Actress Shin Eun Kyung opens up about her ill son

South Korea (대한민국)

Aktrist Shin Eun Kyung Hasta Oğlunun Durumunu Açıkladı

Aktrist Shin Eun Kyung (39) oğlunun durumunun kötü olduğunu anlattınca çekim seti gözyaşı seline boğuldu.

Oyuncu SBS’in “Healing Camp” isimli programına konuk olarak davet edilmişti. 9 yaşındaki oğlundan ve hidrosefali denilen bir hastalıkla mücadele ettiklerinden bahsetti. Yıllar boyunca bir çok zorlukla karşılaştığını ama oğlu için yaşadığını açıkladı.

“Oğlum 2 yaşlarındayken durumunu öğrendik. Şimdi 9 yaşında ama zeka yaşı 3.” dedi. Onun bu duygusal hikayesini dinleyen sunucular Lee Kyung Kyu, Kim Jae Dong, Han Hye Jin ve hatta personel bile gözyaşlarına engel olamadı.

Ayrıca oyuncu çenesinden estetik olmasının nedeninide açıklayarak herkesi şok etti. Oyuncunun hikayesinin tamamı 9 Nisan’da öğrenebileceksiniz.

OneLeN

Actress Shin Eun Kyung (39) turned the filming set into a sea of tears as she talked about her ill son.

The actress guested on the upcoming episode of SBS‘s ‘Healing Camp‘ and opened up about her 9-year old son, who is currently fighting against a medical condition called hydrocephalus. She revealed that she suffered from a lot of hardships throughout the years, but lived for her son.

“I found out about his medical condition when he was about 2 years old. He’s currently 9, but his mind is of a 3 year old.” MC’s Lee Kyung Kyu, Kim Jae Dong, Han Hye Jin, and even the staff members were unable to hide their tears as they listened to her heartbreaking story.

The actress also explained a shocking reason as to why she received plastic surgery on her jaw line. You can catch her full story scheduled to air on April 9th.

09.04.2012 / Allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.