwanchalbu sistemine göre kuruldu ve takip eden yıllarda 13-do sistemine göre Gyeongsangbuk-do, Andong-gun olarak yenilendi. 1983’de Andong-gun bölgesi Adong şehrini içine aldı. Ocak 1995’de Andong şehri ve Andong-gun, merkez ve taşra karışımı bir şehir tipi olarak birleşti. Günümüzde Andong şehri, Andong’u biçimlendiren 19 dong, Pungsan-eup and 13 Eup’dan oluşur.

Nasıl Gidilir?

* Özel Araç İle

Seoul → Merkez Otoban -> Andong (3 saat)
Daegu → Merkez Otoban -> Andong (1 saat 40 dakika)
Busan → Guma Otobanı -> Merkez Otoban -> Andong (3 saat)Çeviri: puduhepa1307


English


A city located at the north of Gyeongsangbuk-do. The area is 1,517.77 km2. Population is 194,210 (1994). It faces with Youngyang-gun Cheongsong-gun to the east, Yecheon-gun to the west, Uiseong-gun to the south, and Youngju-city Bonghwa-gun to the north. Guryeong-guk (驅令國) Sora-guk (召羅國) etc. including Changnyeong-guk (昌寧國), which were tribe states at the present Andong were belonged to Shilla at the early age. But, afterwards, those were included as part of Gotaya-gun (古陀耶郡) of Shilla. It was renamed Gochang-gun (古昌郡) in 757 (in the 16th year of the King Gyeongdeok), and renamed/promoted to Andong-bu (安東府) in 930 (in the 13th year of the King Taejo). As time went by, name was changed and promoted/degraded several times. Then, in 1895 (the 32nd year of the King Gojong), Gwanchalbu (觀察府), which was to govern the 17 guns in the northeast of Gyeongsang-do, was established according to 23 Gwanchalbu system, and it was reformed to Andong-gun (郡), Gyeongsangbuk-do according to 13-do system in the following year. In 1983, part of Andong-gun was included into Andong City. On January, 1995, Andong City and Andong-gun were integrated as a city and farm-compounded type (都農複合型) city. At present, Andong City consists of 18 Dongs of the former Andong City, Pungsan-eup and 13 Eups.


How to Come

* By Passenger Car

Seoul → Central Express Highway -> Andong (3h)
Daegu → Central Express Highway -> Andong (1h 40 minutes)
Busan → Guma Express Highway -> Central Express Highway -> Andong (3h)


Kaynak/Source
Cevapla
#2
Symbol of City / Sehir Sembolleri


Şehir Bayrağı

[Resim: MLjl1N.png]


Andong Şehrinin sembolü olarak bilgeliğin sağladığı gücü belirtir, temiz doğal çevrenin özelliğini ve Nakdong Nehrinin üst kısmını belirten Büyük Mutlaktaki (Great Absolute) geleneksel Kore kültürünün merkezidir. Yakın zamanda ve sonsuza dek devam edecek olan bilgeliğin gücünü ve Kore kültürünün özünü hayata geçirme anlamı taşıyan 5 geleneksel renk kullanılmıştır. Sonsuzluğun sembolü aynı zamanda canlı bir görünüşe sahiptir. Merkezdeki kırmızı renk ve sağ taraftaki mavi renk Andong'un ilk harfi olan "O" harfini temsil eder. Bunun da anlamı, Andong, geleneksel Kore kültürünün merkezinde ve Büyük Mutlaktaki (Great Absolute) bilgelik kültüründe yer alır. Soldaki yeşil ve sağdaki mavinin anlamı, San Taegeuk ve Su Taegeuk'un özellikleri ile Nakdong Nehri'nin üst kısımlarıdır. Soldaki yeşil Andong'un c harfini temsil eder. Beyaz zemin Andongdaki başarının muhtemel sonsuzluğu için bulunur ve ayni zamanda bilgeliğin gücü için.


Şehir Kuşu

[Resim: 28pQoq.jpg]

Saksağan, iyi bir alamettir. Denildiğine göre, gelişinden memnun olunacak ve saygın bir misafir geleceğinde Magpie, çatıya, kapının önüne veya çitlere konup şarkı söyleyecek. Bu kuş, dağlarda, sessiz meskun bölgelerde yaşar ve çoğunlukla evlerin yakınında uçar.


Şehir Ağacı

[Resim: QZjgNZ.jpg]

Ginkgo ağacı uzun bir süre yaşar ve iyi büyür. Asil bir meyve ağacıdır. Refahı, zaferi, iş birliğini ve uyumu simgeler.

Şehir Çiçeği

[Resim: PPjEzO.jpg]

Japon kayısı ağacının yaprakları çıkmadan çiçekleri önce açar ve Bir erkeğin onuru gibi asil bir karakter olarak Andong Şehrinin ruhunu ön plana çıkarır.

