ALi’s “Eraser” Tops Real Time Charts with Release

ALi’nin “Eraser” Şarkısı Yayınlanmasıyla Birlikte Gerçek Zamanlı Listelerin Zirvesine Çıktı

Şarkıcı ALi, yakın zaman önce ikinci mini albümüyle aynı adı taşıyan “Eraser” şarkısıyla dönüş yaptı ve şarkı yayınlanır yayınlanmaz müzik listelerinin zirvesine yükseldi.

“Eraser” klibinde başarılı bir Hallyu oyuncusunun yer alacağı konusu arama motorlarında en çok aranan konulardan olmuştu, daha sonra oyuncunun Choi Ji Woo olduğu ortaya çıktı. “Eraser” yayınlandıktan sonra Melon, Mnet, Bugs, Soribada ve diğer büyük müzik listelerinin gerçek zamanlı listelerinde 1. oldu.

Albümde çıkış parçasına ek olarak, C-Clown üyesi Kang Jun’un eşlik ettiği “The Tears Are Gone”, Wheesung’un yer aldığı “Don’t Say Another Word” şarkılarının yanı sıra, önceden yayınlanan “Selfish” parçası da bulunuyor.

primadonna

Singer ALi recently made her comeback with title track “Eraser” of her 2nd mini album of the same name and has topped several music charts when it was released.

The MV for “Eraser” previously became a hot topic on search engines for featuring a top Hallyu actress, who has been revealed to be Choi Ji Woo. The hype seemed to continue on as “Eraser” ranked #1 on Melon, Mnet, Bugs, and Soribada, and other major music charts’ real time charts after its reveal.

In addition to the title track, the album features the duet song “The Tears Are Gone” ft. C-Clown‘s Kang Jun and “Don’t Say Another Word” which Wheesung participated in, as well as the pre-released track “Selfish”.

31.01.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.