EXO’s Official Website Hints at Comeback?

EXO’nun Resmi Web Sitesi Geri Dönüş Hakkında İpucu Mu Verdi?

EXO nihayet dönüşü için hazırlık mı yapıyor?

Hem EXO-K hem de EXO-M “MAMA” ile çıkış yaptığından bu yana neredeyse bir yıl oldu ve hayranları grubun müzik sahnesine geri dönüşünü sabırsızlıkla bekliyor. Çok sayıda yapımcının paylaştığı fotoğraflar ve haberler sayesinde uzun zamandır yeni albümün sinyalleri veriliyordu. Nihayet, SM Entertainment bir çeşit resmi onay verdi gibi görünüyor.

EXO-K ve EXO-M’in resmi SMTOWN sitelerindeki profil sekmesinin altında bulunan kariyer bölümündeki listeye ‘EXO Kore Gösterisi’ eklendi. Gösterinin 31 Martta yapılmasının planlanması, grubun Mart sonunda dönüş yapacağı ile ilgili söylentilere de uygun düşüyor.

Min-Hee Chang^^

Is EXO finally gearing up for a comeback?

It’s been almost a year since both EXO-K and EXO-M debuted with “MAMA“, and fans have been eagerly waiting for their comeback. There have been hints for a very long time, with tweets from various producers posting photos and sharing news they have worked with the boys along with various supposed wolf-like leaks of songs.

Finally, there seems to be some sort of confirmation from SM Entertainment themselves. The official SMTOWN websites of both EXO-K & EXO-M listed an ‘EXO Korea Showcase‘ under the boys’ career section under their profile tab. The showcase is scheduled to be held on March 31, which falls in line with various rumors that the boys would be returning in the end of March.

08.03.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.