Çeviri: Maria


English


The City Flag

[Resim: MLjl1N.png]

Embodying the spirit of the scholar extracted as the image of Andong City and the center of Korean traditional culture into The Great Absolute, reflected the local feature of clean natural environment and the upper stream of Nakdong River. Used 5 traditional colors in the meaning of actualizing the identity of Korean culture and spirit of scholar newly and progressing it forever. The symbol for infinity is also dynamically displayed. The red color at the center and the blue color on the right stand for o(the first letter of Andong) and that Andong is the center of Korean traditional culture and scholar culture in The Great Absolute image. The core of cosmological ontology of Sung Confucianism blossomed in this region is The Great Absolute. The green on the left and blue on the right mean the upper stream of Nakdong River with the characteristics of San Taegeuk and Su Taegeuk, and the green on the left stand for of Andong. The background white in the sentence stands for the endless possibility of progress in Andong, as well as spirit of scholar.

The City Bird

[Resim: 28pQoq.jpg]

The Magpie is a good omen. It is said that the magpie will sing on the roof, front gate or fence when a glad and esteemed visitor comes. It lives in the mountains near calm residential areas and flies around houses frequently.


The City Tree

[Resim: QZjgNZ.jpg]

Ginkgo tree live for a long time and grow well, and it is noble fruit tree It symbolizes prosperity, victory, cooperation and harmony.

The City Flower

[Resim: PPjEzO.jpg]

The Japanese apricot tree blossoms first before leaves come out, and it leads to the spirit of Andong City, as the noble character is like a man of honor.


Kaynak/Source


Cevapla
#3
Turistik Yerlere Ulaşım


Ana demiryolu hattı, kuzey güney yönünde şehrin ortasından geçer ve şehir içindeki yollar ve yerel yollar her yöne uzanır. Bu nedenle Daegu ve Gyeongbuk gibi diğer şehirlerle ulaşım kolaylıkla sağlanır. Kültürel özelliklere gelince, 4 ulusal hazineyi de kapsayan ulusal olarak belirlenmiş kültürel yapılar, 32 hazine ve yerel kültür hazineleri gibi toplam 221 seçenek vardır. Görülmesi gereken yerlere bakarsak, Hahoe(河回) Geleneksel Köyü, Byeongsan-seowon (Konferans Salonu) (屛山書院), Wangmo-sanseong (Dağ Kalesi) (王母山城), Ocheon Kültür Tesisleri, Andong Etnografya Müzesi, Andong Barajı, Imha (臨河) Barajı gibi yerler vardır.


Toplum Kültürü


Eğitimde nitelikli bir şehir olarak, 1 Üniversite (Andong Üniversitesi), 3 Kolej [Katolik Sangji Koleji Andong Bilim Koleji Andong Bilgi Koleji (Gundong Üniversitesi)], 13 Lise ve 18 Ortaokul vardır. Kültürel tesis olarak, Andong Etnografya Müzesi, Andong Üniversitesi Müzesi, Kültür Merkezi, Vatandaşlar için salon vardır. Sağlık tesisleri olarak, 2 Devlet hastanesi vardır. Her yıl Ekim ayında, Andong Halk Festivali yapılır ve geleneksel kültür canlandırılır.


Doğal Çevre


Andong şehri Gyeongsangbuk-do nun kuzey bölümünün merkezinde yer alır ve ticaret merkezidir çünkü Doğu da Youngyang ve Cheongsong ile Bati da Yecheon ile Güney de Uiseong ile ve Kuzey de Youngju ve Bonghwa ile komsudur. TaeBaek Dağı damar şeklinde yayınmıştır ve Nakdong Nehri, şehrin doğu bölümünde kuzeyden güneye akan Banbyeoncheon ile birleşerek Batı ya doğru akar. Şehrin batısı ve güneyi kısmı düzlüktür, fakat doğusu ve kuzeyi dağlıktır ve çiftlik alanlarının neredeyse hepsi dağlardadır. Pungsan tarlalarının dışında, ova nadir bulunur. Topraklara gelirsek, Nakdong Nehri merkez olmak üzere, Güney deki topraklar killidir ve kuzeydeki ise kumlu topraktır. Yıllık iklim çeşitliliği geniştir ve bir yılın 73 günü sislidir. Kışları Batı dan Kuzey'e; yazları ise Kuzey'den Batı’ya doğru Muson Rüzgarları eser. Yıllık Ortalama sıcaklık 12.1℃ dir. Yıllık yağış miktarı 1.179.8mm dir ve Haziran ve Eylül arası %75 artarak 820.8mm olur.


Çeviri: puduhepa1307


English


Transportation Sightseeing


The central line railroad penetrates the center of the city by north-south, and national roads and local roads stretch towards every direction. So, it is conveniently connected with other cities such as Daegu Gyeongbuk etc. As for the cultural properties, there are total 221 units such as nationally appointed cultural properties including 4 national treasures and 32 treasures, and local cultural treasures etc. As for sightseeing resource, there are Hahoe (河回) folk village Byeongsan-seowon (lecture hall) (屛山書院) Hakbong remains museum Dosan-seowon (lecture hall) (陶山書院) Wangmo-sanseong (mountain fortress) (王母山城) Ocheon Cultural Properties Complex Andong Folk Museum Andong Dam Imha (臨河) Dam etc.


Society Culture


As a city specialized in education, there are 1 university (Andong University), 3 colleges (Catholic Sangji College Andong Science College Andong Information College(Gundong University)), 13 high schools, and 18 middle schools etc. As for cultural facility, there are Andong Folk Museum Andong UniversityMuseum Culture center Citizen's Hall etc.
As for medical organization, there are 2 general hospitals. In October every year, Andong folk festival is held and revives traditional culture.


