EXO to Sing the National Anthem During Korea vs Peru Game

EXO, Kore ve Peru Oyunu Sırasında Milli Marşını Söyleyecek

Şu anda bugünlerin büyüyen yıldızı EXO, Kore ve Peru maç karşılaşması sırasında, Kore milli marşını söyleyecek.

14 Ağustos’ta Kore ve Peru 50 yıllık diplomatik ilişkilerinin kutlanması şerefine Suwon World Cup Stadyumunda arkadaşça bir futbol maçı yapacaklar.

Kore temsilcisi olan EXO, Oscar Pajares Peru milli marşı okunduktan sonra Kore milli marşını söyleyecek. EXO aynı zamanda ilk yarı boyunca özel bir performans sergiliyor olacak.

EXO, “Milli marşımızı söyleyecek olmak ve futbol oyuncularının önünde milli takım ile performans sergileyecek olmamız büyük bir şereftir. Biz Brezilya Dünya Kupası için finali bekliyor olan teknik direktör Hong Myung Bo için az da olsa güç olabileceğini umuyoruz” açıklamasını yaptı.

Biletlerin satışı 13 Ağustos’ta başlayacak.

Asya_Prenses

Currently the rising stars of today, EXO will be singing the Korean national anthem at the Korea vs Peru soccer game.

On August 14, Korea will be going against Peru in a friendly match at the Suwon World Cup Stadium, where both things will be celebrating 50 years of diplomatic ties.

Representing Korea, EXO will be singing the Korean national anthem while Oscar Pajares will be singing the Peruvian national anthem. EXO will also be putting on a special performance during halftime. “It’s an honor to sing the national anthem and perform at a soccer game with the national team. We hope that we can be of little strength of director Hong Myung Bo, who is awaiting the finals for the Brazil World Cup.” said EXO.

Presales on the tickets begin on August 13.

13.08.2013 – Mnet

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.