Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: K-POP Audition Turkey
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
K-POP Audition Turkey

[Resim: image099.jpg]
Bildiğiniz gibi JYJ'in bulunduğu şirket C-JeS Entertainment. Bu şirkete hem JYJ için hem de şarkı söylemeyi ve dans etmeyi seven Kore hayranları için 3 ayrı paket göndereceğiz. Tabii ki bunlar aynı anda ulaşacak onlara. Öncelikle albümlerden bahsetmek istiyorum. Şarkı coverlarından oluşacak albümümüze olan talebe göre yaklaşık 10 Kore hayranının söylediği 10 Korece aşk şarkısı albümümüzde yer alacak. Sesini göstermek ve şansını denemek isteyen, ilerde bu konuda planları olan ve artık adım atmalıyım diyen arkadaşlarımıza yapacakları şeyden kısaca bahsetmek istiyorum:

- "aşk" temalı bir Korece şarkı bulmak.
- Daha sonra bu şarkıyı ister bilgisayarınızdan ister telefonunuzdan sesinizi kaydederek benim facebook adresime göndereceksiniz. (http://facebook.com/sinemnurkadioglu) - Eğer isterseniz Gmail adresime de mail atabilirsiniz. Sorularınızı ve katılacak kişilerin kayıtlarını bekliyorum. ([email protected])
- Albümümüze katılmaya hak kazanan kişilere mail yoluyla döneceğiz ve o kişiler 2014 Haziran ayına kadar kendilerine en yakın stüdyo'ya giderek kaliteli bir kayıt hazırlayacaklar. Gerçek bir kayıt...
-Henüz tarihi değil fakat arkadaşım MERVE KILIÇ bu yıl Kore'ye gideceği için bizzat iletecek. Bir aksilik çıkarsa Koreli bir arkadaşımıza göndereceğiz.

ŞARKI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 01.05.2014


[Resim: 556951877.jpg]

Sıra geldi dans coverlarından oluşacak olan albümümüze. Yine kendinizi göstermeniz için bir fırsat. C-JeS, dans konusunda pek ünlü bir şirket değil. Fakat bundan sonraki çalışmalarında düşünmeyecek değil. Belki de size ihtiyaçları olduğunu bile düşünebilirler. Önemli olan yeteneğinizi, disiplinli çalışmanızı ve sevginizi görebilsinler. Bu albüm için gerçekten çok fazla istek var. Belkide birkaç kişiden daha fazlasını alamayabiliriz. Ama yine de bu konuda da sizi bilgilendirmek istiyorum:

- İstediğiniz şarkıyı konu kısıtlaması olmadan seçebilirsiniz.
- Çekeceğiniz video kaydının kaliteli olmasına özen gösterin ve mutlaka video başında birkaç cümle söyleyerek kendinizi tanıtın. İsterseniz Korece, isterseniz İngilizce... (Fakat zorunlu değil!)
- Video kayıt süresi 5 dakika ile sınırlıdır.
- Video kaydınızda kıyafetlerinize ve kaydı aldığınız ortama özen göstermenizi öneririm.
- Videonuzu klip şeklinde hazırlayabilir, birkaç mekanda çekmiş olduğunuz aynı hareketleri birleştirerek videonuzu zenginleştirebilirsiniz.

DANS İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 01.05.2014


Ve sıra geldi JYJ grubuna göndereceğimiz hayran mektuplarına.
Yine benim gibi JYJ hayranı olan Cassiopeia'lar için bir fırsat olacak. Demin bahsetmiş olduğum albüm projesiyle birlikte JYJ için yazmış olacağınız hayran mektuplarını da onlara ileteceğiz.
Söylemek istediğiniz, gerçekten söylemeliyim dediğiniz şeyler varsa bunu değerlendirmenizi öneririm.
Mektubu doğru olduğu sürece "İngilizce, Korece ve Japonca" yazabilirsiniz. Biz doğruluğundan emin olmasak bile okuyacak olan kişiler onlar olacağı için sizi anlamaları konusunda sıkıntı çekmelerini istemem. Sizden gelecek bu mektupları resimlerle birlikte kitap haline getirmeyi, derli toplu bir şekilde onlara iletmeyi istiyoruz. Her açtıklarında bizi hatırlayacakları anılar yaratırsak eminim onları Türkiye'ye getirmemiz de kolaylaşacaktır. Zira onlar da Türkiye'ye gelmek isteyen Koreli ünlülerden biri. Bu yüzden biraz olsun ilgimizi gösterirsek, karşılığını alacağımızı düşünüyorum. Yazdığınız mektupları bu facebook sayfasına mesaj olarak gönderebilirsiniz: https://www.facebook.com/yujinur Mektuplarınızı da Mayıs'ın son haftasına kadar iletirseniz iyi olur arkadaşlar. Çünkü ne kadar zaman harcayacağımızı, ne zaman albüm kapaklarının hazır olacağını ve mektup için ise kitap haline getirmek ne kadar süre tutacak bilmediğimiz için acil göndermeniz gerekiyor. Daha önceden de bu konuda duyuruda bulundum ama ya birçok Kore hayranına ulaşamadı ya da uğraşmak istemediler. O yüzden lütfen dikkate alın.