Natural Environment


Andong City takes the center of the northern part of Gyeongsangbuk-do, and it is the center of traffic since it is neighbors with Youngyang and Cheongsong to the east, Yecheon to the west, Uiseong to the south, and Youngju and Bonghwa to the north. The TaeBaek Mountains spread to form the vein, and Nakdong River flows to the west by uniting with
Banbyeoncheon at the eastern part of the city as flowing from North to South. The west and south of the city are relatively flat, but the east and north are mountains and farming fields are almost at the mountains. Except Pungsan Field, plain is rare. As for the soil, centering on Nakdong River, the land to the south consists of clay and to the north it consists of sandy soil. The annual range is big, and fog appears 73 days a year. Monsoon blows north to west in winter and west to north in summer. The average annual temperature is 12.1℃. Rainfall is 1,179.8mm a year, and it is 820.8mm in June∼September as taking 75%.


Kaynak/Source

Cevapla
#4
History / TarihiHeokgeose’nin İlk Yılı, Silla Hanedanlığı (M.Ö. 57)

Changnyeong-guk (昌寧國)’da Yeomsangdosa (念尙道士) kuruldu. (Changnyeong-guk, Guyoung-guk (驅令國) ve Sora-guk (召羅國) şimdiki Andong’da bulunan Erken Silla dönemi krallıklarındandır.)


Üç-Krallık Dönemi (Kral Gyeongdeok)

Silla’daki adı, Gotaya-gun (古陀耶郡)’du.
Daha sonra Gochang-gun (古昌郡) olarak değiştirildi.


Goryeo (Kral Taejo)

Kral Taejo’nun 13. yılında (Silla’da Kral Gyeongsun’un 4. Yılı, M.S. 930) Köyün yöneticisi Kim Seon-Pyeong (金宣平), Gwon Haeng ( Gerçek aile adı Kim) ve Jang Gil (Jeong Pil diye çağrılırdı) gibi isimler, Wang Geon ( Kral Taejo) ve Gyeon Feon (Bakje Görevlisi) arasında olan Byeongsan’daki büyük savaşta Wang Geon’a yardım ettiler, Gochang-gun, Andong-bu’luğa terfi etti.

Gihu (其後) Youngga-gun (永嘉郡) olarak yeniden adlandırıldı.


Kral SeongJong’un 14. Yılı (995)

GIlju(吉州) olarak yeniden adlandırıldı ve asil diplomatlar (勅史) işe alındı (Yönetim bölgesinde yeniden kalkınma).


Kral Hyeonjong’un 3. Yılı (1012)

Anmusa (安撫史) işe alındı ve 9. yılında (1018) Jigiljusa (知吉州使) olarak yeniden adlandırıldı ve 21. yılında Andong-bu (安東府) olarak tekrar ad değiştirdi.


Kral Myeongjong’un 27. Yılı (1197)

Güney’in hırsızları, Kim Sam (南賊 金三) ve Hyoshim(孝心), bölgenin kurulmasına katkıda bulunan Ju (州), gun (郡 ve Bu (府)’yu talan etti ve rütbesi Dohobu (都護府)’ya yükseldi.


Kral Shinjong’un 7. Yılı (1204)

Donggyeong (東京), Yabeolcho (野別抄) ve Paejwa (悖佐)’da hükümete karşı ayaklanma başladı ve “Bu” bölgesinde yerleşmiş ve Dae Dohobu (大都護府)’luğa yükselmişti.


Kral Chungryeol’in 34. Yılı (1308)

Moksa (牧使), Bokjumok (福州牧) olarak yeniden adlandırıldı.


Kral Gongmin’in 10. Yılı (1361)

Kral Gongmin’in 10. Yılı (1361)’nda Honggeonjeok’un isyanından sonra, Andong Dae Dohobu (安東大都護府) olarak terfi etti.


Kral Wuwang’in 9. Yılı (1383)

Wonsa/Busa iken Andong Do olarak yeniden adlandırıldı ve 14. yılında (1388) Busa ‘ya geri döndü.


Joseon (Kral Sejo)

Jin (鎭) iken Busa olarak Byeongma Jeoldobusa (兵馬節度副使) işini aldı, fakat bir süre sonra Busa’ya döndü.


Kral Seonjo’nun 9. Yılı (1576)

Bu (府)’dan Hyeon (縣)’a düşürüldü.


Kral Seonjo’nun 14. Yılı (1581)

Bu (府) olarak önceki statüsüne geri döndü.


Kral Youngjo’nun 52. Yılı (1776)

Tekrar Hyeon (縣)’a düşürüldü.


Kral Jeongjo’nun 9. Yılı (1785)

Bu (府) olarak önceki statüsüne geri döndü.


Kral Gojong’un 32. Yılı (1895)

Kral Gojong’un 26. yılında yerel sistem yenilendi (Kraliyet Düzeni No:98) ve Gyeongsang-do’nun kuzeydoğusundaki 17-gun’u yönetmek için 8-do’nun feshedilmesi ve 23- Gwanchalbu yenilenmesi ile birlikte Andong’da Gwanchalbu oldu.

