Davichi Treats Fans to an April 1st MV Release for “Be Warmed” with Verbal Jint

Davichi Hayranları için 1 Nisan’da Verbal Jint’in Eşlik Ettiği “Be Warmed” Klibini Yayınladı 

Davichi uzun zamandır beklenen geri dönüşü için hayal kırıklığı yaratmıştı ve 2. stüdyo albümü ‘Mystic Ballad 1990’ ile müzik listelerine hakim değildi. Davichi 1 Nisan’da herkes şaka yaparken “Be Warmed ” şarkısı için başka bir klip yayınladı.

Yetenekli rapçi Verbal Jint Davichi için bu şarkıyı yazdı, ilk defa şarkı yazdığı sanatçının klibinde de yer alıyor.

Davichi şarkı için şöyle bir yorum yaptı: Baharı özleyen herkesin şarkıyı dinlemesini öneriyoruz. Soğuk ve kasvetli kıştan sonra, bahar geldiği için herkes memnun değil mi?

Asya_Prenses

Davichi didn’t disappoint for their long awaited comeback and dominated music charts with their 2nd full length album ‘Mystic Ballad 1990‘. As  surprise treat for fans on April 1st, rater than prank everyone, the group decided to drop another MV for their song, “Be Warmed”.

Skilled rapper Verbal Jint wrote the song for Davichi, the first time he has ever written a song for another artists, and he also features in the music video.

On the song, Davichi recommended that everyone listen to the song if they are longing for Spring.  After the cold and dreary winter, isn’t everyone glad for that Spring is here?

01.04 .2013 -allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.