F.T. Island’s Hongki is Asked to Choose Between Yang Jin Sung and Park Shin Hye

FT İsland’dan Hongki’ye Yang Jin Sung ve Park Shin Hye Arasında Seçim Yapması Soruldu

FT Island’dan Hongki TV Chosun’un ‘Bride of Century’ dizisi için 19 Şubatta konferansa katıldı ve kendisine ‘You’re Beautiful’da oynayan Park Shin Hye ve Yang Jin Sung arasından hangisinin ideal tipine yakın olduğu soruldu.

Hongki’nin cevabı “Park Shin Hye ve Yang Jin Sung’un yanındayken kendimi gerçekten rahat hissediyorum… Her zaman kendimden büyük kadınları tercih ederim. Eğer seçmek zorundaysam, Yang Jin Sung’u seçerim” şeklinde oldu. Hongki, Yang Jin Sung’dan iki yaş küçük Park Shin Hye ile yaşıt.

“Konferanstan sonra, Park Shin Hye ile buluşmak zorundayım ve bu çok büyük bir problem” diye ekleyerek salondaki herkesi güldürdü.

‘Bride of Century’ 22 Şubat’ta başlayacak!

WendyT

F.T Island’s Hongki attended the press conference for TV Chosun’s ‘Bride of the Century’ on February 19 and was asked whether his ‘You’re Beautiful’ co-star Park Shin Hye or current co-star Yang Jin Sung was closer to his ideal type.

Hongki answered, “I really like and feel comfortable around both Park Shin Hye and Yang Jin Sung… I was always the type to like older women. If I had to choose, I would pick Yang Jin Sung,” who is about two years older, whereas he’s the same age as Park Shin Hye.

He said, “After this press conference, I have to go meet up with Park Shin Hye, so this is a huge problem,” making everyone laugh.

‘Bride of the Century’ will start airing on February 22!

20.02.2014 allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.