BIGSTAR, EXID, and D-UNIT to hold ‘The Bugs Show Vol. 1′ concert

BIGSTAR, EXID ve D-UNIT ‘The Bugs Show Vol. 1′ İsimli Bir Konser Düzenleyecek

BIGSTAR, D-UNIT ve EXID özel yıl sonu konserine ek olarak, birlikte özel bir proje için çalışacak.

Üç grup, yapımcıları (Brave Brothers, Shinsadong Tiger ve DM) tarafından ortaya konan 3 şarkı üzerinde çalışacak ve bir grubun diğer bir grubun şarkısına eşlik ettiği çalışmaların aksine, bu çalışmada bütün gruplar ortak işbirliği içerisinde olacak.

Daha önce üç grubun da katılacağı bir konserin yaklaştığı bildirilmişti ve konser posterinin yayınlanmasıyla birlikte konser hakkında daha fazla bilgi elde edildi.

Üç grup 22 Aralık tarihinde Hongdae V-Hall’de düzenlenecek olan ve Dok2, The Quiett, Electroboyz ve daha fazlasının özel sahnelerinin yer alacağı ‘The Bugs Show Vol. 1‘ isimli konserde performans sergileyecek.

primadonna

BIG STAR, D-UNIT, and EXID will be working together on a special collaboration project in addition to a special year-end concert!

The three groups will be working on 3 songs created by their producers (Brave Brothers, Shinsadong Tiger, and DM), and rather than having one group feature in another group’s song, the songs will be a mutual collaboration between all three groups.

It was previously mentioned that a concert featuring all three groups was coming up, and since then, more details have been revealed along with the concert poster.

The three groups will have a concert at the Hongdae V-Hall on December 22nd, titled ‘The Bugs Show Vol. 1‘ where they will perform their songs along with special appearances by Dok2, The Quiett, Electroboyz, and more.

04.12.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.