After News of Pregnancy, JYP Entertainment Confirms Sun Won’t Be Leaving the Wonder Girls

JYP Entertainment, Hamilelik Haberinden Sonra Sun’ın Wonder Girls’ten Ayrılmayacağını Doğruladı

JYP Entertainment Sun’ın Wonder Girls’ten ayrılacağı yönündeki tüm söylentileri yalanlandı.

Sun, Twitter hesabı üzerinden inanılmaz haberi duyurduktan sonra, hamilelik haberi onun gruptan ayrılacağı yönündeki söylentileri körükledi.

Ancak, bir JYP temsilcisi Newsen ile görüştü ve “Sun hamilelik sonrasında dahi Wonder Girls üyesi olarak promosyon yapacak. Wonder Girls’ü bırakmadı, sadece bir süreliğine mola veriyor. Kızların ayrılacağı hakkındaki söylentilerin tümü yalan. Bunlar asılsız iddialar. Sun’ın hamileliği içtenlikle tebrik edilmesi gereken bir şey.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Min-Hee Chang^^

JYP Entertainment refuted all rumors that Sun would be leaving the Wonder Girls.

She had announced the amazing news through her Twitter that she was pregnant, but news of her pregnancy fueled some rumors that she would be leaving the group.

However, a rep from JYP talked to Newsen and stated, “Sun will still be promoting as a member of the Wonder Girls even after her pregnancy. It’s not that she left the Wonder Girls, but that she’s taking a temporary break. Rumors that the girls will be breaking up are all false. They’re baseless. Sun’s pregnancy is something that should be sincerely congratulated.”

04.04.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.