Countries need to boost gov’t bond markets

Ülkeler Tahvil Piyasalarını Geliştirmeli:

Üst düzey bir ekonomi politikacısı, Güney Kore ve diğer ülkelerde hızla yaşlanan nüfus ve artan finansal talebi daha iyi bir şekilde karşılamak için devletin borç piyasalarının geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi.
Güney Seoul’de düzenlenen bir forumda Maliye Bakanı Yardımcısı Yoo Sung-kull; “Azalan büyüme potansiyeli ve yaşlanan nüfus göz önüne alındığında, kamu harcamalarının gelecekte artması gerekmektedir” şeklinde yaptığı açıklamaya çözüm olarak “mali kaynaklarımızı güvence altına almak için devletin tahvil piyasalarını geliştirmesine yardımcı olmamız gerekiyor” dedi.

Haberin devamı için tıklayın.

Michiru

South Korea and other countries need to further develop their state debt markets in order to better meet increasing financial demand from fast-aging populations, a senior economic policymaker here said Wednesday.

“Given the declining growth potential and aging populations, government spending is projected to increase in the future,” Vice Finance Minister Yoo Sung-kull told. “We need to further develop government bond markets to secure fiscal resources for the future.”

Click here to read more.

(22.06.2011 – Yonhap)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.