2PM’s Junho being considered for leading role in upcoming film ‘Stakeout’

2PM Üyesi Junho Yakında Çekilecek ‘Stakeout’ Filmi İçin Başrol Olarak Düşünülüyor

2PM üyesi Junho yakında çekilecek ‘Stakeout’ filmi için başrol olarak düşünülüyor.

Junho daha önceden ‘White: The Melody of the Curse’ filminde konuk oyuncu olarak oynamış olsa da, eğer kadroya katılırsa bu onun film dünyasındaki ilk gerçek çıkışı olacak. Sul Kyung Goo, Jung Woo Sung ve Han Hyo Joo’nun filmde rol alacağı şimdiden açıklandı.

Film ekibinden bir temsilci, “Junho başrollerden birini oynamak için listenin ilk sırasına yükseldi ve şu anda müzakere ediyoruz.” diye yorum yaptı.

‘Stakeout’ özel suç biriminin gözetleme ekibinde görevli olan ve bir banka soygunu organizasyonunu engellemek için birlikte çalışan bir grup dedektifin hikayesini anlatıyor. Çekimler Ekim ayında oyuncu kadrosuna karar verildikten sonra başlayacak.

primadonna

2PM‘s Junho is being considered for a leading role in the upcoming film ‘Stakeout‘.

Though Junho previously made a cameo in the movie ‘White: The Melody of the Curse‘, this will be his first true debut in the movie world if he does join the cast. Actors Sul Kyung Goo, Jung Woo Sung, and Han Hyo Joo have already been announced to be starring in the film.

A representative from the film’s staff commented, “Currently, Junho has risen to the top of the list to play one of the leading roles, and we’re currently [in discussion].”

‘Stakeout’ tells the story of a group of detectives from the surveillance team of a special crime unit who work together to take down a bank robbing organization. Filming will begin in October after the cast has been decided.

27.09.2012 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.