EXO’s ‘Growl’ is Off to a Great Start with a Real-Time All-Kill on Music Charts

EXO’nun ‘Growl’u Gerçek Zamanlı Bir All-Kill Elde Ederek Harika Bir Başlangıç Yaptı

EXO’nun yeniden paketlenen albümü ‘Emergency’ kısa bir süre önce yayınlanmış olmasına rağmen, albümün çıkış şarkısı “Growl” en büyük müzik listelerinde 1. sıraya yerleşti.

“Growl” Bugs, MelOn, Mnet, Soribada, Daum, Cyworld, Monkey3, Olleh ve Naver’da birinci olmasıyla şu anda gerçek zamanlı bir all-kill’e sahip. Grup zaten çevrimdışı ön sipariş listelerini ele geçirmişti ve dijital listelerde de iyi sonuçlar elde etmeye hazırdı. “Growl”un yanı sıra, albümdeki diğer yeni şarkılar “Lucky” ve “XOXO” da listelerde üst sıralarda yer aldı.

Min-Hee Chang^^

Though their repackage album, ‘Emergency’ was only released a short while ago, EXO’s “Growl” has already made it to #1 on major music charts.

Currently, “Growl” has a real-time all kill placing #1 on Bugs, MelOn, Mnet, Soribada, Daum, Cyworld, Monkey3, Olleh and Naver. The group already had taken over offline preorder charts and are set to do well on digital charts too. In addition to “Growl” the album;s other new songs, “Lucky” and “XOXO” are also charting high.

EXO will continue “Growl” promotions on music shows this upcoming week.

05.08.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.