Baek Ji Young to hold her first solo concert in 7 years in February

Baek Ji Young Şubat Ayında 7 Yıl İçindeki İlk Solo Konserini Düzenleyecek

Baek Ji young 7 yıl içerisindeki ilk solo konserini düzenleyecek!

‘7 Yıl Sonra Bir Çıkış‘ konseri 16 Şubat tarihinde düzenlenecek ve konserin isminde belirtildiği gibi sanatçının 2006 yılından bu yana düzenleyeceği ilk canlı konser olacak!

Baek Ji Young konserde “Good Boy” gibi birçok başarılı şarkısının yanı sıra, tanınmış piyanist Yiruma ile üzerinde çalıştığı ve ikisinin hayranlarının da sabırsızlıkla beklediği, 3 Ocak tarihinde yayınlanacak yeni şarkısını da söyleyecek.

WS Entertainment, “Seoul konserinden sonra, Baek Ji Young’ın tüm ana şehirleri ziyaret edeceği bir tur konseri planlıyoruz,“ dedi.

primadonna

Baek Ji Young will be having her first solo concert in 7 years!

The concert, ‘An Outing After 7 Years‘, will be held on February 16th and like the name, this will be her first live concert since 2006!

At the concert, she will be performing various hit song such as “Good Boy” as well as the new song that she will be releasing on January 3rd that she has worked on with renowned pianist Yiruma, making it one that fans of both are eagerly anticipating.

WS Entertainment said, “After her Seoul concert, we’re also planning a tour concert where she will visit all the main cities“.

02.01.2013 – allkpop

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.