Capital area to add 36,000 hotel rooms by 2015

South Korea (대한민국)

2015 Yılına Kadar Otel Odalarına 36000 Oda Daha Eklemek İçin Sermaye Ayrılacak

Hükümet Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yerel turizm endüstrisini artırmak için önlemler paketinin açıkladı. Açıklamada, Seoul ve yakın çevresinde, önümüzdeki dört yıl içinde 36.000 otel odasının kazandırılacağı belirtildi.

Hükümet ayrıca, ülkedeki Çinli turistlerin artan sayısını karşılamak için, Kültür Bakanlığı, Spor ve Turizm Bakanlığı, ülkenin turizm altyapısını inşa edecek bir raporu, hükümetin ekonomik politika danışma toplantısına sunulduğunu da açıkladı.

Bakanlık sözcüsü, plan çerçevesinde, Seoul ve çevresine 2015 yılına kadar eklenecek olan 36.000 yeni otel odalarına Incheon ve Gyeonggi’nin de dahil edilebileceğini, bunun nedeninin de pahalı arsa fiyatları dolayısıyla kaliteli konaklamada oluşabilecek sıkıntıları gidermek olduğu belirtildi.

Devlet tarafından işletilen Kore Turizm Örgütü’ne (KTO) göre, turizmde geçen yıl Güney Kore’yi 8,8 milyon yabancı turist ziyaret etti. Bu sayı içerisinde en fazla artış Çin ve Japon turistlerde görüldü.

Michiru

Seoul and its adjacent areas will gain 36,000 hotel rooms over the next four years, the government said Wednesday while unveiling a package of measures to boost the local tourism industry.

The government will also build up the country’s tourism infrastructure to accommodate a surging number of Chinese tourists in the country, the Ministry of Culture, Sports and Tourism said in a report given to a government economic policy consultation meeting.

Under the plan, about 36,000 new hotel rooms will be added by 2015 in Seoul, Incheon and Gyeonggi Province, all areas suffering from a chronic shortage of quality lodging due to high land prices, the ministry said.

A record high of 8.8 million foreign tourists visited South Korea last year, helped by a rising number of Chinese and Japanese tourists, according to the Korea Tourism Organization (KTO), a state-run tourism company.

14.07.2011(Yonhap)


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.