AOA’s Hyejeong Joins Cast of “Sword and Flower” as a Beautiful Spy

AOA’dan Hyejeong “Sword and Flower” Dizisinin Kadrosuna Güzel Casus Olarak Katıldı

AOA’dan Hyejeong KBS’nin dizisi “Sword and Flower” kadrosuna katıldı. Hyejeong 14 Ağustos’ta, 13. bölümü yayınlanan “Sword and Flower”’da görüldü. Birkaç çift fotoğraf yayınlandı, biz Hyejeong’u bir hanbok içerisinde (Kore Tarihi Giysisi), saçları ise geleneksel bir şekilde toplanmış görüyoruz.

Hyejeong, bütün erkeklerin kalbini çalan muhteşem kadın Dalki rolünü oynuyor. Dalki casus olarak diğerlerinden bilgi edinmek için güzelliğini kullanır. Hyejeong bu yılın başlarında “Cheongdamdong Alice”de Moon Geun Young’un küçük kız kardeşi rolüyle sevildi.

Asya_Prenses

AOA‘s Hyejeong has joined the cast of the KBS drama, “Sword and Flower.”Hyejeong appeared on the 13th episode of “Sword and Flower,” which aired on August 14. A couple of stills were revealed and showed Hyejeong in a hanbok and her hair up in the traditional way.

Hyejeong plays the role of Dalki, who is a beautiful woman that captivates the hearts of men. Dalki uses her beauty to obtain information from others as a spy.Hyejeong was loved for her role as Moon Geun Young‘s younger sister in “Alice in Cheongdamdong” earlier this year.

15.08.2013 – Soompi

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.