‘Birth of A Great Star 2′ finalist Eric Nam to make his debut early next year

‘Birth of A Great Star 2′ Finalisti Eric Nam Önümüzdeki Yılın Başında Çıkış Yapacak

‘Birth of A Great Star 2′ finalisti Eric Nam önümüzdeki yılın başında resmi çıkışını yapacak!

B2M Entertainment 14 Aralık tarihinde, “Eric Nam’ın gelecek yılın Ocak ya da Şubat ayında çıkış yapması planlanıyor. Şu anda birçok şarkı teklifi alıyor ve kayıt yapmakla meşgul. Yeni bir sanatçı olarak yeteneklerini göstermesi için, onu insanlara yakınlaştıracak müzikler yapmayı planlıyoruz,” diyerek şarkıcının çıkışı için beklentileri daha da arttırdı.

Ajans Eric Nam’ın çıkış albümünün konsepti hakkında henüz bir karara varılmadığını, fakat ilk çıkışını bir single ya da mini albümle yapacağını söyledi.

Eric Nam ‘Birth of A Great Star 2′de yakışıklı, kapı komşusu çocuk görüntüsüyle ve mükemmel şarkı söyleme yeteneğiyle övgü aldı. Geçtiğimiz Eylül ayında B2M Entertainment ile anlaşma imzaladı.

primadonna

‘Birth of A Great Star 2‘ finalist Eric Nam will be making his official debut early next year!

B2M Entertainment confirmed on the 14th, “Eric Nam is planned to debut in January or February of the coming year. He is currently receiving offers for various songs and busy recording. To show his colors as a rookie artist, we plan to make music that will bring him closer to the public,” further increasing the anticipation for his debut.

The agency added that the concept for Eric Nam’s debut album has yet to be decided, but his first release will likely be a single or mini-album.

Eric Nam received praise for his handsome, boy-next-door image and solid singing ability on ‘Birth of A Great Star 2′. He recently signed with B2M Entertainment this past September.

15.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.