Geonyang’in Birinci Yılı (1896)

Andong Gwanchalbu, 1 yıl, 1 ay sonra feshedildi ve Andong-gun’a dahil edildi. Gamcheon-myeon, Yecheon-gun’a dahil oldu ve Naeseong-myeon, Chunyang-myeon, Socheon-myeon ve Jaesan-myeon ise Bonghwa-gun’a dahil oldu.


01.03.1914

Yean-gun alınmış ve 19 Myeon’a bölünmüştür.


01.04.1931

Andong-myeon, Andong-eup’a yükselmiştir ve bazı myeonlar onunla birleşmiştir. 1-eup, 15-myeon, ve 218-dong olarak yenilenmiştir.


01.01.1963

Andong-eup’e şehir statüsü verilmiştir.


01.07.1973

Pungsan-myeon, Eup statüsüne yükselmiştir.


15.02.1983

Waryong-myeon, Namhu-myeon, Namseon-myeon, Imha-myeon’un bazı bölgeleri, Andong Şehri’ne bağlanmıştır (Seoji 1-2-ri, Susang 1-2-ri, Suha 1-2-ri, Jeongsang-ri, Jeongha 1-2-ri, Songcheon 1-2-3-ri).


01.01.1987

Danho 1-2-ri, Pungsan-eup, Danho 1-2, Namhu-myeon’u içine aldı. Seohyeon 2-ri, Waryong-myeon ise Daehyeon-ri, Bukhu-myeon’u içine aldı.


15.04.1991

Imdong-myeon’daki Jirye şube ofisi terk edildi.


06.11.1993

Baraj inşatı nedeniyle, idari bölgenin yenilenmesiyle, Saui 1-2-ri, Imha-myeon ve Jirye 1-2-ri, Sugok 2-ri, Imdong-myeon ter edildi.


01.01.1995

Andong Şehri ve Andong-Gun, Andong Şehri statüsünde bütünleşti (1-eup 13 myeon 18-dong 3-şube Ofisi).

01.07. 1997

Birleştirilmiş Haengjeong-dong (1-eup 13-myeon 13-dong 3-şube ofisi), Birleştirilmiş Junggu-dong (Hwaseong-dong hariç) ve Dongnam-dong’un içinde Junggu-dong, Myeongryun-dong ve Anmak-dong içinde Myeongryun-dong, Okryul-dong ve Shinheung-dong içinde Donggu-dong ve Daeheung-dong-Daeshin-dong. Dangbuk-dong içinde Seogu-dong’a dahil olan Hwaseong-dong (Junggu-dong’daki Beopjeong-dong) içinde Beopsang-dong ve Unan-dong (Anki-dong’daki Beopjeong-dong) içinde Pyeonghwa-dong.


01.09.2005

Birleştirilmiş Haengjeong-dong (1-eup 13-myeon 10-dong 3-şube ofisi), Birleştirilmiş Beopsang-dong, Geumgok-dong, Hwaseong-dong (Beopsang-dong’daki Beopjeong-dong) içinde Seogu-dong ve eski Beopsang-dong. Yakin zamanlarda eski Gangnam-dong’un içinde Jeongsang-dong, Jeongha-dong, Susang-dong (Seogu-dong’daki Beopjeong-dong), Suha-dong kuruldu.

Çeviri: puduhepa1307


English


The first year of Heokgeose, Shilla Dynasty (BC 57)

Yeomsangdosa (念尙道士) founded Changnyeong-guk (昌寧國). (Changnyeong-guk, Guyoung-guk(驅令國), and Sora-guk(召羅國) were located at current Andong as subject states of Shilla in the early stage)


The period of the Three States (King Gyeongdeok)

It was Gotaya-gun (古陀耶郡) of Shilla. Renamed to Gochang-gun (古昌郡).


Goryeo (King Taejo)

In the 13th year of King Taejo (the 4th year of the King Gyeongsun, Shilla, A.D.930), Kim Seon-Pyeong (金宣平), the governor of this village, Gwon Haeng (original family name was Kim), and Jang Gil (called as Jeong Pil) etc helped Wang Geon greatly in the battle between Wang Geon( the King Taejo) and Gyeon Feon of the Post Baekje) at here Byeongsan, Gochang-gun was promoted to Andong-bu.

Renamed to Gihu (其後) Youngga-gun (永嘉郡).


The 14th year of the King SeongJong (995)

Renamed to GIlju (吉州) and employed royal envoy (勅史) (reconstruction of administrative district).


The 3rd year of the King Hyeonjong (1012)

Employed Anmusa (安撫史) and renamed it to Jigiljusa (知吉州使) at the 9th year (1018), and renamed again to Andong-bu (安東府) at the 21st year.


The 27th year of the King Myeongjong (1197)

Thieves of the south, Kim Sam (南賊 金三) and Hyoshim(孝心) etc. plundered Ju (州), gun (郡), and Bu (府) contributed to the settling of the area and was promoted to Dohobu (都護府).


The 7th year of the King Shinjong (1204)

Donggyeong (東京) Yabeolcho (野別抄) Paejwa (悖佐) etc. rose in revolt against the government, and Bu settled it and promoted to Dae Dohobu (大都護府)


The 34th year of the King Chungryeol (1308)

Renamed to Bokjumok (福州牧), had Moksa (牧使).


