Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Assisted Persons with Disabilities in Korea Camp / Engellilerin Kore Destekli Kampı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Assisted Persons with Disabilities in Korea Camp / Engellilerin Kore Destekli Kampı


Ordu'nun Fatsa ilçesinde Eğitim Uygulama Okulu ve Alternatif Yaşam Derneği'nce düzenlenen 2 aylık Zihinsel ve Bedensel Engelliler kampı başlarken, kampta Kore'den gelen gönüllü eğitmenlerin de çocuklarla yakından ilgilenmesi dikkat çekiyor.

Kampın başlamasının ardından Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, AK Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Milli Eğitim Şube Müdürleri Atilla Yiğit ve Hüseyin Biberoğlu, Zihinsel ve Bedensel Engellilerle kahvaltı yaptılar. Kampın Eğitim Uygulama Okulu'nun girişimleriyle Alternatif Yaşam Derneği ile ortaklaşa organize edildiğini belirten Fatsa Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Serpil Akça, "Fatsa Belediyesi bize sponsor oldu. 2 ay sürecek olan bu kamp Karadeniz'de ilk kez yapılan bir kamp. İlk hafta Zihinsel Engelli grup ikinci hafta Ortopedik engelli yetişkin grup ve 3. hafta ise Görme Engelli grup kampta olacak" dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise toplumda çok ciddi zihinsel ve bedensel engellilerin bulunduğunu ifade ederek, "Bu nedenle onlara sahip çıkmak gerekiyor. İmkânlarımız ölçüsünde her zaman onların yanındayız. Gönüllü eğiticileri kutluyorum, çünkü kolay bir iş değil. Bütün hemşehrilerimiz bu kampa davet ediyorum. Kore'den gelen gönüllü eğitmenleri de tebrik ediyorum" diye konuştu.
Tesekkürler canim, bu konu gerçekten çok güzel. Gönüllü egitmenlerin bizim çocuklarimiza verdigi deger harika gerçekten, bunu bu haberle çok iyi anladim canim, sag olasin paylasim için.
Güzel bir etkinlik ama siyasi parti, siyasetçilerin ve merkez yönetimlerin isimlerini yazmadanda açiklama yapisirdi. Paylasim için tesekkürler. Bu gibi etkinliklerin devamini dilerim.
Tesekkürler incitanesi. Gerçekten de çok güzel bir konuya deginmissin.
Paylasim için tesekkürler..! Onay