D-Unit to release new single

D-Unit Yeni Bir Single Yayınlayacak

Üçlü grup D-Unit 3 Ocak tarihinde yeni bir single yayınlayacak.

Grubun ajansı 2 Ocak tarihinde, “D-Unit 3 Ocak tarihinde ‘Sleeping In‘ (‘Overslept‘) şarkısını yayınlayacak. Şarkıya, şarkıcı ve yapımcı Taewan eşlik ediyor ve müzik grubun önceki parçalarına göre geliştirilmiş bir atmosfere sahip,” şeklinde bir açıklama yaptı.

D-Unit, ‘Sleeping In’ şarkısını ilk tam uzunluktaki albümü ‘Welcome to Business‘ın bir parçası olarak yayınlamıştı ve Taewan’ın yer aldığı yeni versiyon yepyeni bir remix olacak. D-Business Entertainment ajansı yeni şarkının eski versiyonundan tamamıyla farklı olacağını belirtti.

D-Unit “Sleeping In”in tanıtımını yapmayacak olsa da, önümüzdeki ayın başında yeni bir albümle geri dönecek.

primadonna

Trio group D-Unit will be releasing a new single on January 3rd KST.

Their agency announced on the 2nd, “D-Unit will be releasing their single track ‘Sleeping In‘ (‘Overslept‘) on the 3rd. Singer and producer Taewan featured in the song, and the atmosphere of the music is an upgrade [from their previous tracks].”

D-Unit revealed ‘Sleeping In’ as part of their first full-length album ‘Welcome to Business‘, and this new version featuring Taewan will be a fresh remix. Agency D-Business Entertainment has stated that the new song will be completely different than its former version.

Though D-Unit will not be promoting “Sleeping In”, they will be returning with a new album early next month.

02.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.