The 10th year of the King Gongmin (1361)

After the revolt of Honggeonjeok in the 10th year of the King Gongmin (1361), promoted to Andong Dae Dohobu (安東大都護府).


The 9th year of the King Wuwang (1383)

Renamed to Andong Do and had Wonsa/Busa, and returned to Busa at the 14th year(1388).


Joseon (King Sejo)

Had Jin (鎭) and made to take the job of Byeongma Jeoldobusa (兵馬節度副使) as Busa, but disused Busa some time later.


The 9th year of the King Seonjo (1576)

Degraded from Bu (府) to Hyeon (縣).


The 14th year of the King Seonjo (1581)

Recovered its prior status as a Bu (府).


The 52nd year of the King Youngjo (1776)

Degraded to Hyeon (縣) again.


The 9th year of the king Jeongjo (1785)

Recovered its prior status as a Bu(府).


The 32nd year of the King Gojong (1895)

Reformed the local system on May 26th of the same year (Royal order no.98), and had Gwanchalbu at Andong as abolishing 8-Do and reforming it to 23-Gwanchalbu to govern the 17-gun of northeast of Gyeongsang-do.


The first year of Geonyang (1896)

Andong Gwanchalbu was abolished after 1 year and 1 month and changed into Andong-gun. Gamcheon-myeon was put into Yecheon-gun, and Naeseong-myeon•Chunyang-myeon•Socheon-myeon•Jaesan-myeon were put into Bonghwa-gun.


1914.03.01

Absorbed Yean-gun and organized to 19 myeons.


1931.04.01

Promoted Andong-myeon to Andong-eup, and merged/abolished some Myeon together. Reformed to 1-eup, 15-myeon, and 218-dong.


1963.01.01

Andong-eup was promoted to City.


1973.07.01

Pungsan-myeon was promoted to Eup.


1983.02.15

Some part of Waryong-myeon, Namhu-myeon, Namseon-myeon, Imha-myeon was put into Andong City (Seoji 1•2-ri, Susang 1•2-ri, Suha 1•2-ri, Jeongsang-ri, Jeongha 1•2-ri, Songcheon 1•2•3-ri).


1987.01.01

Danho 1•2-ri, Pungsan-eup, included into Danho 1•2, Namhu-myeon. Seohyeon 2-ri, Waryong-myeon, included into Daehyeon-ri, Bukhu-myeon.


1991.04.15

Jirye branch office, Imdong-myeon, disused.


1993.11.06

By the reformation of administrative district by the construction of Dam, Saui 1•2-ri, Imha-myeon, disused, Jirye 1•2-ri, Sugok 2-ri, Imdong-myeon, disused.


1995.01.01

Andong City and Andong-Gun were integrated, promoted to Andong City (1-eup 13 myeon 18-dong 3-branch office).


1997.07.01

Integrated Haengjeong-dong (1-eup 13-myeon 13-dong 3-branch office) Integrated Junggu-dong(excluding Hwaseong-dong) and Dongnam-dong into Junggu-dong, Myeongryun-dong and Anmak-dong into Myeongryun-dong, Okryul-dong and Shinheung-dong into Donggu-dong, and Daeheung-dong•Daeshin-dong•Dangbuk-dong into Seogu-dong included Hwaseong-dong (Beopjeong-dong of) into Beopsang-dong, and Unan-dong (Beopjeong-dong of Anki-dong) into Pyeonghwa-dong.


2005. 09.01

Integrated Haengjeong-dong (1-eup 13-myeon 10-dong 3-branch offices) Integrated Beopsang-dongㆍGeumgok-dongㆍHwaseong-dong (Beopjeong-dong of Beopsang-dong) into Seogu-dong and disused Beopsang-dong Newly established Jeongsang-dongㆍJeongha-dongㆍSusang-dongㆍSuha-dong(Beopjeong-dong of Seogu-dong) into the former.


Kaynak/Source
Cevapla
#5
Economy / Ekonomisi

Yatırım şehri, Andong

Konum: Seonggok-dongSeok-dong, Andong Sehri
Ölçek: 582,823


İş Alanı kapsamı:

* Kamu Yararı İçin Olanaklar: Front gate, plaza, park yeri, yollar, atık su iyileştirme tesisi, tuvalet vs.
* Barınma Olanakları: Otel, bungalow vs.
* Alış-Veriş Birimleri: Folk çarsıları (geleneksel ürün mağazası, geleneksel restoranlar), gazete satış birimleri, dinlenme yerleri.
* Spor&Eğlence Olanakları: Macera tesisleri, eğlence tesisleri, iskeleler.
* Kültürel Tesisler: Rasathane, folklor sahnesi, folk marketler, dinsel tesisler vs.
* Diğerleri: Bahçe isleri.
* Faaliyet Giderleri: 282,710 milyon won (51,919 'u devlet tarafından, 51,919' u bölgeden, 178,872' u siviller tarafından.)


