Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Chuncheon City (춘천시 / Chuncheon-Si)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Chuncheon City (춘천시 / Chuncheon-Si)

[Resim: 6r8oZ0.jpg]

Chuncheon, Güney Kore'de Gangwon Eyaleti'ndedir. Şehir, ülkenin kuzeyinde bulunur, Soyang nehri ve Han nehri tarafından oluşturulan bir çanak seklindedir. Şehir etrafında bazı büyük göller vardır, özellikle Soyang gölü ve Uiam gölüdür. Alan, onun küçük nehir adaları için ünlüdür, Sangjungdo, Ha-Jungdo, Bungeo adası, veya Wido gibi.
Doğu Asya'da gidilip görülecek yerlerden biridir, çünkü Winter Sonata burada çekilmiştir.

Alan : 1,116.45 km2
Nüfus : 277,353 (2013)

Hikayesi

Şehir tarafından işgal edilen alan ilk olarak, 1000 yıl önce kabileye ait toplumlar tarafından yerleştirildi.1413'te kendi güncel ismini almadan önce; 637'de şehir, Usooju olarak anılıyordu.757'de, Saku olarak yeni isim verildi ve yeniden Chunju olarak 940'ta isimlendirildi(春州). 1896'da, Chuncheon, Gangwon vilayetinin başkenti oldu. Şehir, Kore savaş esnasında büyük ölçüde yok edildi, ama o zamandan beri yeniden inşa edildi.
1995 Chuncheon şehri, siyasal yönden çevredeki Chuncheon ilçesinin hükümetiyle birleşti.

Kültürü

Baharda, Bahar Mevsimi Sanat Festivali'ne ek olarak Uluslararası Chuncheon Pandomim Festivali düzenlenir. Yazın, Chuncheon Kukla Festivali yapılır. Makguksu -Chuncheon için ünlü olan bir yiyecek- için de bir festival vardır. Yazın, Uluslararası Animasyon Festivali de düzenlendi. Her sonbahar, Chuncheon'da maratonlar yapılır. Kışın, kar ve buz festivalleri, düzenlenir.

Yemekleri

Chuncheon için "Dak Galbi"(닭갈비) ünlüdür. (Tavuk kaburgaları.) Dak Galbi, tavuk, Çin lahanası, tatlı patatesler, tteok(Pirinç kekleri)'tan oluşur ve yeşil soğanlarla baharatlı bir sosla karıştırılır ve genellikle sofranın merkezinde demir tava üzerinde pişirilir ama orjinal metodunda kömür üzerinde pişirilmektedir. İsmine rağmen, geleneksel dal kalbi bacak kemiğinden yapılır, kaburgadan değil. Hala şehrin bir caddesinde kendini sadece bu yemeğe adamış restoranlar vardır.

Ekonomi

Chuncheon, çevredeki tarımsal üretim için pazar merkezidir. En çok üretilen tarımsal ürünler soya ve pirinçtir. 1960'dan bu yana bu light endüstri şehirde baskın hala gelmiştir. Ayrıca TV dizisi Winter Sonata'nın başarısından sonra şehir fazlasıyla turist çekmiştir.

Eğitim

Chuncheon'da 5 üniversite vardır. Bunlar; 1939'da inşa edilen Chuncheon Ulusal Eiğitim Üniversitesi, 1947'de kurulan Kangwon Üniversitesi, 1982'de kurulan Hallym Üniversitesi, Hallym Sungsim ve Kore Politeknik 3 Üniversitesi'dir.

Çeviri; Hirarusan, -ea-

English

Chuncheon (Chuncheon-si) is the capital of Gangwon Province, South Korea. The city lies in the northeast of the country, located in a basin formed by the Soyang River and Han River. There are some large lakes around the city, most notably Lake Soyang and Lake Uiam. The area is renowned for its small river islands, such as Sangjungdo, Ha-Jungdo, Bungeo Island, or Wido.

It is now a popular destination among East Asian tourists as it was featured in the popular Korean drama Winter Sonata.

Area: 1,116.45 km2
Population: 277,353 (2013)

History
The area now occupied by the city was first settled about 1000 years ago by tribal communities. In 637 the city was called Usooju. In 757 it was renamed Saku and again in 940 as Chunju (春州) before receiving its current name in 1413. In 1896, Chuncheon became the capital city of Gangwon province. The city was largely destroyed during the Korean War, but has since been reconstructed.
In 1995 Chuncheon city merged politically with the government of the surrounding Chuncheon county.

Culture
In the spring, the Chuncheon International Mime Festival is organized, as well as the Spring Season Art Festival. In the summer, the Chuncheon Puppet Festival takes place. There is also a festival for Makguksu, a food that Chuncheon is famous for. Also celebrated in the summer, is the International Animation Festival. Every autumn, Chuncheon Marathontakes place. In winter, snow and ice festivals are organized.

Chuncheon is famous for its "dak galbi", or chicken ribs. It consists of chicken, Chinese cabbage, sweet potatoes, tteok (rice cakes), and scallions, mixed with a spicy sauce and usually cooked in the center of the table but the original method is over charcoal. Despite the name, the dish is traditionally made from leg meat, not ribs. There is even a street in the city dedicated to restaurants serving the dish, with some 25 restaurants populating the area.

Economy

Chuncheon is the market center for agricultural produce from the surrounding area. The main products are rice and soybeans. Since the 1960s light industry has become dominant in the city. After the huge success of the TV drama Winter Sonata, the city has also become a major "Korean wave" (Han-ryu, 한류) tourist destination, attracting visitors from around East Asia.

Education

Chuncheon is home to 5 universities: Chuncheon National University of Education, established in 1939, Kangwon National University, founded 1947, and Hallym University, established in 1982, Hallym Sungsim University, Korea Polytechnic 3 University.

Kaynak / Source


-ea- & Hirarusan, teşekkür ederiz...Smile

>>> https://www.facebook.com/KoreaFansWorld
Teşekkürler Smile
Chuncheon City (춘천시 / Chuncheon-Si)
Regulation: Merve ÖZCAN

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Teşekkür ederiz. Smile