Daesung (D-Lite) Releases Short Form of Another PV Version of “I Love You”

Daesung (D-Lite) “I Love You” Klibinin Başka Bir Versiyonunu Yayınladı

BIGBANG üyesi Daesung Japonca parçası için başka bir kısa şekildeki versiyonunu yayınladı!

Daha önce de belirtildiği gibi Ozaki Yutaka tarafından söylenen şarkının yeni versiyonu olan, Japonca parçası “I Love You”, sadece Japonya’da değil Kore’de de büyük ilgi gördü. Şarkıyı tamamlamak için, Japonya’da D-Lite sahne adıyla bilinen Daesung, keman virtüözü Hakase Taro ile çalıştı.

Daesung’un ilk defa ekran karşısında öptüğü klibin başka bir versiyonunu görmüştük, ama bu klip stüdyoda şarkıyı mırıldandığı zamandan ve dramadan parçalar içererek şarkının ana temasını veriyor.

LikeAStar

BIGBANG’s Daesung has unveiled the short form of another version of the PV for his Japanese single!

As mentioned before, his Japanese single titled, “I Love You”, is a remake of a song originally sung by Ozaki Yutaka, a song that has received love not just in Japan but in Korea as well. To complete the song, Daesung, who goes by D-Lite as his solo stage name in Japan, worked with violinist Hakase Taro.

We already saw the other PV version with Daesung’s first on-screen kiss, but this clip features songs of him crooning in the recording studio and snippets of the drama that the song serves as the main theme song for.

17.07.13 – allkpop

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.