Hahoe Tatil Yeri

Konum: Hahoe-ri, Pungcheon-myeon, Andong Şehri (Hahoe Köyü)
Ölçek: 184,000 (55,000 PY)


İş Alanı kapsamı:

* Kamu yararı için Olanaklar: Park yeri, atık su iyileştirme tesisi, drenaj alanı, kontrol ofisi, yollar, yürüme alanları vs.
* Barınma Olanakları: Barınma tesisleri.
* Alış-veriş Birimleri: Folk çarsıları, geleneksel restoranlar.
* Spor&Eğlence Olanakları: Okçuluk alanları gibi fiziksel aktivite tesisleri.
* Kültürel Tesisler: Plaza, folk sahnesi, Jangseung Park, Rasathane, Maske Müzesi, doğayı öğrenme alanları vs.
* Diğerleri: Bahçe isleri.
* Faaliyet Giderleri: 16,934 milyon won (2,954' ü devlet tarafından, 2,954 'ü bölgeden, 11,026' si siviller tarafından.)


Dosan Kaplıcası

Konum: Onhye-ri, Dosan-myeon, Andong
Ölçek: 1,157,000


İş Alanı kapsamı:

* Kamu Yararı İçin Olanaklar: Yollar, park alanları, kontrol ofisi, tuvaletler, terminal vs.
* Barınma Olanakları: Turistler için otel, aile otelleri, misafirhaneler, villa tipi misafirhaneler.
* Alış-Veriş Birimleri: Kaplıca, dükkânlar, geleneksel dükkanlar.
* Spor&Eğlence Olanakları: Spor kasabası, fiziksel egzersiz alanları.
* Kültürel Tesisler: Turistler için tarlalar.
* Diğerleri: Bahçe.
* Faaliyet Giderleri: 304,261 milyon won (2,000' i devlet tarafından, 2,000' i bölgeden, 300,261' i siviller tarafından.)


Marka Tanıtımı:

Andong Şehrinde, bu ticari marka 8 Şubat 2002 'den beri kullanımda olan özel ürünler için tasarlandı. İslenmiş yiyecekler, geleneksek yemekler, endüstriyel ürünler ve gemiler / uçaklar bölgedeki tarımsal, inal ürünlerden, balıkçılık ve orman ürünlerinden imal edilir ve işlenir. Andong Şehri özel ürün olarak bazı dikkate değer ve üstün maddeleri belirler ve özel markanın kullanımına izin verir. Bu ürünü diğer bölgelerden ayırır, müşterilerin tanımasını fazlalaştırır, satışı teşvik eder, üreticinin gelirini arttırır ve ekonominin aktif olmasına katkıda bulunur. Ürünün markasını kullanma süresi 2 yıldır ve bu süre uzatılabilir. Ücretler 2006 'dan itibaren toplanmaya başlanacaktır. Andong özel ürününün markasını kullanmak istiyorsanız, lütfen takip eden dokümanları Andong City Hall un Ekonomi ve Bilim bölümüne teslim ediniz.
(Tel. 82-54-840-6232, 82-54-840-5304)

Çeviri: ykobo


English


City of Investment, Andong

Location: Seonggok-dong-Seok-dong, Andong City
Scale: 582,823㎡


Contents of Business

* Public Convenience Facility: The front gate plaza, parking lot, road, waste water treatment plant, public toilet etc.
* Accommodation Facility: Hotel, Bungalow etc.
* Shopping Units: Folk arcade (traditional product shop, traditional restaurant), newsstand, resting place
* Sports&Entertainment Facility: Adventure facility, entertainment facility, life car, dock etc.
* Resting&Cultural Facility: Observatory tower, folk stage, folk market, religious facility etc.
* Others: Gardening, greens.
* Business Expenses: 282,710 million won (51,919 by government, 51,919 by the region, 178,872 by citizen)


Hahoe Sightseeing Resort

Location: Hahoe-ri, Pungcheon-myeon, Andong City (Hahoe Village)
Scale: 184,000㎡(55,000 PY)


Contents of Business

* Public Convenience Facility: Parking lot, wastewater treatment plant, drainage basin, control office, road, walk path etc.
* Accommodation facility: accommodation facility
* Shopping Units: Folk arcade, traditional restaurant
* Sports&Entertainment Facility: Physical exercise facility such as archery field etc.
* Resting&Cultural Facility: Plaza, folk stage, Jangseung Park, Observatory, Mask Museum, Natural learning field etc.
* Etc.: Grass park, greens etc.
* Business Expenses: 16,934 million won (2,954 by the government, 2,954 by the region, 11,026 by citizen)


Dosan Hot Spring Resort

Location: Onhye-ri, Dosan-myeon, Andong
Scale: 1,157,000㎡


Contents of Business

* Public Convenience Facility: Road, public parking lot, control office, public toilet, terminal etc.
* Accommodation Facility: Tourist hotel, family hotel, inn, villa-type inn
* Shopping Units: Hot spring, general shops, traditional shops
* Sports&Entertainment Facility: Sports town, physical exercise field
* Resting&Cultural Facility : Tourist farm etc.
* Others: Garden, preserved green etc.
* Business expense: 304,261 million won (2,000 by the government, 2,000 by the region, and 300,261 by citizen)


