Big Bang to promote four title tracks

South Korea (대한민국)

Big Bang Dört Şarkısını Tanıtacak

Daha önce, Big Bang’in iki şarkısının tanıtımlarını yapacağını bildirmiştik. Bu kez, YG Entertainment, Big Bang’in dört parçasının tanıtımlarını yapmasına karar vermiş gibi görünüyor.

16 Ocak günü, şirketin blogu olan YG-Life’ta, bu kez dört parçaya işaret konulmuş yeni bir grafik paylaşılarak blog güncellendi. Big Bang, “Blue” ve “Bad Boy”a ek olarak, “Love Dust” ve “Fantastic Baby” için de sahne alacak. Dört parça da, yapımcılar Teddy ve Choice 37’nin desteğiyle grubun lideri G-Dragon tarafından yazıldı ve bestelendi.

Min-Hee Chang^^

Earlier, we reported that Big Bang would be promoting double title tracks. It turns out that YG Entertainment was trolling us all along, as Big Bang won’t be promoting two tracks — they’ll be promoting four.

On February 16th, the label updated their YG-Life blog with a new graphic pointing out four title tracks. In addition to “Blue” and “Bad Boy“, Big Bang will be performing “Love Dust” and “Fantastic Baby“. All four tracks were written and composed by leader G-Dragon, with support from producers Teddy and Choice 37.

16.02.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.