Korea-fans.com Türkiye & Kore Dostluk Forumu KOREA & TURKEY FRIENDSHIP

Tam Versiyon: Güney Koreli Öğrenciler Türk Kültürünü Öğreniyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Güney Koreli Öğrenciler Türk Kültürünü Öğreniyor


Türk kültürünü öğrenmek için Konyaya gelen Güney Koreli öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi KOMEKte ebru, Türkçe ve takı tasarımı kurslarına katılarak tarihi mekânları geziyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Güney Kore ile Konya arasındaki ilişkilerin 2007 yılında Güney Korenin 3 şehrinde gerçekleştirdikleri programlarla yeni bir boyut kazandığını söyledi.


Güney Kore ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 50inci yılı nedeniyle geçtiğimiz yıl Konyaya gelerek Türk kültürünü öğrenen öğrencilerin ülkemize olan ilgisi devam ediyor.
Güney Kore Ulusal Gençlik Organizasyonu, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ülkelerinde başarılı olan öğrencileri Konyaya gönderiyor.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Güney Kore ile Konya arasındaki ilişkilerin 2007 yılında Güney Korenin 3 şehrinde gerçekleştirdikleri programlarla yeni bir boyut kazandığını belirterek, dostluk ilişkilerinin gelişmesi için çeşitli organizasyonlar yapıldığını söyledi.

Karşılıklı öğrenci alışverişi programları ile Konyaya bu yıl 20şer kişilik gruplar halinde toplam 60 öğrencinin gelerek birer hafta Türk kültürünü öğreneceğini kaydeden Başkan Akyürek, ilk grubun şehrimize gelerek KOMEKte ebru, takı tasarımı ve Türkçe derslerine katılmaya başladıklarını söyledi.

KOMEKteki kursların yanı sıra, Konyadaki tarihi mekânları gezen, çeşitli etkinliklere katılan ve bir günlüğüne Konyalı ailelerin yanında misafir kalan Güney Koreli öğrenciler ise, Türk insanını çok sevdiklerini ve Türkiyede olmaktan mutlu olduklarını belirterek, Türk el sanatlarını ve Türkçeyi öğrenerek Türk kültürünü tanımaktan mutlu olduklarını anlattılar.


Kaynak:www.konya.bel.tr - 30.07.2008 13:30
Çok güzel bir paylasim tesekkürler. Smile
Paylasim için tesekkürler.Gerçektende çok güzel bir durum.Biz onlarin kültürünü ögrenmeye çalisiyoruz onlar bizim kültürümüzü ögrenmeye çalisiyor.
Konya ne kadar uzak sanki bizden, simdi çiksam aksama oradayim. Arkadasim Konya'da okudu her Koreli gördügünde çiglik çigliga bizimki tabi. :icon_frown: Arkadasimin gözleri çok iriydi normal bir insan gözünün birkaç kati büyüklügünde,gözünü kapatmasi birkaç saniye süren bir hareketti, bu konunun Korelilerle aralarinda eglenceli sohbetlere sebep oldugunu söylerdi. Sizinki göz ise bizimki ne?
Çok güzel bir konu ve bizim adimiza çok sevindirici. Happy0064
Çok güzel yaa böyle seyleri görünce çok duygulaniyorum... Hemde Koreli arkadaslarimiz Konya'ya, yani benim memleketime, gelmisler. Ya keske Konya'da olsaydim ama malesef Istanbuldayim. :icon_frown: :icon_frown:
Keske gezi programlari elimizde olsa ozaman nereye gittiklerinden haberimiz olurdu. Bizde onlari karsilardik. Paylasim için tesekkürler.
Çok güzel, keske bizde onlarla olsaydik. Smile
joo yoon Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Paylasim için tesekkürler.Gerçektende çok güzel bir durum.Biz onlarin kültürünü ögrenmeye çalisiyoruz onlar bizim kültürümüzü ögrenmeye çalisiyor.

Tesekkür.
--E.l.i.F-- Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
joo yoon Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Paylasim için tesekkürler .Gerçektende çok güzel bir durum. Biz onlarin kültürünü ögrenmeye çalisiyoruz onlar bizim kültürümüzü ögrenmeye çalisiyor.

Tesekkür.
Tesekkür.
Bütün çabalarin için çok tesekkürler incitanesi. Smile
Eline emegine saglik, çok iyi ve nitelikli bir paylasim olmus. :img-angel_not:
Sayfalar: 1 2 3 4