Brand introduction

In Andong City, the trademark designated for special products has been in use from February 8th, 2002, for excellent special product in the city. Among the processed foods, traditional foods, industrial products and crafts that are manufacture and processed from the agricultural/livestock/fishery and forest products in the region, Andong City designates some remarkable and excellent items as special product and allows the use of special brands. It differentiates products from other regions, improves recognition of customers, stimulating the sales, improving the income of producers, and contributes to the activation of the local economy.The term for using the special product trademark is 2 years and can be extended. The fee will begin to be collected from 2006. If you want to use the Andong special product trademark, please submit the following documents to the department of economy and science, Andong City Hall.
(Tel. 82-54-840-6232, 82-54-840-5304)


Kaynak/Source
Cevapla
#6
Special Product / Özel ÜrünleriKore İneği

Temizlik ve saflıkla kutsanmış doğal çevrede eşsiz bir yöntemle büyütülürler ve yağ dağılım dengesiyle essiz bir tada ve kokuya sahiptir.

Elma

En uygun topraklarda ve iklimde yetiştirilir ve güzel bir renge ve güzel koku ve tatlılığa sahiptir.

Kavun

Eşsiz koku ve güzel tat, sert tat. A ve C Vitaminler ve Kalsiyum ile sindirime ve cilt sağlığına iyi gelir. Özellikle, çok fazla Kumulvita asitleri içerir ve Kanser hücrelerinin yayılmasını önler.

Pirinç

Temiz suda ve kirli olmayan alanlarda yetiştirilir, iyi kalite ve tada sahiptir.

Andong Sojusu

Pirinç Şarabı, temiz suda ve verimli toprakta üretilen iyi kalite pirinçten üretilir. Andong Sojusu, zengin kokusu ve eşsiz aromasıyla damıtılır ve geleneksel bir şarap olarak kokusuyla sarhoş eden, tadıyla zevk veren iyi bir art etkiye sahiptir.

Biber

Ünlü bir tarlada üretildiğinden beri, orijinal bir tada ve kokuya sahiptir. Özel yöntemler, aracılığıyla iyi bir arındırma ve yabancı maddelerden kurtulma yöntemleriyle, sıcak ve yumsak tattaki gıdalar canlı kalır.

Hahoe Maskesi

Ulusal Hazine 121 olarak belirlenmiştir. Harekete göre bütün ruhsal durumları gösteren en muhteşem Geleneksel Kere maskesidir.

Andongpo

Krala hediye olarak sunulmuştur. Güzel renkleri ve ince katlara ve sarımsı elle dokunan doğal lifleri sayesinde iyi havalandırmasıyla yaz aylarında en iyi kumaş olarak ün kazanmıştır.

Hanji

Dünyadaki muhteşem kalitesiyle övünen Andong Pungsan Hanji (Kore Kağıdı), geleneksel yöntemlerle doğal dut yapraklarından yapılır. Mükemmel emiciliği ve akıcılığıyla, pencere kağıdı, duvar kağıdı, fasulye yağı ile verniklenmiş katlı kağıt, Çin çizim kağıdı ve resim kağıdı olarak kullanılır.

Çilek

Verimli arazide üretildiği için, Andong Çileği güzel bir renge, satılık niteliğe iyi bir depolanma imkanına ve iyi koku ve tada sahiptir.

Üzüm

Verimli topraklarda yetiştirilip, yüksek oranda tatlılığa sahip meyveler dengelenerek büyük miktarda Andong üzüm şarabı üretilir.

Gümüş Balığı

Andong Gümüş Balığı bol protein ve normal bir tat içeren Andong Gölü’nün temiz sularında yaşar.

Bal Kabağı

Gün ve gece sıcaklığı arasındaki büyük farkla bereketli doğal çevreye sahip olan Andong Dam yakınlarında yetiştirilen, Andong Bal kabakları A, B1, B2, C vitaminleri ve Karoten içerir. Düşük kalorili lifli bir yiyecektir.

Ling Chiu Mantarı

Meşe Ağacında yetişen Andong Ling Chui Mantarları, güzel bir renge, katı şekle ve harika tat ve kokuya sahiptir.

Tatlı Patates

Andong Tatlı Patatesi, tüm tarım alanlarının %70’ini kaplar. Zengin doğal kokusuyla sağlıklı geleneksel bir yiyecektir.

Andong Tuzlanmış Uskumru

Unutulmaz tat! " Andong tuzlanmış uskumru" uzun bir süre tadını koruyan bir deniz ürünüdür.

Pungsan Kimchisi

Atalarının yeteneklerini canlı tutan, Andong Pungsan Kimchisi, taze malzemeler ve dikkatli el işiyle yapılan geleneksel Kimchinin gerçek tadını sürdürmektedir.

Geleneksel Sos

Ataların eşsiz yöntemini ve tadını canlandıran, Andong Geleneksel sosu, saf Kore fasulyesi ve Andong’da yetişen ürünler kullanıldığından harika bir tada sahiptir.

Sanghwang Mantarı (Phellinus linteus)

Kore’de ilk kez doğal göl yakınında ağaçta yetiştirilen Sanghwang Mantarı, doğal ürünlerle aynı etkiye sahiptir ve özellikle kansere karşı ve tümörü engellemede harikadır.

Oyster Mantarı

Andong Imha Gölünün yakınında üretilen, Andong oyster mantarı harika bir tazelik, besleyicilik ve tada sahiptir. Amino asit, vitamin, protein ve에리다테민 (Eridatemin) içeriğiyle kolesterolü önler ve yetişkin hastalıklarına iyi gelir.

