Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Ki / Gi (기)
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Ki / Gi (기)

Ki soyadı için yalnızca iki tane Çince karakter vardır ama biri oldukça nadirdir. Yalnızca yaygın olan ele alınmıştır burada. Yalnızca bir Ki soyu-Haengju soyu- bu diğer karakteri kullanır. Haengyu Ki soyunun kurucusu U-Song un sski Choson Hanedanlığının (yaklaşık M.Ö. 194'te) kurucusu Kija'nın soyundan gelen 40. neslin üç oğlundan biri oldugu söylenmektedir. Diğer iki oğul U-P'young ve U-Kyoung sırasıyla Han soyunu ve Son'gan soyunu kurmuşlardır.

English

There are two Chinese characters for the surname Ki, but one is extremely rare. Only the common one is discussed here. Only one Ki clan uses this other character, the Haengju Ki clan. The founder of the Haengju Ki clan, U-Sŏng, is said to have been one of three sons of the 40th generation descendant of Kija, the founder of the ancient Chosŏn kingdom in about 194 bc. The other two sons, U-P’yŏng and U-kyŏng, founded the Han clan and the Sŏn’gan clan respectively.

Çeviri: canocan
Paylasimin için tesekkürler
Paylasim için tesekkürler...
paylasim için tesekkürler:d
Tesekkür ederiz Beyza Alkis
Paylasim için tesekkürler ^-^
Paylasiminiz için tesekkürler, ellerinize saglik.
Paylasim için gerçekten çok tesekkürler.
Biraz önce Korece adiniz programlarindan birinde adim Ki/Gi olarak çikti. simdi burada anlamini görmek güzel bir tesadüf oldu Smile paylasim için tesekkürler.
bilgilendirme için tesekkürler
Sayfalar: 1 2