CNBLUE’s “Blind Love” PV Unveiled

CNBLUE’nun “Blind Love” Klibi Yayınlandı

CNBLUE bu ayın sonunda piyasaya çıkacak yeni Japonca single’ı “Blind Love” için hazırlanıyor ve bunun öncesinde çıkış parçasının klibini yayınladı!

İdol grup son Korece albümü ile Japonya listelerinde bile zirveye çıktı. Bu yüzden grubun gelecek Japonca şarkısının başka bir hit olacağı kesin!

Single 24 Nisan’da sınırlı sürüm A, B ve normal sürüm olmak üzere üç sürümde piyasaya çıkacak. Sınırlı sürümlerde, sürümüne bağlı olarak grubun performanslarından ve klibin kamera arkasından görüntüler bulunacak.

Min-Hee Chang^^

CNBLUE is getting for their new Japanese release “Blind Love” coming up later this month, and ahead of the reveal, the full PV for the track has been unveiled!

The idol band topped charts in Japan even with their latest Korean release, so their upcoming Japanese song is sure to be another hit!

This single will be released on April 24th in Japan in three versions: Limited Edition A, B, and the regular edition. The limited editions will include various footage of the PV, making-of, or their performances depending on the version.

05.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.