~

SIKÇA SORULAN SORULAR (S.S.S)

Albümün adı neden K-POP AUDITION TURKEY?
-Audition, DANS ve MÜZİK (Ses) adına yapılan seçmeler anlamına gelmektedir. Yapacağımız bu iki ayrı albüm de bu başlığı temsil etmekte olduğu için bu ismi kullanmayı uygun gördük.

Albüme nasıl katılabilirim?
-Bu iki albüm için de elemeler gerçekleştiriyoruz. Ses coverlarından oluşan ve teması aşk olan bu albüm için ses kayıtları alıyoruz. Dans için ise videolardan oluşan ve yine Korece şarkıların olduğu (tema kısıtlaması olmadan) coverlar alıyoruz. Ortak olarak beğendiğimiz kişileri ya da grupları alarak albümün bir parçası haline getiriyoruz.

Albümler ne zaman gönderilecek? Nasıl gönderilecek?
-Albümlerimizin haziran ayından önce (kayıtlar, videolar ve albüm basımı) bitmesi gerekiyor. Bu yüzden eğer bundan sonra dans ya da ses kayıtları gönderecek arkadaşlarımız varsa MART ayının sonuna kadar göndermeleri gerekmektedir. Bunun nedenini ise yazımın ilerleyen noktalarında belirteceğim.
Albümlerimizi eğer bir aksilik çıkmazsa bu yaz Kore'ye gittiğimde ben ileteceğim. Fakat bu yıl gidemezsem arkadaşım MERVE KILIÇ yarışmadan kazanmış olduğu ödül sayesinde Kore'de bulunacak. Bizim yerimize o iletecek. Bu konuda bir endişeniz olmasın.

Öyleyse şimdi de bunun dışında bilmeniz gereken bazı konulardan bahsedeyim.
Mayıs ayında Korea Fans İstanbul Koordinatörü HURIYE KILAVUZ ve diğer dansçı ve şarkıcı arkadaşlarımız ile birlikte bir tanıtım videosu hazırlamayı planlıyoruz. Bu tanıtım videomuzun içeriğinden bahsetmeden önce bir YouTube hesabımızın olduğunu da söylemeden geçmeyelim. http://youtube.com/kpopauditiontr Çekilen videoları ve kaydedilen şarkıları YouTube bu hesabına yüklemeyi planlıyoruz. Ama şuan siteye herkes erişemediği için size tanıtmak amacıyla bir dans grubumuzun "dailymotion" linkini paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar katılımlarınızı bekliyorum, onay verdiğim bir çalışma. Bu fırsatı değerlendirmenizi öneririm. Onay
Çok iyi bir fikir gerçekten. ^^ Beğendim.
Bir bakayım acaba ben de katılabilir miyim diye. Smile Meşgul olmazsam bir kayıt yollayabilirim.
Beğenmenize çok sevindim. ^.^ Aklımda çok şey var ama bunları gerçekleştirdikçe yenilerini ekleyeceğim. Eminim daha birçok fırsatımız olacak. Wink
Umarım çok güzel bir iş çıkar ortaya Biggrin Şahsen kendi kayıtlarımı yapmak için sabırsızlanıyorum ^.^
Bakalım neler çıkacak ortaya. Smile
Ben de sonuçları merakla bekliyorum..Gerçekten iyi fikir ve umarım herşey yolunda gider. Smile
Herşey öncelikle hayalle başlar. Denemekte fayda var. Onay
Sesi güzel olanlar için süper bir fırsat bence ^^
Sayfalar: 1 2