EXO win #1 + Performances From June 15th ‘Show! Music Core’!

EXO 1. Oldu + ‘Show! Music Core’ 15 Haziran Performansları 

MBC’nin SHINee’den Minho, Kim So Hyun ve Noh Hong Chul’un sunduğu ‘Show! Music Core ‘ programı ile en sevdiğiniz sanatçıların haftalık performanslarını göstermek için geri döndü!

İlk birinciliğe adaylar Bumkey Huh Gak & A Pink’den Eunji ve EXO oldu, ama sonunda bu bölümü “Wolf” ile kazanan EXO oldu! Tebrikler!

After School “First Love” ile sahnelere kutup dansıyla döndü, SISTAR ‘Moulin Rouge’la “Give It To Me” şarkısıyla dönüşünü gerçekleştirirken, Ivy sexy bir dans ile “I Dance” şarkısının performansını sergiledi. Nell dönüş performansını “Ocean of Light” ile yaparken, BTS ilk çıkış performanslarını “No More Dream” ile yaptı.

Gecede diğer performanslarını sergileyenler Shinhwa, 2PM, MBLAQ, Rainbow, EXO, Huh Gak & A Pink’den Eunji, Henry, Bumkey, VIXX, Boys Republic, N-Sonic, ve Hye Yi Ni oldu.

Asya_Prenses

MBC’s ‘Show! Music Core’ is back for its weekly show featuring performances by your favorite artists with hosts SHINee’s Minho, Kim So Hyun, and Noh Hong Chul!

The first place nominees were Bumkey, Huh Gak & A Pink’s Eunji, and EXO, but in the end EXO won this episode with “Wolf”! Congratulations!

After School awed with their pole dancing on their comeback stage with “First Love”, SISTAR took us to their ‘Moulin Rouge’ comeback stage with “Give It To Me”, and Ivy showed off her own sexiness for her comeback song “I Dance”. Nell also had their comeback with “Ocean of Light”, and BTS had their debut stage with “No More Dream”.

Other performers of the night were Shinhwa, 2PM, MBLAQ, Rainbow, EXO, Huh Gak and A Pink’s Eunji, Henry, Bumkey, VIXX, Boys Republic, N-Sonic, and Hye Yi Ni.

15.06.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.