B2ST to Pre-Release Another Title Track, “I’m Sorry”, on June 15th!

B2ST 15 Haziran’da “I’m Sorry” Adında Başka Bir Yayın Öncesi Şarkısı Yayınlayacak

B2ST geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Will You Be Alright?” şarkısıyla büyük bir başarı elde etmişti ve hız kesmeden şarkı yayınlamaya devam ediyor. Grup 15 Haziran’da da “I’m Sorry” şarkısını yayınlayacak!

Tabii ki de çocuklar bu Temmuz’dan önce dönüş yapmayacaklar ama bunun öncesinde “I’m Sorry”i yayınlayarak bizi neyin beklediğini gösterecekler! Ama bunun da öncesinde 15 Haziran gecesi Gangnam’daki Maru Park’ta saat 20:00 (Kore saati ile)’da düzenleyecekleri “B2UTY Gather” etkinliğinde hayranlarına şarkının performansını sergileyecekler.

“I”m Sorry” şarkısı Junhyung ve Kim Tae Joo tarafından hazırlandı ve şarkı ayrılık sonrası olan pişmanlığı ve özlemi konu alıyor.

Asya_Prenses

B2ST has already achieved much success with their pre-released title track, “Will You Be Alright?”, and they’re expected to continue their momentum as they release another title track, “I’m Sorry”, on June 15th!

Although the boys aren’t due for their comeback until this July, they’re making the wait bearable as they have revealed their intention to pre-release “I’m Sorry”! But ahead of the release taking place on the night of the 15th, the boys will personally perform the track for all the fans who attend the fan event, ‘B2UTY Gather’, being held at Maru Park in Gangnam on the 15th at 8 PM KST!

“I’m Sorry” is created by Junhyung and Kim Tae Joo, and expresses the regret and longing felt after a breakup.

12.06.2013 – Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.