EXO Wins #1 + Performances from SBS ‘Inkigayo’s Dec. 15th Episode

EXO 15 Aralık Tarihli SBS ‘Inkigayo’ Programında Birinci Oldu

SBS ‘Inkigayo’ programının bu haftaki bölümünde fantastik sahneler, etkileyici şarkılar ve heyecan vardı. Bu haftanın sunucuları ZE:A Kwanghee, Lee Hyun Woo ve Girls Day Minah idi.

Bu bölümde 1 grup ve 3 solo sanatçı geri dönüş gerçekleştirdi. Junhyung ‘Flower’ ile solo dönüşünü gerçekleştirdi.Secret ‘I Do I Do’ ile geri döndü. CN BLUE Jonghyun ve Juniel birlikte Romantic J olarak “Love Falls ” ve J-Wak “Laboriously” ile geri döndüler.

Bu gecenin birincilik adayları; 2NE1, Seo In Guk ile ZIA ve EXO idi . Gecenin sonunda ödülü evine EXO “Miracles In December” şarkısı ile götürdü.

Tebrikler EXO!

Gecede çok fazla harika sahne vardı. Gecenin performans sergileyen isimleri: 2NE1, Hyorin, EXO, T-ARA, Tae Jin Ah, Lee Dong Woo, Nine Muses, San E, The Boss, LPG, FIESTAR, , Jevice, K.Hunter, VIXX, HISTORY ve HEYNE idi.

Blingbling*

This week there are more fantastic stages, eclectic sounds, and excitement on today’s episode of SBS’ Inkigayo! Joining us will be entertaining hosts ZE:A’s Kwanghee, Lee Hyun Woo, and Girl’s Day’s Minah.

On this episode, one team and three solo artist made comebacks. Junhyung made his solo debut with “Flower”, SECRET said “I Do I Do”, CNBLUE’s Jonghyun and Juniel got together as Romantic J for “Love Falls”, and J-Walk returned with “Laboriously”.

As for the winners, the first place nominees were Seo In Guk & Zia, 2NE1, and EXO. In the end, EXO took home the Inkigayo trophy for “Miracles of December”.

Congratulations EXO!

There were also plenty of other great stages. Performers for the night included: 2NE1, Hyorin, EXO, T-ara, Tae Jin Ah, Lee Dong Woo, Nine Muses, San E, The Boss, LPG, FIESTAR, Jevice, K.Hunter, VIXX, HISTORY, and HEYNE.

15.12.2013-allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.