EXO to hold ‘EXO LIVE! Growl on One Summer Night!’ with 200 Lucky Fans

EXO, ‘EXO LIVE! Growl on One Summer Night!’ ı 200 Şanslı Hayranıyla Yapacak

EXO, Naver aracılığıyla 20 Ağustos akşamı saat 20:00’de (Kore Saati ile) canlı yayınlanacak olan ‘EXO LIVE! Growl on One Summer Night!’ adlı özel bir etkinlik düzenleyecek! Okul temalı etkinlikte ilk dönemden altıncı döneme kadar yol alan çeşitli konuşmalar ve performansları yer alacak .

EXO, “Growl” klibinin tam hikaye versiyonunu yayınlandıktan sonra ilk defa “XOXO” ve “Lucky” performanslarını sergileyecek. EXO üyeleri ve önceden seçilmiş 200 hayran birlikte okul kıyafetleri ile inanılmaz bir zaman geçirecek.

Bu sırada çocuklar ile çevrimiçi sohbete katılacak on iki ek hayranın bir olarak bir noktayı kazanmak için şiddetli bir rekabet içerisinde olacağı bildirildi.

Super Junior’dan Shindong bir sunucu olarak izleyicileri ağırlayacak.

Asya_Prenses

EXO will be holding a special event titled, ‘EXO LIVE! Growl on One Summer Night!’ that will be aired live via Naver on August 20th at 8PM KST.The school-themed event will have various talks and performances all the way from first period to sixth period.

EXO will be performing “XOXO” and “Lucky” for the first time as well as revealing the full drama version music video for “Growl.” EXO members and 200 pre-selected fans will have an amazing time together all matching in a school look dress code.

It wasfurther reported that there was a fierce competition to earn a spot as one of the twelve additional fans who will be participating in the online chat with the boys during the event.

Super Junior’s Shindong will entertain the viewers as the MC for the event.

19.08.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.