Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Avatamska Sutra
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Avatamska Sutra

(46 Cilt) (Hazine No.757)


Avatamska Sutra'nın, altından resimlemeleri vardır. Sutranın sapı, hus ağacından yapılır, ve kırmızı vernik ile boyanır. Bu resimlenen sutra, Avatamska Sutra'nın 80 cildi arasında 46 cilttir. Kağıdın ve resimlemenin kalitesi sebebiyle, harf tarzı bu resimleme 14. yüzyılda yapılmıştır. Resimleme, novitiating tarzının(Bulsauibeobpum) bölümüdür. Vairocana ve Locana çizilidir ve Locana'nın etrafında başka diyardan bir sürü Buda ve bodhisattvas bulutun ortasında çizilidir. Mücevher ve çiçeklerin çoğu tüm yüzeyi doldurur. Bunun, Goryeo Krallığı'nda Avatamska Sutra'nın ahşap bloğuyla benzer yapısı vardır.

(Sutra: Budizm'de Gautama Buddha'nın öğretilerinden oluşan ve doğrudan Buda'nın sözlerini aktardığı varsayılan metinlere verilen addır.)


Tongdosa Temple Museum İçin Tıklayın...


Çeviri: underground.34

Kaynak

[Resim: aHBlyw9.jpg]English


Avatamska Sutra

(vol. 46) (Treasure No.757)


This Avatamska Sutra has illustrations in gold. The shaft of the sutra is made of birch and it is painted by red lacquer. This illustrated sutra is vol. 46 among the 80 volumes of Avatamska Sutra. Due to he quality of paper and the illustration, the style of the letter, this illustration was made in 14th century. The illustration is the chapter of novitiating style(Bulsauibeobpum). Vairocana and Locana is drawn and around Locana a lots of Buddhas and bodhisattvas from other land are drawn in the middle of cloud. Lots of jewel and flowers fill up the whole surface. It has the same constitution with wood block of Avatamska Sutra in Goryeo Kingdom.

Click For Tongdosa Temple Museum...


SourcePaylaşım için teşekkürler. Smile
Teşekkürler paylaşımın için. Onay
Paylaşım için teşekkürler. Smile
Vay değişik bir şeye benziyor. Smile Paylaşım için teşekkürler. Onay Alkis
Paylaşım için teşekkürler... Smile
Çok değişik bir yapı, teşekkürler. ^^