Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Uiwang City (의왕시 / Uiwang-si)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Uiwang City (의왕시 / Uiwang-si)

[Resim: XLpO2o.png]

Uiwang Güney Kore'de Gyeonggi Eyaleti'nde bir şehirdir. Seoul Ulusal Başkent Bölgesini oluşturan, Seoul çevresindeki uyku şehirlerden birisidir. En büyük yakın kentsel komşusu Anyang (Güney Kore) 'dır. Gwangju dağlarının alçak tepeleri yerel manzarayı oluşturmaktadır.

Raylı ulaşım Kore Demiryolları Müzesi ve Kore Ulusal Demiryolu Koleji'ne ev sahipliği yapan Uiwang için önemli bir bölümdür. Gyeongbu demiryolu hattının yaptığı gibi Seoul metrosunun 1. hattı kentin içinden geçmektedir. Buna ek olarak, Hanjin konteyneriyle ilgili terminal burada bulunmaktadır.

Bölgenin Yüz ölçümü: 53.46 km2.
Şehrin nüfusu: 149,978.
İnternet Sitesi: http://www.uiwang.go.kr/en/


Özellikleri

Uiwang şehri Anyang şehrinin gelişmesi sayesinde önemli ölçüde gelişim göstermiştir. Bazı ilçeleri doğrudan Gunpo ve Suwon'a bağlıdır. Uiwang şehrinin sınıra yakın olması nedeniyle Anyang'ın kenar mahallelerinde yer alan Anyang Cezaevi , Ojeon-dong, Uiwang'a çok yakındır. Uiwang bir çok dağ ve ormanla çevrili sessiz, huzurlu ve güzel bir şehirdir. Ayrıca 1. Ulusal yol ve Seoul Express Çevreyolu Uiwang şehrinden geçer ve bu durum Uiwang'i bir ulaşım merkezi haline getirmektedir. Belediye Binası, Merkes Kütüphanesi, Üst Düzey Yardım Merkezi, Sağlık Merkezi ve Gençlik Merkezleri gibi yerler Gocheon-dong' da yer almaktadır. Haiti Şekerlemeleri, Cheil Industries gibi bir çok büyük şirketler ve çok sayıda ticaret ve lojistik şirketleri Uiwang şehrinde bulunmaktadır.

Kardeş Şehirler

North Little Rock, Arkansas, United States (2000)
Kimitsu, Japan (2002)


Çeviri: LeeHeeGi

[Resim: 0mAO4W.jpg]

***

English

Uiwang is a city in Gyeonggi Province, South Korea. It is one of many satellite cities that ring Seoul, making up the Seoul National Capital Area. Its largest immediate urban neighbor is Anyang (South Korea). The low peaks of the Gwangju Mountains shape the local landscape.

Rail transportation is an important part of Uiwang, which is home to the Korean Railroad Museum and Korea National Railroad College. Seoul Subway Line 1 passes through the city, as does the Gyeongbu Line railroad. In addition, a terminal of the Hanjin container shipping concern is located here.

Area: 53.46 km2
Population: 149,978
Website: http://www.uiwang.go.kr/en/

Characteristics

Uiwang city developed considerably thanks to the expansion of the city of Anyang. Several districts are directly connected into Gunpo and Suwon. However, due to the fact that Anyang penitentiary is located at the outskirt of Anyang, which borders very closely to Ojeon-dong, Uiwang, which is just next to the borderline. Uiwang is quiet, peaceful, and beautiful town surrounded by many mountains and forests. Also, National road 1 and Seoul Express Beltway passes through Uiwang, making it center of transportation. Places such as city hall, Central library, Senior Welfare center, Health Center, and Teen centers are all located in Gocheon-dong. Many large corporations, such as Haitai confectionaries, Cheil Industries, and many other trade and logistics companies are located in Uiwang.

Sister cities

North Little Rock, Arkansas, United States (2000)
Kimitsu, Japan (2002)


Kaynak / Source

Güzel bir şehire benziyor. Abaza Konu için çok teşekkür ederim Ezgi'm... Opucuk
Konu için teşekkürler. Onay
Konu için teşekkürler. Smile
Uiwang City (의왕시 / Uiwang-si)
Edit: Ayten Selin DOĞAN

>>> https://www.facebook.com/groups/kgfatr/
Teşekkür ederiz. ^^
Teşekkürler. Alkis