All tracks from Block B’s new album become a hit

Block B’nin Yeni Albümündeki Bütün Şarkılar Hit Oldu

Block B’nin ilk albümü, Blockbuster, hit oldu.

17 Ekim günü albümünü yayınlayan Block B, albümün piyasaya çıkışını kutlamak için bir basın toplantısı ve bir gösteri düzenledi. Grup gösteride güçlü performaslarını sergiledi.

Çok geçmeden Block B albümün çıkış parçası Nillili “Mambo” ile Bugs müzik listesinde birinci sıraya, Olleh Müzik ve Soribada’da ikinci ve Melon ve Mnet’te altıncı sıraya yükseldi.

Block B’nin ajansı, Block B hayranlarının üyelerin gösteride verdiği sözü tutmasını istiyor.

Block B, “Çok uzun süre beklemiş olmanıza rağmen, bizi hep sevdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bu albüm için çok çalıştık, bu yüzden insanların beğenmesini arzu ediyoruz. Size güzel şarkılar yapmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Block B 17 Ekim tarihinde, gönüllü faaliyetleri sırasında tanıştıkları fiziksel engelli çocukları da gösterisine davet etti. Alınan bilgilere göre, çocuklar grup için tezahürat yaptı ve gösteriyi beğendi.

Block B yeni şarkılarını ilk olarak Mnet’in M Countdown programında sergiledi.

primadonna

Block B’s first album, Blockbuster, has become a hit.

Releasing the album on October 17 at noon, Block B held a press interview and a showcase in celebration of the album’s release. At the showcase, they showed off their powerful performances.

Block B soon ranked first on Bugs Music, second on Olleh Music and Soribada, and sixth on Melon and Mnet with the lead track Nillili “Mambo.” All other tracks from the album also ranked on the charts.

Block B’s agency reported that Block B’s fans are currently asking the members to keep the promise they made at the showcase.

Block B say, “Thank you so much for always loving us even if you have to wait so long. We worked really hard on this album, so we hope many people enjoy. We’ll keep trying hard to make good songs for you.”

On October 17, Block B invited physically challenged children, who they met during their volunteer work, to their showcase. According to reports, the children enjoyed the showcase, cheering for the group.

Block B performed their new songs for the first time on Mnet’s M Countdown.

19.10.2012 – Korea.com

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.