AOA intrigues with concept video teaser for ‘Red Motion’

AOA ‘Red Motion’ Kısa Klibinin Konseptiyle İlgi Çekti

AOA fanlarının geri dönüş heyecanını bir kısa klip ile gittikçe artırıyor.

Kızlar beyaz elbiseleri içinde meleksi konseptlerini devam ettiriyor ve iyi gözüküyorlar. Onlar 4. single albümleri ‘Red Motion’ ve ‘Shaking’ şarkıları ile geri dönüyorlar. Kızlar aynı zamanda sonda görülmeyenleri gösteriyorlar, fanları ne olabileceğine dair tahmine itiyorlar.

Klip 10 Ekim’de yayınlanacak, şarkının tam hali ise 14 Ekimde. Bu yüzden daha fazla detay için beklemede kalın ve yayınlanan kısa klibi izleyin!

Blingbling*

AOA is raising the bar for their return even higher as they get fans’ excitement up with a video teaser for their upcoming return!

The girls continue on the angelic concept in this teaser as well, dressed in all white for their return with 4th single album ‘Red Motion’ and song “Shaking”. The girls are also shown blindfolded towards the end, leaving fans to guess at what this could possibly be about.

The MV will be released on October 10th, and the full song will be out on October 14th, so stay tuned for more details that will be coming our way! But in the meantime, check out the video teaser above!

04.10.2013-Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.