2NE1 to represent Korea in Adidas’ ‘Unite All Originals’ campaign

2NE1 Adidas’ın yeni kampanyası ‘Unite All Originals’ı Kore’de temsil edecek!

2NE1 kampanya sayesinde yeni bir modern müzik işbirliği için efsanevi Amerikan hip hop grubu Run-DMC ve DJ A-Trak ile çalışacak. Bayanlar hayranlarından aldıkları ilhamla yaptıkları şarkıları ve müzik videoları Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden yükleyerek piyasaya sürecek.
Fanlar 2NE1’a kendi müzik, video, resim veya yazıları ile ilham vermek için katılabilirler. Tek yapmaları gereken; tüm mesajları #Unitewith2NE1 tagı ile göndermektir ve ayrıca Ekim ayında 2NE1’ın açıklayacağı, seçilmiş bazı şanslı fanlar hediye alacak.
Adidas; “Adidas Originals’in 2013 kuşağının hikayesini anlatmak için bu kampanya planlanmaktadır. Biz; kültür birleşimi, 2013’ün trendi, yeni ve daha tutkulu bir şey yapmak istiyoruz.” dedi.

yalin-tugce

Through the campaign, 2NE1 will be working with legendary American hip hop group Run-DMC and DJ A-Trak for a new, modern collaboration of music. The ladies will be releasing songs and music videos by getting inspiration from what their fans upload on Twitter, Facebook, and Instagram.

Fans can join in by giving 2NE1 inspiration with their own music, videos, pictures, or writing. All they have to do is tag their posts with #Unitewith2NE1, and 2NE1 will be revealing which lucky fans, who’ll also be receiving gifts, were chosen in October.

Adidas said, “‘Adidas Originals’ planned this campaign to tell the story of 2013’s generation. We want to combine the culture and trend of 2013 and make something that’s newer and more passionate.”

07.09.2013 – allkpop

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.