Big Bang will be back through 13 TV commercials

South Korea (대한민국)

Big Bang 13 tane televizyon reklamı ile geri dönüyor

Big Bang 17 Şubat gününden itibaren televizyon reklamlarıyla geri dönüş yapacağını açıkladı. YG Entertainment “Big Bang için şirket tarihimizdeki en büyük tanıtımı yapacağız.” dedi. Bu tanıtımlar da tv reklamları ile olacak.

Big Bang ve Naver Music tv reklamlarını beraber hazırlayacaklar. Reklamların konsepti ise “Big Bang’in Cevapları” şeklinde olacak. Toplamda 13 tane reklam yapıldı ve bu reklamlar her gün birer tane olmak üzere 13 günde yayına girecek.

Big Bang’in 29 Şubatta çıkacak olan 5. albümünde yer alan “Blue” şarkısı reklamların arka planında çalacak. Big Bang üyeleri geri dönüş yaptıkları için neler hissettiklerini röportaj ile anlatacak.

Big Bang ayrıca 2 Marttan itibaren 25 şehir ve 16 ülkede Seoul’deki Olympic Park’dan başlayarak dünya turu yapacak.

Melissaa

They will inform their return through TV commercials starting on February 17. YG Entertainment previously said, “We will hold the biggest promotion for Big Bang in our company’s history.” The biggest promotion is TV commercials.

Big Bang and Naver Music will hold promotion together through TV commercials. The concept for the commercials is ‘Big Bang Answers.’ Thirteen commercials in total were made and each of them will air for thirteen days.

Second track “Blue” from Big Bang’s fifth mini album, which will be released on February 29, will play in the commercials. Big Bang members will also give interviews and express their feelings about returning to the singing world.

Big Bang will go on a world tour to hold their concert in 25 cities in 16 countries starting on March 2 through 4 at Olympic Park in Seoul.

14.02.2012 – korea.com

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.