CNBLUE’s Jonghyun and Juniel Unveil Teaser Image of Their Kiss Scene in ‘Love Falls’ MV

CNBLUE’dan Jonghyun ve Juniel’in ‘Love Falls’ Müzik Videosunda Geçen Öpücük Sahnesi Tanıtım Fotoğrafı Olarak Yayınlandı

Müzik videosundan kesilmiş bu fotoğraf CNBLUE’dan Jonghyun ve Juniel’in düet yaptıkları şarkı ‘Love Falls’un yeni çıkacak olan müzik videosundaki öpüşme sahnesinin üstü kapalı haberini veriyor.

FNC Entertainment ayın 4’ünde kendi resmi Facebook sayfalarında; Jonghyun’un bestelediği ve Juniel’in yazdığı, şirketin ilk mevsime özgü şarkısının fotoğrafıyla birlikte şunu paylaştı: “Düet albümü, Romantik J! Lee Jonghyun’un ve Juniel’in ikinci tanıtım fotoğrafları yayınlandı. 6 Aralık’ta yayınlanacak olan müzik videosu tanıtımı için bekleyin lütfen!”

Jonghyun ve Juniel, Seoul’de lunapark randevusu temasıyla çekim yaparken müthiş uyumlu kimyalarını yakaladılar ve öpüşmek için birbirlerine daha da yaklaşarak hayranları heyecanlandırdılar.

Düet single albümü ve müzik videosu 9’unda yayınlandığında bu öpüşmenin gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenmek için takipte kalın!

pwanggatime

A still cut hinted on CNBLUE’s Jonghyun and Juniel’s kiss scene in their upcoming music video for duet song, “Love Falls”!

FNC Entertainment shared on their official Facebook on the 4th, “Duet album, Romantic J!
The 2nd teaser photo of Lee Jong-Hyun & Juniel is revealed. Please look forward to music video teaser which will be uploaded on December 6th!”, along with the teaser image for the agency’s first seasonal song composed by Jonghyun and written by Juniel.

Jonghyun and Juniel captured their perfect chemistry while filming their amusement park date in Seoul and teased fans as they came close to each other for a kiss.

Stay tuned to see if this kiss actually happens when the duet single album and music video are released on the 9th!

05.12.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.