Jangnoisam

Derin ormanlardaki ve şehirli sarmaşıkların bulunduğu yerlerdeki dut ağaçlarının gölgesinde yetişir. R ginsengler gibi dağ ginsenglerinin gizeminin ve özel etkilerini içerir.

Yavru Taeyangcho

Temiz sarı çamurda üretilir, toprak yıkanır ve gübrelenir ve geliştirilmiş kurutma ünitesinde kurutulur.

Çeviri: puduhepa1307


English


Korean Cow

It is raised by a unique method in a clean and pure heavenly-blessed natural environment and it has its own unique taste and fragrance with balanced fat distribution.

Apple

They are cultivated in the most appropriate soil and climate they are clear in color and have a high fragrance and sweetness.

Melon

Unique fragrance and high sweetness, solid taste. With vitamin A, C and calcium, it is good for diuresis and skin care. Especially, it contains a lot of Kumulvita acid and represses the diffusion of cancer cell.

Rice

Since it is produced in clean water and non-polluted fields, it is of good quality and tasty.

Andong Soju

Rice wine made of high-quality rice cultivated in clean water and fertile field. Andong Soju is distilled soju with rich fragrance and unique flavor, and has good aftereffect as “a traditional great wine intoxicated by the fragrance and enjoyed by the taste”

Pepper

Since it is produced in a famous field, it has the original color and fragrance. With perfect sterilization and removal of foreign substance by special method, hot and mellow taste and nutrition are alive.

Hahoe mask

Appointed to national treasure no.121. It is the greatest Korean traditional mask that shows all mental states according to the movement.

Andongpo

Appointed as a present to the king. It is being spotlighted as the best fabric in summer with beautiful color and good ventilation thanks to the thin ply and yellowish hand-woven natural fiber.

Hanji

Boasting the excellent quality in the world, Andong Pungsan Hanji (Korean paper) is made of natural paper mulberry with traditional method. With excellent absorptiveness and emanativeness, it is used for window paper, wall paper, laminated paper lacquered with bean oil, Chinese drawing paper, and art craft etc.

Strawberry

Since they arecultivated at fertile land, Andong strawberry has clear color, sold texture, good storage, and high fragrance and sweetness.

Grape

Since it is cultivated in fertile soil Andong grape vines produce large and balanced fruits that are highly sweet.

Smelt

Andong smelt living in the clean water of Andong Lake contains a lot of protein and tastes plain.

Pumpkin

Since it is cultivated near Andong Dam, the heavenly-blessed natural environment for the big gap in temperature between day and night, Andong pumpkins contain vitamin A, B1, B2, C and Carotene. It is a Low-calorie fibrous food.

Ling Chiu Mushrooms

Produced in oak tree, Andong Ling Chui mushrooms have clear color, solid flesh, and excellent taste and fragrance.

Yam

Andong Yam takes 70% of the whole cultivation field. It is traditional healthy food with rich natural fragrance. Since they are cultivated in the deep forest.

Andong Salted Mackerel

Inherited taste!! "Andong salted mackerel" is seafood that has been kept our taste for a long time.

Pungsan Kimchi

Making alive the skill of ancestors, Andong Pungsan Kimchi keeps the true taste of traditional Kimchi, being made of fresh material and careful handwork.

Traditional Sauce

Andong traditional sauces, reviving the unique method and taste of ancestors, has great taste by using Korean pure bean and the material produced at Andong. There are Soy bean paste, Korean hot pepper paste, soy sauce, fermented soybeans etc.

Sanghwang Mushroom (Phellinus linteus)

Succeeded in the wood cultivation near natural lake for the first time in Korea, it has the same effect with natural product, and especially excellent at anti-cancer and prevention of tumor.

Oyster Mushrooms

Since they are produced near Andong Imha Lake, Andong oyster mushrooms has excellent freshness, nutrition, taste. It reduces cholesterol as amino acid, vitamin, protein, and 에리다테민 etc., are contained, and good to prevent adult disease.

Jangnoisam

Growing at the shadowed mulberry tree in deep forest and moist place of poison ivy. It is another ginseng as containing the mystery of wild ginseng and special effect.

Yean Taeyangcho

Produced from clean sandy clay, removed the fertilizer and dust by washing, and dried at improved drying unit.


Kaynak/Source
Cevapla
#7
Tesekkürler paylasim için... Yaa umarim hep beraber gideriz oraya. ~~
Cevapla
#8
Gerçekten Kore ruhunun baskenti olmaya layik. Paylasim için tesekkürler Ayça abla. Smile
I Hear Your Voice

-^_^-
Spoiler göster
Cevapla
#9
puduhepa1307 ve Maria'ya, geleneksel Kore kültürünü yansitan bu güzel sehrin tanitimi için tesekkür ederiz... Alkis

Facebook sayfamiza eklenmistir...

http://tr-tr.facebook.com/pages/korea-fa...2387364063
Cevapla
#10
Çok harika bilgilendirici bir tanitim olmus. Emeklerine saglik ablacigim.Alkis


TÜRKİYE ℂ⋆
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise