yukari
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2015 Gwangju Summer Universiade
#1
2015 GWANGJU SUMMER UNIVERSIADE
2015 GWANGJU YAZ ÜNİVERSİTE OYUNLARI


[Resim: mainlogog.gif]

Tarih: Temmuz 2015(13 Gün)
Yer: Gwangju Metropolitan Şehir ve yakin iller de dahil olmak üzere Gwangju Dünya Kupası Stadyumu
Telefon: +82.62.616.3114
Fax: +82.62.616.3129
E Posta: [email protected]
Sporlar: 21 Tane spor bulunmaktadır;
Atletizm, yüzme, dalış, su topu, futbol, tenis, basketbol, voleybol, masa tenisi, judo, ritmik jimnastik, artistik jimnastik, eskrim, tekvando, badminton, golf, hentbol, okçuluk, çekim, kürek çekme, beysbol.
Katılımcı Sayısı: 170’den fazla ülkeden 20.000’ den fazla katılımcı. (Sporcular 14.000 / Yetkililer 2.000 / Uluslar arası Katılımcılar 4.000)
İlgili Kurum: FISU Genel Kurulu, FISU-UNESCO Programı, FISU Forum&Konferansı


Bugüne kadarki en geniş çaplı etkinlik olması bekleniyor!

[Resim: img1ssx.jpg]

Üniversite Oyunları katilim şayisi her geçen gün, sürekli olarak artıyor. 2015 Gwangju Yaz Üniversite Oyunları’nın, 170'den fazla ülkeden, Üniversite Oyunları tarihinin en büyük şayisi olması düşünülen 20.000 'den fazla katılımcı çekmesi bekleniyor.
FISU yönetici üyelerinin seçildiği FISU Genel Meclisi, ayni zamanda 2015 Gwangju Üniversite Oyunları’nın gerçekleşeceği yerdir. Ayrıca, dünya çapında üniversitelerde okuyan üniversite örgencileri ve spor ile ilgili yetkililerin katılacağı kültürel ve akademik programların yani sıra dünya çapında 50'den fazla ülkeden gelen uluslararası üniversite rektörlerinin ve profesörlerin katılacağı Rektörler Forumu da dahil olmak üzere FISU Konferansı’nın düzenlenmesi planlanmaktadır.

Büyüleyici Kültür Ve Eğitim Programları

[Resim: img3za.jpg]

Üniversite Oyunları boyunca, Gwangju spor ve kültürün çeşitli sektörlerinde uluslar arası ağ kuracak, böylece coşkulu festival için alan oluşturacaktır. 2015 Yaz Üniversite Oyunu açılış ve kapanış seremonisiyle tüm dünyada insanlar tarafından oluşturulan bu etkinlikte, sporcular, köy ve sokaklarda kültürel performansları ve çeşitli festivallerde düzenlenen kültürel etkinliklerle geniş bir yelpazeyle sunacaklardır. Gwangju özel mutfak kültürü de Üniversite Oyunları boyunca tecrübe edilebilecektir. Gwangju Üniversite Oyunları, FISU tarihinin, çeşitli eğlencelerle dolu kültürünün yani sıra 2015 yılı sporlarında heyecan hissedilen en başarılı Üniversite Oyunu olarak anılacaktır.

Kültürel festival ile şehrin çeşit zenginliğinin vurgulanması!

[Resim: img21ep.jpg]

Sanat Eğitimi’nde ikinci olan UNESCO Dünya Konferansı, Kimchi Kültür Festivali, Jeong Yul Seong uluslararası Müzik Festivali ve Uluslar arası Gençlik Müzik Festivali gibi uluslar arası festivallerde çağdaş sanat ve tasarım alanlarında taninmiş olan Gwangju , Gwangju Bienali ve tasarım Bienali’ni de içeren çeşitli küresel kültürel etkinliklere ev sahipligi yapmıştır. 2013’de açılması planlanan Ulusal Asya Kültür Merkezi’nin açılmasıyla, Gwangju ileriye doğru bir atilim yaparak Asya’nın Mekke’si (uğrak yer) haline gelecektir. Küresel spor ve kültürel festival olan 2015 Gwangju Üniversite Oyunları, Asya kültürel Mekke’sinin ruhu olarak anılacak ve canlı kültürel festivaller ile dünya çapında kültürel içerik için alan sağlayacaktır. Gwangju Bienali’nin 20. Yıldönümü olan 2015 yılında, çağdaş sanat ve spor için yeni bir karsılaşma sunulacaktır.

Kore’de çeşitli kültür ve sanatları yasayacak katılımcılar, 2015 Gwangju Yaz Üniversite Oyunları’nda ses ve insan karakterini simgeleyen “akil, erdem ve sağlık” ruhunu tadacaklardır. Dünyanın bir olacağı yerde, gençliği kutlama eğlencesini yaşanacaktır.
FISU-UNESCO programı aracılığıyla üniversite sporları ağlarını, uluslar arası eğitim sistemiyle dünya üniversiteleriyle birbirine bağlayan ve üniversiteler arasında kültürel alışverişi arttıran ve bunların yani sıra insanlar arasındaki kültürel alışverişi, aktivasyonu arttıran bir etkinlik olacaktır.

SPOR ETKINLIKLERI

2010 17. Bayan Küçükler Hentbol Dünya Şampiyonası

[Resim: img25e.jpg]

Tarih: 17 Temmuz ~ 31 Temmuz 2010 (15 gün)
açılış Töreni: 17 Temmuz 2010 Yeomju Stadyumu, Gwangju
kapanış Töreni: 31 Temmuz 2010, Hwajeong Stadyumu, Kore Üniversitesi, Seoul
Mekan: 3 Stadyum
- Gwangju'da ki Yeomju Stadyumu
- Seoul, Kore Üniversitesi'nde ki Hwajeong Stadyumu
- Cheonan'da ki Dankook Üniversitesi Stadyumu
Katılımcı Sayısı: 24 Milletten 600 Atlet


2012 Gwangju Dünya Üniversiteler Badminton Şampiyonası

[Resim: img26f.jpg]

Tarih: 6 Kasım ~ 11 Kasım, 2012 (6 gün)
Mekan: Gwangju'da ki Yeomju Stadyumu
Katılımcı Sayısı: 20 Milletten 250 kişi
Etkinlikler: Tekler, çiftler, Karışık çiftler

Dünya Üniversiteler Şampiyonası

[Resim: img27x.jpg]

Universiade'in yer almadığı 2012 - 2014 yılları arasında Gwangju’da Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nın bir bölümü düzenlenecek.
Atletler, yaklaşık 40 ila 50 ülkeden gelen hakim ve ilgili yetkililer her spor yarışmaları ile uluslararası spor etkinliklerinde uzmanlıklarını güçlendirecektirler.

EGITSEL/KÜLTÜREL ETKINLIKLER

Kültürel ve eğitsel değişim , 2015 Gwangju Yaz Üniversitesi’nde gösterilecektir. 2015 Yaz Üniversitesi yüksek örgenimi farklı kültürler ve enstitüler arasında dinamik ve etkin bir iletişim ve değişim için yeni bir forum sağlayacaktır.

FISU FORUM:

[Resim: img28vm.jpg]

Dünyanın dört bir yanından gelen spor uzmanları, üniversite öğretim üyeleri ve liderleri üniversite spor gelişimini ele alacak.

Tarih: 17-22 Mart 2014
Gündem: Üniversitelerdeki spor etkinliklerini geliştirme ve üniversiteler arası değişimi önlemek üzerine tartışma
Katılımcı şayisi: 50 Ülkeden gelen 1000’den fazla kişi. (FISU,CESU üyeleri ve tüm dünyadan gelen üniversite örgenci temsilcileri ve görevlileri)

FISU KONFERANSI

[Resim: img210vh.jpg]

Dünyanın dört bir yanından gelen spor uzmanları, üniversite öğretim üyeleri ve liderleri üniversite spor gelişimini ele alacak.

Tarih: Temmuz ayı baslarında Yaz Üniversitesi döneminde,2015
Gündem: Üniversite sporları derslerinin bildirimi
Katılımcı Sayısı: 30 ülkeden 1000’den fazla kişi.

FISU-GWANGJU Legacy Programı (2015 yılına kadar her yıl)

[Resim: img215xw.jpg]

FISU- Gwangju Şehri dünya çapında essiz ve yaratıcı bir uzun vadeli miras programı ortaya koyacaktır.
Miras programı, üniversite sporlarını geliştirmeyi ve markayı Universiade ile ayni düzeye getirmeyi öngörür.

HER SPOR IÇIN YARIS VE EGITIM MEKANLARI

Üniversite Oyunlarında toplam 77 mekan kullanılacaktır. Her spor için eğitim mekanları, sporcuların etkili bir şekilde alıştırma yapmaları için yarışma mekanına yakin yerlere kurulacaktır.


Yarış - Eğitim mekanları

Atletizm 1 1
Su sporları 2 1
Futbol 9 9
Tenis 1 1
Basketbol 6 6
Voleybol 6 6
Masa Tenisi 1 1
Judo 1 1
Jimnastik 1 1
Eskrim 1 1
Tekvando 1 1
Badminton 1 1
Golf 1 1
Hentbol 4 4
Okçuluk 1 1
Çekim 1 1
Kürek Çekme 1 1
Beysbol 3 2
   


Çeviri: 'hilal', özgü, kim is love

Kaynak
Cevapla
#2
ENGLISH


2015 GWANGJU SUMMER UNIVERSIADE


[Resim: mainlogog.gif]

Date: July 2015(13days)
Location: Gwangju Metropolitan City and nearby counties (including Gwangju World Cup Stadium)
Phone: +82.62.616.3114
Fax: +82.62.616.3129
E-Mail: [email protected]
Sports: 21 Sports
Athletics, Swimming, Diving, Water Polo, Football, Tennis, Basketball, Volleyball,
Table tennis, Judo, Rhythmic Gymnastics, Artistic Gymnastics, Fencing
Taekwondo, Badminton, Golf, Handball, Archery, Shooting, Rowing, Baseball
Number of participants: More than 20,000 participants from more than 170 countries
(Athletes 14,000/Officials 2,000/International Participants 4,000)
Related event: FISU General Assembly, FISU-UNESCO Program, FISU Forum & Conference

Anticipadet to becoma the largest in scale to date

[Resim: img1ssx.jpg]

The number of participants to the Universiade is continuously growing with the passing of time. The 2015 Gwangju Summer Universiade is expected to attract more than 20,000 participants from more than 170 nations, which would be the largest number in the history of the Universiade.
The FISU General Assembly where FISU executive members are elected will be held at the same time the 2015 Gwangju Universiade takes place. Also planned are various international cultural and academic programs including the Rector's Forum where university presidents and professors from more than 50 countries worldwide will attend, as well as the FISU Conference to be attended by university students and sports-related officials from universities worldwide.

Facinating Culturel And Educational Programs

[Resim: img3za.jpg]

Through the Universiade, Gwangju will establish an international network in the diverse sectors of sports and culture and thus create an arena for an exuberant festival attended and created by people from all over the world Along with the opening and closing ceremonies of 2015 Summer Universiade, a wide array of festivities will be presented including cultural events held in the athletes' villages, streetside cultural performances and various festivals. The special culinary culture of Gwangju can also be experienced during the Universiade. The Gwangju Universiade will be remembered as the most successful Universiade in the history of FISU filled with diverse fun-filled culture as well as the excitement felt through sports in the year 2015.

Cultureversiade

[Resim: img21ep.jpg]

A cultural festival highlighting the city's rich diversity
Gwangju has hosted a variety of global cultural events including the Gwangju Bienale and Design Bienale, which are international festivals renowned in the fields of contemporary art and design, as well as the Second UNESCO World Conference on Arts Education, the Kimchi Cultural Festival, the Jeong Yul Seong International Music Festival and the International Youth Music Festival. With the opening of the National Asian Cultural Center slated for 2013, Gwangju is making a quantum leap forward as the cultural mecca of Asia. As a global sports and cultural festival, 2015 Gwangju Universiade will present vibrant cultural festivities linked with the essence of the Asian cultural mecca, and provide the arena for exchanges of worldwide cultural contents. In particular, the year 2015 will mark the 20th anniversary of the Gwangju Bienale and will usher in a new encounter of sports and contemporary art.

By experiencing the diverse culture and art of Korea, participants to the 2015 Gwangju Summer Universiade will be able to savor the spirit of "intelligence, virtue and health", signifying the sound, fulfilled human character. They will enjoy the celebration of youth in which the world becomes united as one.

Boosting cultural exchanges among universities
The expansion of the networks linking university sports with the international education system among worldwide universities through the FISU-UNESCO Program will enhance the global talents of university students as well as activating and stimulating exchanges among people and cultures

SPORTS EVENTS


The 17th Women's Junior Handball World Championship 2010

[Resim: img25e.jpg]

Date: July 17 ~ July 31, 2010 (15 days)
Opening Ceremony: July 17, 2010 Yeomju Stadium, Gwangju
Closing Ceremony: July 31, 2010, Hwajeong Stadium, Korea University, Seoul
Venue: 3 stadiums
- Yeomju Stadium in Gwangju
- Hwajeong Stadium in Korea University, Seoul
- Dankook University Stadium in Cheonan
Number of participants: 600 atheletes from 24 nations

2012 Gwangju World University Badminton Championship

[Resim: img26f.jpg]

Date: November 6 ~ November11, 2012 (6 days)
Venue: Yeomju Stadium in Gwangju
Number of participants: 250 persons from over 20 nations
Events: singles, doubles, mixed doubles

World University Championships

[Resim: img27x.jpg]

Part of the World University Championships will be held in Gwangju in the years 2012 and 2014 when the Universiade is not staged. Athletes, judges and relevant officials from some 40 to 50 countries will reinforce their expertise in international sporting events through competitions in each sport.

EDUCATIONAL/CULTUREL EVENTS

Cultural and educational exchange will be displayed in the 2015 Gwangju Summer Universiade beyond a sporting event. The 2015 Summer Universiade will provide a new forum for dynamic and active communication and exchange among diverse culturels and institutes of higher learning.

FISU FORUM

[Resim: img28vm.jpg]

Sports experts from around the world, university professors and leaders will discuss the development of university sports.

Date: 17th - 22nd March 2014.
Agenda: Discussion on the development of university sports and measures for exchanges among universities
Number of participants : Over 1,000 persons from 50 nations (FISU & CESU members and university student representatives and Officials from all over the world)

FISU CONFERENCE


[Resim: img210vh.jpg]

Sports experts from around the world, university professors and leaders will discuss the development of university sports.

Date: During the Summer Universiade in early July, 2015
Agenda: Reporting of studies on university sports
Number of participants: Over 1,000 persons from 30 nations

FISU-GWANGJU Legacy Program(every year until 2015)

[Resim: img215xw.jpg]


FISU- Gwangju City will invent and produce the unique and creative global
Longterm Legacy Program
Legacy program is for the development of university sports and the enhancement the brand value of the Universiade

Number of competition and Training Venues for Each sports

A total of 77 venues will be used during the Universiade. Training venues for each sports will be locadet close to the competition venues to enabla teh athletes to train efficientsy beforehand.
Competition Venues Training Venues
Athletics 1 1
Aquatics 2 1
Football 9 9
Tennis 1 1
Basketball 6 6
Volleyball 6 6
Table Tenis 1 1
Judo 1 1
Gymnastics 1 1
Fencing 1 1
Taekwondo 1 1
Badminton 1 1
Golf 1 1
Handball 4 4
Archery 1 1
Shooting 1 1
Rowing 1 1
Baseball 3 2

   


Cevapla
#3
[Resim: gwangjulnbttl.png]

[Resim: festival2015universiade.gif]

[Resim: bancoldroitegwangju.jpg]

[Resim: img031201.gif]

[Resim: tople2.gif]

[Resim: 1295326302026.jpg]
Cevapla
#4
[Resim: 1299197897393.jpg]

[Resim: 1299197898613.jpg]

[Resim: 1311818303359.jpg]

[Resim: 1313114652218.jpg]

[Resim: 20110329200011891.jpg]
Cevapla
#5
[Resim: 65251807.jpg]

[Resim: 2015img01.png]

[Resim: 2015img02.png]

[Resim: 2015img04.png]

[Resim: 1290149533737.jpg]

[Resim: 1299197896643.jpg]
Cevapla
#6
[Resim: adszkk1.jpg]

[Resim: adszkk2.jpg]

[Resim: adszkkiig.jpg]

[Resim: adszkkiiir.jpg]


[Resim: 611nq.jpg]
Cevapla
#7
2015 Gwangju Yaz Üniversite Oyunlari Videosu / 2015 Gwangju Summer Universiade Videoshttp://www.youtube.com/watch?v=tLuHBn8QS6Y

http://www.youtube.com/watch?v=asK3wfwoqsQ

Cevapla
#8
Erzurum'da yapilan etkinlikten daha büyük çapli ve daha ihtisamli olacak gibi. Abaza Simdiden bir çok ön hazirlik yapilmis. Üniversite gençlerinin bu kapsamli etkinligin içinde olmasi etkinligi güzellestirecek. (:
Çok detayli bir tanitim olmus. Tesekkürler canim, emegine saglik. Opucuk
[Resim: 4iy5j86.gif]
Sungkyunkwan Scandal

kim is love ~ ileri
Cevapla
#9
(07-09-2011, Saat: 19:54)kim is love Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Erzurum'da yapilan etkinlikten daha büyük çapli ve daha ihtisamli olacak gibi. Abaza Simdiden bir çok ön hazirlik yapilmis. Üniversite gençlerinin bu kapsamli etkinligin için de olmasi erkinligi güzellestirecek. (:
Çok detayli bir tanitim olmus. Tesekkürler canim, emegine saglik. Opucuk

Bana da öyle geldi çok iyi hazirlaniyor. Abaza
Bu ayrintili bilgi ve emegin için çok tesekkürler ablam. Opucuk
Çok istesemde eskisinden nadir ağlarım
Zaman geçer önümden çığlıklar atarak
Umudum ellerimde bir avuç kül


Spoiler göster


WWW
Cevapla
#10
Ayrintili anlatim ve bilgiler için tesekkürler. ^^
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Koreafans Hakkında

Lorem ipsum

              Quick Links

              User Links

              Advertise