Core Contents Media Confirms the Debut of T-ara’s Subunit for May

Core Contents Media T-ara’nın Alt Grubunun Mayıs’ta Çıkış Yapacağını Onayladı

Müzik sektöründe çalışanlar haklı çıktı! Core Contents Media sessizliğini bozdu ve T-ara’nın alt grup çıkaracağını ve Jiyeon, Eunjung, Hyomin ve Areum olmak üzere dört oluşacağını söyledi!

Ajans kendi planlarını, alt grubun 1 Mayıs’ta çıkış yapacağını ve çıkış şarkılarının Duble Sidekick tarafından hazırlanıp yazıldığını söyleyerek resmi olarak açıkladı.

Şarkı “Country Life Side” adlı eski okul dramasindan esinlenerek yapıldığı için şarkının başlığı olacak.

Şarkı hip-hop türü ‘Dispatch’ gibi güçlü bir dansa sahip olacak ve stil ile performans açısından T-ara yeni bir yüzünü gösterecek.

Asya_Prenses

Music industry insiders were right for Core Contents Media has broken their silence, now confirming the launch of T-ara’s very own subunit consisting of 4 members, Jiyeon, Eunjung, Hyomin, and Areum!

The agency officially announced their plans while announcing the date of May 1st as the scheduled debut of the unit with their track produced by Duble Sidekick.

The track is said to be inspired by the old-school drama ‘Country Side Life‘, which will also be the name of the girls’ title track.

The song will be a strong dance track that will have elements of hip hop, like ‘Dispatch‘ guessed atearlier, and the performance as well as their styling will show you a different side of T-ara.

09.04 .2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.