BIGBANG′s G-Dragon to Make KCON 2013 One of a Kind

BIGBANG Üyesi G-Dragon KCON 2013’ü Türünün Tek Örneği Yapacak

KCON 2013 listesi gittikçe daha heyecanlı bir hal alıyor – performans listesine katılan son Koreli sanatçı BIGBANG üyesi G-Dragon oldu.

G-Dragon KCON’a katılan beşinci sanatçı ve EXO, 2AM, Teen Top ve f(x) ile aynı sahneyi paylaşacak. G-Dragon solo tanıtımlarıyla meşgul olduğu için, yıldızı görmek isteyen birçok yabancı hayran için özel muamele gibi olacak.

24 ve 25 Ağustos’ta Los Angeles Memorial Spor Arenası’nda düzenlenecek olan iki günlük konserde Global M COUNTDOWN What′s Up-LA’in bir parçası olarak performans sahneleyecek.

LikeAStar

The lineup for KCON 2013 just keeps getting hotter and hotter — the latest Korean celeb to join the list of performers is none other than Big Bang′s G-Dragon.

G-Dragon is the fifth artist to join KCON, and joins EXO, 2AM, Teen Top and f(x). As G-Dragon has wrapped solo promotions, this will be a special treat for the many overseas fans who have been eager to see the one of a kind star.

He′ll be performing as part of Global M COUNTDOWN What′s Up-LA, as part of the two-day convention, to be held on August 24 and 25 at the Los Angeles Memorial Sports Arena.

30.07.13 – enews

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.